«Ворскла» на своєму полі програла «Шахтареві»

4 квітня в Полтаві на стадіоні «Ворскла» відбувся матч 20-го туру Української Прем’єр-ліги між полтавською «Ворсклою» та донецьким «Шахтарем». У гості до полтавської команди приїхав кризовий чемпіон, який у таблиці женеться за «Динамо». При цьому втрата очок у Полтаві для «гірників» може стати фатальною в контексті боротьби за чемпіонство. Те ж саме можна сказати й про «Ворсклу», тільки замість боротьби за чемпіонство відбувається боротьба за «бронзу», а замість «Динамо» виступає луганська «Зоря».

«Ворскла» — «Шахтар» — 0:2.

«Ворскла»: Різник, Пердута (Скляр, 38), Яворський (Челядін, 66), Чеснаков, Якубу, Кане, Пуцлін, Тілль (Альюн, 46), Луїзао (Ребенок, 76), Кулач, Степанюк.

Головний тренер — Юрій Максимов.

«Шахтар»: Трубін, Додо, Кривцов, Бондар, Сіпріано, Майкон, Степаненко, Алан Патрік (Антоніо, 90), Марлос (Фернандо, 74), Мораес (Дентіньо, 80), Соломон (Мудрик, 90).

Головний тренер — Луїш Каштру.

Голи: Мораес (42, 62).

У цьому матчі Юрій Максимов не став змінювати схему, яка принесла перемогу над «Олімпіком», і «Ворскла» знову вийшла за розташуванням 4-4-2. У воротах традиційно зіграв Дмитро Різник. Ліворуч у захисті вийшов Наджеб Якубу. У центрі оборони зіграла пара Володимир Чеснаков — Сергій Яворський. Праворуч захищався Ігор Пердута. У центрі півзахисту вийшли Олів’є Тілль та Давід Пуцлін. На правому фланзі атаки зіграв Луїзао, на лівому — Ібрахім Кане. Влади-

слав Степанюк і Владислав Кулач вийшли як пара форвардів.

«Ворскла» намагалася грати в короткий пас і виходити з оборони низом. Іноді це вдавалося, але часто команда Юрія Максимова втрачала м’яч на своїй половині. Вже на 1-й хвилині після атаки правим флангом пробив Олів’є Тілль, проте невдало, а через 4 хвилини якраз втрата м’яча біля свого штрафного майданчика призвела до пожежі біля воріт Дмитра Різника. Манор Соломон та Жуніор Мораес по черзі пробивали по воротах, однак Дмитро Різник і стійка рятували полтавців.

На 29-й хвилині «Ворскла» знову могла забити. Контратака правим флангом закінчилася тим, що Луїзао віддав пас на Олів’є Тілля до штрафного майданчика, а люксембуржець покотив м’яч уздовж лінії воріт на Наджеба Якубу. Під удар Наджеба кинувся Анатолій Трубін і виручив команду. На 31-й хвилині міг забити Алан Патрік, але зі штрафного пробив у стійку. Кінцівка першого тайму видалася для полтавців кошмарною. На 42-й хвилині Алан Патрік віддав пас на Жуніора Мораеса, і той пробив точно в кут — 0:1.

На цьому неприємності полтавців не скінчилися. У боротьбі за м’яч Сергій Яворський влетів у Олів’є Тілля, «вирубивши» люксембуржця. Того винесли з поля на ношах. До цього через ушкодження пішов із поля Ігор Пердута. Словом, результат першої половини — пропущений гол і мінус два ключових гравці.

У другому таймі на полі з’явився Альюн, але «Ворскла» не стала перебудовуватися на гру у три захисники, тож він вийшов на лівий фланг. По-лтавці почали другий тайм активно. На 56-й хвилині Влад Кулач мав момент для голу, але після його обвідного удару м’яч полетів повз ворота. На 62-й хвилині для «ворсклян» сталося непоправне. Руслан Степанюк і Владислав Кулач вибігли в контратаку, Руслан міг віддати пас на вільного Владислава, але під тиском захисників втратив м’яч. «Шахтар» тут же організував швидку контратаку, яку ефектним ударом завершив Жуніор Мораес — 0:2.

Після цього голу час, що залишився, перетворився на формальність. «Ворскла» не могла пробити оборонних редутів «гірників», а гості зберегли свою перевагу до фінального свистка.