«Укроп» об’єднує воїнів АТО

 

В агенції «Новини Полтавщини» нещодавно відбулася прес-конференція з нагоди створення Громадської організації «Укроп». Новостоворена ГО об’єднала у своїх лавах воїнів демобілізованого із зони АТО 16-го окремого Полтавського мотопіхотного батальйону та полтавських волонтерів.
Ідейним «кістяком» цієї організації стали командир 3-ї роти 16-го окремого Полтавського мотопіхотного батальйону Олександр Русін — він же голова ГО «Укроп» та його заступники — волонтер, приватний підприємець Володимир Савченко і заступник командира роти по роботі з особовим складом 16-го окремого Полтавського мотопіхотного батальйону Артем Дмитренко. Усі вони прийшли на прес-конференцію, щоб розповісти журналістам про мету створення ГО «Укроп» і про те, як захищають права демобілізованих із зони АТО бійців.
— Навесні минулого року на Полтавщині був створений батальйон територіальної оборони, — розповів Олександр Русін. — У нього й пішли служити хлопці — хто по мобілізації, а хто як доброволець. Після місяця тренувань і бойової злагодженості нас відправили виконувати військові завдання в Борову, Чугуїв, Балаклею на Харківщину, а потім перекинули на кордон із Придністров’ям. Наш батальйон брав активну участь у боях за утримання луганських населених пунктів Кримське, Трьохізбенка та Станиця Луганська. Повернувшись додому, ми зрозуміли, що не можемо сидіти без діла, тому розпочали процес створення потужної громадської організації.
Журналістам розповіли, що ГО «Укроп» є добровільною неприбутковою організацією. Її створили 20 травня на установчих зборах для захисту прав і свобод учасників антитерористичної операції, учасників бойових дій, дітей війни, волонтерів та для задоволення їхніх суспільних інтересів, зокрема економічних, правових, медичних, психологічних, реабілітаційних, оздоровчих та інших.
— Рік тому ми розпочинали волонтерську діяльність і сподівались, що з часом держава візьме нашу армію на повне забезпечення, але, на жаль, цього не сталося, — приєднався до розмови Володимир Савченко. — Ми возимо гуманітарний вантаж у зону АТО. Як і раніше, у хлопців не вистачає військової форми, амуніції, берців, бронежилетів, тепловізорів, вже не кажучи про питну воду, чай, каву, сигарети, овочі та фрукти. Дуже ціняться на передовій обереги та дитячі малюнки. Тому поле діяльності для нашої громадської організації не обмежене. Ми й надалі плануємо збирати та відправляти в зону АТО необхідні речі та продукти харчування.
— Коли ми потрапили на передову під Кримським, нам показали воронки, а також місця, де загинули наші бійці від артобстрілів, — поділився спогадами Артем Дмитренко. — І вже незабаром ми й самі опинились під обстрілом «Градами». Щоб пережити його, ми були змушені заповзти в каналізаційний колектор. Обстріл тривав близько двох годин, було дуже страшно, тож, аби відволіктись, ми розповідали анекдоти та веселі історії. Так і пережили цей морок.
Далі слово взяв Олександр Русін. Він пояснив журналістам, як ГО «Укроп» реалізуватиме питання соціального захисту та реабілітації бійців АТО:
— Ми ініціювали програму із залучення демобілізованих бійців АТО до спільного патрулювання та підтримки громадського порядку в населених пунктах за місцем проживання кожного з хлопців, а також організації профілактичних та виховних заходів серед молодшого покоління. Крім того, на сесії обласної ради була затверджена програма з оздоровлення та реабілітації воїнів АТО разом із сім’ями в санаторіях Полтавської області. Під реалізацію цієї програми з обласного бюджету виділено понад 2 мільйони гривень. Проте, на жаль, бюрократична тяганина в Полтаві поки що не дозволяє нашим бійцям обрати бажане місце для реабілітації. В інших районах Полтавської області таких проблем не виникало.
Прозвучала ще одна цікава ідея: а чому б не створити великий сільськогосподарський кооператив на базі об’єднання земель, які держава виділяє для учасників АТО під індивідуальні фермерські господарства? Цю програму вже розглядають в обласній державній адміністрації.
ГО «Укроп» має також на меті активізувати на Полтавщині роботу зі створення в кожному районі та місті загонів територіальної оборони. «Ми хочемо змусити відповідальних осіб дотримуватись вимог указу Президента України, адже в нашій країні йде війна», — зауважили учасники прес-конференції.
— Коли ж, на вашу думку, закінчиться війна?! — запитали ми в бійців батальйону.
 — Я не можу цього спрогнозувати, але вважаю, що війна закінчиться тоді, коли буде сильна українська армія з безперебійним тиловим забезпеченням та потужна економіка країни, — відповів Олександр Русін.
Насамкінець «укропи» запросили всіх небайдужих долучитись до спільної справи допомоги воїнам АТО, які нині перебувають на передовій, а також поранених воїнів та членів сімей загиблих. Офіс ГО «Укроп» знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Шевченка, 13-а. Телефони: (0532) 65-68-05,
(066) 878-16-82. Поштова адреса: 36000, м. Полтава, а/с 28, Головпоштамт. Бійці «мирної лінії фронту» готові допомагати!

Фото з архіву ГО «Укроп»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 96 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Qxecag.

order rocaltrol 0.25 mg generic <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol for sale online</a> calcitriol 0.25 mg price