«Ворскла» впевнено перемогла «Олімпік»

20 березня у Полтаві на стадіоні «Ворскла» імені Олексія Бутовського відбувся матч 19-го туру Української Прем’єр-ліги між полтавською «Ворсклою» та донецьким «Олімпіком». У цьому матчі зійшлися дві команди, які демонструють футбол значно гірший, аніж того від них чекають. «Олімпік» цього року не здобув жодного очка, до того ж президент клубу вліз у скандал. «Ворскла» ж попри кадрове підсилення продовжує втрачати свої очки в тих матчах, де є фаворитом.

«Ворскла» — «Олімпік» — 3:0.

«Ворскла»: Різник, Якубу (Сємілєт, 82), Чеснаков, Яворський, Луїзао (Скляр, 68), Кане, Пуцлін, Тілль, Кулач, Степанюк (Челядін, 74).

Головний тренер — Юрій Максимов.

«Олімпік»: Бетім, Є. Пасіч, Векляк, Зотько, Снурніцин (Завійський, 46), Лебеденко, Бабенко, Політило, Альваренга (Беніто, 64), Таллес, Нкенг.

Головний тренер — Юрій Калитвинцев.

Голи: Степанюк (13, 55), Снурніцин (25, АГ).

У цьому матчі Юрій Максимов вперше відійшов від звичної схеми з трьома захисниками і обрав схему 4-4-2. У воротах традиційно зіграв Дмитро Різник. Праворуч у захисті вийшов Ігор Пердута. Володимир Чеснаков і Сергій Яворський зіграли в центрі захисту. На лівий фланг захисту повернувся Наджеб Якубу. У центрі поля зіграли Давід Пуцлін та Олів’є Тілль. Ібрахім Кане вийшов на лівий фланг півзахисту, а Луїзао — праворуч. На вістрі атаки перебував Руслан Степанюк, а трохи далі навпроти нього — Владислав Кулач. Цікаво, що з трьома захисниками вийшов суперник «ворсклян». Юрій Калитвинцев обрав популярну схему 3-4-3.

Перші моменти біля чужих воріт створювали саме футболісти «Олімпіка». На 7-й хвилині небезпечно пробив Нкенг, але не влучив у ворота. Втім, моменти моментами, а голи — це голи. «Ворскла» зуміла доволі швидко забити два голи. На 13-й хвилині «ворсклянам» вдалася швидка контратака. Луїзао протягнув м’яч правим флангом і віддав на Руслана Степанюка. Ліворуч від Руслана біг Олів’є Тілль, тож він міг віддати пас на нього, але Руслан вирішив пробити з-за меж штрафного майданчика. Удар вийшов влучним — 1:0.

На 25-й хвилині полтавці заробили штрафний на лівому фланзі. Олів’є Тілль виконав подачу до штрафного майданчика. Ігор Снурніцин у боротьбі з Владиславом Кулачем «зрізав» м’яч у власні ворота — 2:0. Чудовий сценарій. На 32-й хвилині Олів’є Тілль міг розгромити «Олімпік», але з його ударом, схожим за позицією на постріл Руслана Степанюка, впорався воротар. Отож після першого тайму — подвійна перевага.

У другій половині Юрій Калитвинцев вивів із гри Снурніцина, і «Олімпік» перебудувався на схему з чотирма захисниками. «Олімпійці» намагалися щільно накривати опонентів і пресингувати, але полтавцям вдавалося виходити з-під тиску і контр-атакувати. Тож у другому таймі «Ворскла» також забила швидкий гол. Ібрахіму Кане дали вільний простір на фланзі, він пройшов бровкою, змістився до центру і пробив. Голкіпер відбив м’яч перед собою знову на малійця. Ібрахім міг пробити сам, але не пошкодував м’яча і відкинув на Степанюка. Руслан же розстріляв голкіпера і оформив дубль — 3:0.

Полтавці могли забити ще, але з ударами Кане та Тілля впорався воротар. У підсумку маємо впевнену перемогу над андердогом. Враховуючи, що перед цим «Десна» програла «Дніпру-1», підопічні Юрія Максимова обходять чернігівців і піднімаються на четверту позицію.