Звільнення Андрія Богдана та призначення нового керівника Офісу Президента Андрія Єрмака стало найгучнішим кадровим рішенням Володимира Зеленського. Восени відбулася відставка Олександра Данилюка з посади секретаря РНБО, але його ніколи не вважали повністю «людиною Зеленського». Адже до цього пан Данилюк працював ще й у команді попереднього президента. Водночас Андрій Богдан та Андрій Єрмак — люди, які давно знайомі з Володимиром Зеленським, ще до передвиборчої кампанії. Але стосунки між ними двома, за даними ЗМІ, були досить непростими. Сам Володимир Зеленський в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» напередодні сказав: «Є конфлікти. Вони заважають працювати». І додав: «Ми стовідсотково будемо когось втрачати, тому що неможливо жити в постійному конфлікті». Фактично за кілька годин після публікації цього інтерв’ю з’являється указ Президента про звільнення Богдана і призначення Єрмака.
Із кіно в політику
Андрій Єрмак в політиці — людина нова. Із відкритих джерел відомо, що він закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримав ступінь магістра з міжнародного приватного права, а згодом — і свідоцтво про право на адвокатську діяльність. У 1997 році Єрмак заснував міжнародну юридичну компанію, брав активну участь у розробці перших законодавчих актів у сфері господарського права й інтелектуальної власності. Є членом української та європейської кіноакадемій. Заснував компанію «Garnet International Media Group», а також є продюсером фільмів «Правило бою» і «Межа».
Після президентських виборів 2019 року Володимир Зеленський призначив Андрія Єрмака своїм помічником. Спочатку пан Єрмак курирував міжнародну політику, однак згодом до сфери його відповідальності перейшли й інші питання. За даними «BBC News Україна», одразу після президентських виборів пан Єрмак брав участь у всіх міжнародних зустрічах та візитах, оскільки команда Зеленського не довіряла дипломатам. Саме він відповідав за переговори з Росією щодо Донбасу та обміну в’язнями, готував нормандські переговори у грудні в Парижі.
Парламентська опозиція не раз звинувачувала помічника Президента в проросійських «меседжах», особливо після свідчень американського дипломата Вільяма Тейлора в межах розслідування про імпічмент Дональда Трампа. Деякі ЗМІ написали, що, за словами Тейлора, Андрій Єрмак нібито вважає, що в конфлікті на Донбасі винен Петро Порошенко. Хоча сам Тейлор згодом спростував цю інформацію. Не підтвердив цього і сам Єрмак. Загалом у ході розгляду справи про імпічмент Трампа Єрмак не раз фігурував у свідченнях основних свідків.
Заслугою саме Єрмака вважають обміни в’язнями з Росією та ОРДЛО, повернення кораблів, захоплених у Керченській протоці, та відновлення переговорів нормандської четвірки. Згодом його компетенція поширилася і на питання внутрішньої політики. Зокрема ЗМІ писали про його вплив на Президента в історії зі звільненням Віталія Кличка з посади керівника КМДА, якого так хотів позбутися Андрій Богдан. Різне ставлення в них і щодо уряду Олексія Гончарука.
Конфлікт в Офісі Президента
Саме через зростання впливу Єрмака на внутрішньому політичному полі поширилися чутки про конфлікт всередині Офісу Президента. ЗМІ та різні «Телеграм»-канали в останні дні рясніли повідомленнями про те, що Богдан скоро, імовірно, піде у відставку. Офіційно цієї інформації ніхто не коментував, а потім з’явився указ на сайті Президента.
Сам Єрмак всіляко заперечував конкуренцію з Богданом та наполягав на тому, що вони співпрацюють у нормальному режимі. Журналістам він неодноразово стверджував, що прийшов працювати з Володимиром Зеленським, а тому підзвітний лише йому. «У нас немає жодної конкуренції, я прийшов у команду з Володимиром Зеленським, працюю, безпосередньо виконуючи доручення Президента. І можу вам сказати, що у мене з усіма членами команди шанобливі робочі стосунки», — сказав він цими днями у програмі «Реальна політика з Євгеном Кисельовим» на телеканалі «Україна 24».
Так це чи ні, але на заходах із Президентом Андрія Єрмака можна було побачити значно частіше, ніж Андрія Богдана. Він супроводжував Володимира Зеленського під час закордонних візитів та робочих поїздок у регіони. Що його справді дратувало, так це різні анонімні «Телеграм»-канали, які останнім часом масово розповсюджують інформацію про загострення конфлікту всередині ОП, різні інтриги й підкилимні війни. Єрмак навіть зібрав журналістів на зустріч, аби висловити занепокоєння своє і Президента з приводу засилля «фейків» у цьому «месенджері». Багато хто припускає, що за деякими з них стоять представники ОП. Але сам Єрмак каже, що це треба довести. «Я б хотів покласти цьому край. Адже це точно сього-дні не потрібно Президенту і мені. І якщо є якісь люди в нашій орбіті чи поза нею, дуже хотілося б, щоб народ знав правду: хто стоїть за цими «Телеграм»-каналами», — зауважив Єрмак. Він упевнений, що люди мають знати, хто саме «вкидає цей бруд». Заміни керівника свого Офісу Володимир Зеленський поки що не коментував. Так само мовчать і Богдан з Єрмаком.
Оксана ТОРОП
Додати новий коментар
Pxlnsd
4.11 2022 - 16:03
Посилання
rocaltrol 0.25 mg ca <a href=