Полтавські паралімпійці завоювали 13 медалей на чемпіонаті Європи з плавання

Національна паралімпійська збірна команда України викликала справжній фурор на чемпіонаті Європи з плавання, що тривав із 16-го по 22 травня в португальській Мадейрі. На цьому європейському форумі українські спортсмени вибороли 95 медалей: 37 золотих, 31 срібну і 27 бронзових. Крім того, вони побили рекорд і завоювали третє поспіль чемпіонство. На другому місці чемпіонату Європи опинилася команда Італії (80 медалей), третє місце — у  Росії (87 медалей).

У складі команди України — 43 плавці, які представляли Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Кіровоградську, Львівську, Миколаївську, Одеську, Полтавську, Рівненську, Харківську, Херсонську, Київську області та місто Київ.

Команду полтавських плавців представляли 6 спортсменів та 2 тренери. Юрій Божинський завоював «срібло», Денис Остапченко — 2 золоті медалі та 1 срібну, Євгеній Богодайко взяв 2 «золота» і 2 «срібла»,  Олексій Вірченко виборов 1 золоту, 2 срібні і 2 бронзові медалі. Анастасія Завалій і Дмитро Виноградець у запливах були на 4-му місці. До змагань плавців готували Галина Бойко та Ілля Калайда.