Як журналісти черпали натхнення в «Буковелі»

 
 
 
 

Чотири неймовірні дні журналісти з усієї України мали змогу не лише відпочивати та оздоровлюватися серед унікальної природи Карпат, а й працювати та навчатися на медіафестивалі  «Буковель натхнення», що відбувся вже вдруге і зібрав близько 170 осіб, серед яких було чимало ветеранів преси. Нам пощастило стати учасниками цього професійного форуму, який провели завдяки Українському журналістському фонду, Національній спілці журналістів та Благодійному фонду Олександра Шевченка.
«Буковель» постійно розбудовується і вдосконалюється. У цьому ми переконалися, завітавши до етнопарку «Гуцул Ленд», що відкрився лише влітку цього року. Гуцульська садиба розташувалася біля озера Молодості серед сосен та смерек, зі своїм живим куточком, який представлений вівцями, муфлонами, козами, коровами, а також різнобарвним птаством. Уся ця живність радо поїсть із ваших рук смаколики, які можна придбати на вході за 20 гривень. Заходячи до дерев’яних будиночків, ніби потрапляєш в інший часовий вимір: старі фотографії на стінах, автентичні меблі, піч-мазанка, лежанка, а головне — неповторна атмосфера. Це не музейні експонати під склом, там все можна помацати, взяти до рук, на меблях посидіти й полежати,  навіть чаю з трав вам запропонує жіночка-мольфарка. У гуцульському костюмі обов’язково варто сфотографуватися. Там можна гуляти весь день, переходячи з однієї локації на іншу, відвідуючи майстер-класи з традиційних гуцульських ремесел, відпочиваючи на пеньках і колодах, вкритих овечими  шкурами. Варто зазначити, наразі «Гуцул Ленд» ще розбудовується — він готовий приблизно на 70%. Нові локації додаються щомісяця, вище планують поставити корчму і колибу, а в них буде музей самогоноваріння та гуцульської кухні, страви й напої можна буде замовити і скуштувати. Чим не привід навідатися туди ще?
На фестивалі журналісти могли взяти участь у численних майстер-класах. Зокрема ранок розпочинався йогою на відкритому повітрі, представники ЗМІ навчалися петриківського розпису, азів східного танцю та секретів створення натуральних кремів для рук, губ і дезодорантів для тіла. Охочі дізналися, як можна оригінально зав’язати звичайну хустку чи шарф, як із них зробити блузку, топ або сумочку. Серед майстер-класів був і розпис хною — «мехенді».
У межах медіафестивалю була можливість познайомитися і з творчістю відомої української дизайнерки одягу Євгенії Франковської. Саме вона створила костюм для дружини британського принца Гаррі — герцогині Сассекської Меган Маркл. А в «Буковель» Євгенія привезла осінню колекцію власного бренду «PETRA by Frankovska», яку й продемонстрували під бурхливі оплески самі ж учасниці фестивалю.
Фахівці Комп’ютерної академії «ШАГ» Арина Яворських, Емма Лабор і Олена Лажневська  на практичних майстер-класах розповіли про соціальні мережі, а також про те, як створити власний «YouTube»-канал та стати успішним і популярним. Окрім цього, усі учасники фестивалю «Буковель натхнення» могли відвідати лекторій економічного експерта, бізнес-тренера та керуючого інвестиційного фонду Ростислава Лукача про миротворчу ініціативу «Ротарі» для України і про гранти для розвитку ЗМІ, а психолог і завідувач кафедри психології та педагогіки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського  Вікторія Виноградова розповідала, як не «згоріти» на роботі та навчитися контролювати власні емоції.
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко окреслив проблеми зростання тарифів Укрпошти, доставки газет, а також розповів про захист прав журналістів і редакційних колективів та нові можливості для працівників ЗМІ. Також учасникам медіафоруму був представлений міжнародний соціальний проект «Книга добра», який мандрує світом і вже об’єднав тисячі дітей та дорослих з єдиною метою — відшукати унікальні історії про добро в усіх проявах. Головний «меседж»: щоб зробити світ кращим, треба почати із себе. Робіть добрі вчинки, і у вас з’явиться шанс помандрувати з книгою у складі групи до найвідоміших бібліотек світу. У разі виникнення запитань звертайтеся до представників БФ «Чисті серцем» за номером телефону: (050) 433-98-18.
Взагалі питання доброти, позитиву неодноразово порушувалося на фестивалі, адже саме там підбивали підсумки і нагороджували переможців конкурсу журналістських матеріалів за рубриками «Дій активно! Живи позитивно!» та «Поспішай творити добро», оголошеного Благодійним фондом Олександра Шевченка рік тому.
«Осінній «Буковель» неймовірний. Я надихаюсь тут та їду повна сил і натхнення. А фестиваль перевершив усі очікування. У нас народилися нові ідеї і теми для творчості, а люди, з якими зустрілися і спілкувалися, стали для нас справжніми друзями», — поділилася своїми враженнями Наталія Андріянова з Кіровоградщини. Важко не погодитися.

Вікторія КУНДІРЕНКО
Переглядів: 12 | Коментарів: 0


Додати новий коментар