Новини

 

У ГПУ створили новий департамент

У Генеральній прокуратурі України створено департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Відповідний наказ підписав Генпрокурор Руслан Рябошапка, повідомляє прес-служба ГПУ. До департаменту належатимуть два управління (по два відділи в кожному управлінні).

Як повідомили у ГПУ, діяльність департаменту буде зосереджена на здійсненні нагляду щодо розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, в тимчасово окупованих районах Донецької і Луганської областей та в умовах збройного конфлікту. На новину про новий департамент відреагували у Представництві Президента України в АР Крим. Його очільник Антон Кориневич у соцмережах зазначив, що це важливо для роботи представництва та робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Це дуже правильне рішення, адже злочини, вчинені в умовах окупації, збройного конфлікту мають багато особливостей. Окремою категорією є міжнародні злочини (злочини проти міжнародного права), такі, як злочини проти людяності та воєнні злочини, які багато в чому відрізняються від загальнокримінальних. Тож правильно, що в ГПУ буде підрозділ, який займатиметься цією проблематикою. Це дуже важливо для роботи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим та робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Комісії з питань правової реформи. Ми починаємо працювати над складними питаннями стратегічно», — зауважує Кориневич.

Нардепи проведуть виїзне засідання щодо ОРДЛО на лінії фронту

Народні депутати з комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій ухвалили рішення провести п’ятиденне засідання щодо Донецької та Луганської областей у «сірій» зоні. Про це інформує прес-служба комітету.

Деталі повідомив голова комітету — народний депутат України Дмитро Лубінець. «Уперше в історії українського парламенту виїзне засідання триватиме аж 5 днів. Увесь цей час комітет працюватиме в Донецькій та Луганській областях. Ми відійдемо від традиційного офіціозу, коли виїзне засідання обмежувалося візитом до військово-цивільних адміністрацій. Натомість побуваємо в пунктах пропуску, оглянемо зруйновані внаслідок війни міста та села, об’єкти соціальної інфраструктури та підприємства, поспілкуємося з людьми, які живуть у «сірій» зоні. Усі члени комітету на власні очі побачать умови життя наших громадян, почують про їхні проблеми з перших вуст. Сподіваюся, це допоможе нам ухвалювати правильні та ефективні рішення, а головне — сформувати системну та дієву державну політику стосовно цього регіону», — заявив Дмитро Лубінець.

Дискусія між Нідерландами та Україною щодо Володимира Цемаха закінчилася

Дискусія між Україною та Нідерландами стосовно передачі Росії фігуранта справи авіакатастрофи рейсу МН17 Володимира Цемаха вичерпана. Про це 22 жовтня повідомив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов в інтерв’ю «Укрінформу». «Ми досить активно співпрацювали з Нідерландами на всіх рівнях до передачі цієї особи в межах обміну. І на сьогодні вважаємо, що ця дискусія вичерпана», — розповів він. За його словами, Нідерланди спрямували запит про арешт Цемаха до РФ. Оскільки він є громадянином України, у РФ немає жодних обмежень щодо його видачі.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року пасажирський «Boeing-777» Малайзійських авіаліній, що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ над окупованим Донбасом. На борту лайнера перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу, усі загинули.

Міжнародна слідча група повідомила, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську. Росія категорично заперечує свою причетність до збиття літака.

Ключовим свідком у справі є Володимир Цемах — екс-бойовик так званої «ДНР». Його затримали наприкінці червня українські спецслужби в місті Сніжне на Донеччині. Цемаха видали Москві в межах обміну полоненими «35 на 35» між Україною та Росією.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 41 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Wpiphz.

calcitriol 0.25mg tablet <a href="https://rocaltrtn.com/">order rocaltrol 0.25 mg</a> buy calcitriol 0.25mg without prescription