Визнано найкращим закладом охорони здоров’я

Виконувач обов'язків генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Андрій Хайлов  демонструє диплом за перемогу в регіональному відборі конкурсу.
 

Професія лікаря — одна з найдавніших і найповажніших на нашій планеті. Вона є вираженням властивості людини надавати допомогу стражденному. У всі часи в усіх народів лікарська справа високо цінувалася. Її завжди підтримували. Із найдавніших часів Святий Пантелеймон вважається покровителем лікарів. Молитви недужих, із вірою звернені до нього, приносять полегшення, зцілюють від фізичних і духовних недугів. Святий Пантелеймон увійшов в історію людства як цілитель. Після смерті батька він роздав увесь свій спадок бідним і нужденним, сам же продовжив допомагати людям. «Він мав дар зцілення й завжди безкоштовно лікував хворих не стільки травами, скільки прикликанням імені Ісуса Христа», «Він був лікарем не тільки хвороб, а й убогості людської», — описує житіє. Також Святий Пантелеймон увійшов в історію як великомученик, бо був ув’язнений імператором за звинуваченням у чаклунстві, чародійстві, відступі від язичницької віри предків і в муках страчений.

В історії ж України  2009 року в сфері медицини з’явилася найвища відомча нагорода — нагрудний знак «Хрест Пантелеймона Цілителя», затверджена наказом МОЗ України № 291 від 30.04.2009 р. Ця нагорода присуджувалася за видатні особисті заслуги та сприяла розвитку галузі охорони здоров’я та медичної науки, підготовці медичних кадрів, впровадженню сучасних методів діагностики й лікування, за сумлінну працю, творчу ініціативу, професійну майстерність, активну санітарно-освітню та профілактичну роботу, благодійну діяльність, моральну підтримку хворих та інші здобутки на ниві охорони здоров’я населення. Дотримуючись основоположних засад заснування державної нагороди, 2017 року започатковано громадсь-ку відзнаку за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Її благословили  предстоятелі найбільших християнських церков України. Ця нагорода має низку номінацій, зокрема «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «Взірець служіння суспільству», «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України», «Найкращий управлінець у галузі охорони здоров’я», «Найкращий колектив закладу охорони здоров’я». 

9 серпня, коли  православна церква вшановує пам’ять святого великомученика й цілителя Пантелеймона, у Києві відбуваються урочистості з нагоди відзначення найкращих медиків України та нагородження їх згаданою відзнакою.

Унаслідок так званих «реформ» у галузі охорони здоров’я та ліквідації державної санепідслужби на базі Полтавської обласної санепідстанції була створена ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» з відповідними структурними підрозділами на місцях як зменшена частинка профілактичної галузі охорони здоров’я. Шлях реформування є довгостроковим і непростим. Це — втрата кадрів, матеріально-технічної  бази, деморалізація в колективах тощо. А тут зненацька нагрянула ще й пандемія COVID-19. Гостро не вистачало лікарів-епідеміологів, яких у державі вже не готують 6 років поспіль, та інших фахівців. Кадровий потенціал був скорочений майже вчетверо. А ті, хто був загартований попередньою системою та залишився в цій галузі, щоб вистояти в занадто складній епідемічній ситуації, об’єдналися і стали на передовій разом із медиками Полтавщини заради протистояння новій біологічній небезпеці. Усі зрозуміли, як потрібно організовувати сучасну ПЛР-діагностику на наявність коронавірусної інфекції на базі єдиної вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру і проведення численних протиепідемічних, дезінфекційних та інших заходів. І все це вдалося зробити. Працювали  цілодобово з величезним перевантаженням. Крім того, колеги також хворіли на COVID-19. При цьому робили все можливе для модернізації й дотримання сучасних вимог щодо забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення області, співпрацюючи з різними інституціями. Наш шлях розпочався з відомих резонансних подій у Нових Санжарах напередодні пандемії коронавірусної інфекції і продовжується донині. Ми не зупиняємося.

Колективу обласного лабораторного центру додало оптимізму й те, що напередодні цьогорічного професійного свята — Дня медичного працівника — у Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя перший заступник голови По-лтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін вручив колективу ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» диплом за перемогу в регіональному відборі конкурсу на присудження відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» — в номінації «Найкращий заклад охорони здоров’я».

Водночас доводимо до відома читачів, що з 1 липня Міністерство охорони здоров’я України змінило назву державних установ — лабораторних центрів — на центри контролю та профілактики хвороб. Дехто стверджує, що це відновлена колишня державна санітарно-епідеміологічна служба. Але все ще попереду. Будьте здорові. Вакцинуйтеся. 

Валентин ШАПОВАЛ,

лікар-епідеміолог 

ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент, член громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 6 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Revzzn.

order calcitriol 0.25 mg <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol 0.25 mg oral</a> buy calcitriol sale