Спільна заява міських, селищних, сільських голів, голів об’єднаних територіальних громад та експертів із питань децентралізації влади й місцевого самоврядування
Ми, підписанти цієї заяви, представляючи органи місцевого самоврядування й організації, які працюють у сфері децентралізації та місцевого розвитку, а також незалежні експерти, маючи на меті привернути увагу Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, послів країн Великої сімки в Україні, представників ЄС в Україні та інших міжнародних інституцій, а також широкої громадськості до загроз для місцевого самоврядування і демократії загалом, які містяться у проекті закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» № 2598, внесеному 13 грудня 2019 року Президентом України як першочерговий, висловлюємо стурбованість із приводу закритості процесу підготовки цього законопроекту (без участі представників органів місцевого самоврядування, їхніх асоціацій, організацій громадянського суспільства та широкого кола експертів) і закликаємо:
— не допустити поспішного голосування за законопроект № 2598;
— провести широкі дискусії та професійні консультації для напрацювання спільних пропозицій до проекту конституційних змін щодо децентралізації з урахуванням думки лідерів місцевого самоврядування й експертів.
Для повноцінного завершення реформи з децентралізації влади й формування повсюдного спроможного місцевого самоврядування в Україні давно назріла потреба у конституційних змінах. Велика кількість положень Європейської хартії місцевого самоврядування також багато років очікують на належну імплементацію в законодавство України.
Але запропоновані законопроектом № 2598 зміни, порівняно з чинною Конституцією України, містять ознаки централізації влади, звужують статус органів місцевого самоврядування та надмірно розширюють контрольні повноваження держави в особі префектів та Президента. Стислий аналіз загроз для місцевої демократії додається до цього звернення.
Звертаємося до Президента України Володимира Зеленського з проханням ініціювати створення відкритого майданчика, де всі зацікавлені сторони зможуть висловити аргументовані позиції з метою спільного доопрацювання проекту змін до Конституції щодо децентралізації та приведення його у відповідність до демократичних цінностей, які ми усі поділяємо.
Колишній студент Дмитро Романюк, який кинув яйце у Віктора Януковича в 2004 році, став заступником голови Івано-Франківської облдержадміністраціїї
Дмитро Романюк, який у 2004 році був тим студентом, який кинув яйце у Віктора Януковича, призначений заступником голови Івано-Франківської облдержадміністрації. Як зазначає «Цензор.НЕТ», про це у «Фейсбуці» повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.
«Герой дня — Дмитро Романюк. Пам’ятаєте відео, коли кинули яйце в Януковича? Людина, яка ризикнула таке зробити, — це він, нині заступник голови облдержадміністрації в Івано-Франківській області. Дуже світлий, розумний і принциповий. Упевнений, ще почуємо про нього, що він ефективний менеджер».
Нагадаємо, 23 вересня 2004 року в Івано-Франківську 17-річний студент-економіст Дмитро Романюк кинув яйце в політика. Янукович упав. Його противники відразу почали сміятися, а прихильники пояснювали, що в лідера Партії регіонів влучив важкий предмет.
Ставлення українців до перенесення святкування Різдва
Аудиторія — жителі України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за регіонами, типом поселення, віком, статтю. Вибіркова сукупність — 2 000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю («face-to-face»). Помилка репрезентативності дослідження — не більше 2,2%. Термін проведення — 5—8 грудня 2019 р.
Згідно з результатами дослідження соціологічної групи «Рейтинг», 25% опитаних українців підтримують ідею перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. 64% респондентів — «проти», ще 7% — зазначили, що їм байдуже, і 4% — не змогли відповісти.
У динаміці зросла кількість тих, хто висловлюється за підтримку перенесення дати святкування Різдва (у 2016 році лише 15% — підтримували цю ідею, 69% — були проти).
Найбільше прихильників ідеї перенесення Різдва на Заході: 43% — підтримують і майже стільки ж — не підтримують. У інших макрорегіонах опитані швидше проти перенесення: у Центрі 23% — «за» і 66% — «проти», на Півдні — 15% і 74% відповідно, на Сході — 14% і 74%. Дещо більше підтримують цю ініціативу більш забезпечені та опитані середнього й старшого віку.
Додати новий коментар
Gxviia
5.11 2022 - 5:45
Посилання
oral calcitriol 0.25mg <a