«Ворскла» в матчі з двома вилученнями й сумнівним пенальті перемогла «Маріуполь»

6 березня у Полтаві на стадіоні «Ворскла» імені Олексія Бутовського ФК «Ворскла» зіграв номінально гостьовий матч проти «Маріуполя». Обидві команди невдало почали друге коло чемпіонату. Проте полтавці після двох втрат очок з аутсайдерами неочікувано весело перемогли «Олександрію». Невдачі «Маріуполя» ж тривають досі — команда Остапа Маркевича заробила лише одне очко у трьох матчах. Тож цього разу полтавці мали вигляд фаворитів.

«Маріуполь» — «Ворскла» — 0:1.

«Маріуполь»: Гальчук, Стасюк (Драмбаєв, 61), Биков, Сагуткін, Кірюханцев, Чех (Мампасі, 38), Очеретько (Бондаренко, 61), Кащук (Горбунов, 61), Мішньов, Сікан (Кулаков, 41).

Головний тренер — Остап Маркевич.

«Ворскла»: Різник, Альюн, Яворський, Чеснаков, Кане, Скляр (Челядін, 46), Пуцлін, Тілль, Пердута, Степанюк (Цітаішвілі, 67, де Ноєр, 84), Кулач (Луїзао, 79).

Головний тренер — Юрій Максимов.

Гол: Кулач (35, пен.).

Юрій Максимов неочікувано залишив на лаві запасних Георгія Цітаішвілі, але ігрової схеми «3-5-2» Юрій Вільйович не міняв. У захист повернувся Сергій Яворський, а перед воротами зіграло звичне тріо захисників — Альюн, Сергій Яворський, Володимир Чеснаков. На місце правого латераля повернувся Ігор Пердута, на місці лівого — зіграв Ібрахім Кане. У центр поля вийшли Олександр Скляр та Давід Пуцлін, а над ними розташувався Олів’є Тілль. В атаці вийшла пара форвардів Руслан Степанюк та Владислав Кулач.

Маріупольська команда знає, що таке високий пресинг, тож добре ним користується. А також про те, що полтавці, коли виходили з-під тиску, створювали небезпечні атаки. Так, на 6-й хвилині Альюн на широкому кроці втік від опонента і віддав чудовий пас на Владислава Кулача. Владислав закинув на голову Давіду Пуцліну, а той пробив по воротах. М’яч влучив у голову Данилу Сагуткіну і вилетів на кутовий. До голу то був найбільш небезпечний момент. Номінальні господарі ближче до середини тайму забрали собі м’яч, але не могли витиснути противників зі своєї території, натомість прогавили контратаку, яка стала фатальною. Захисники «Ворскли» навмання вивели м’яч вперед після стандарту біля власних воріт, однак їм пощастило — і той потрапив до Владислава Кулача. Влад вийшов на ударну позицію і... впав після контакту з Олексієм Биковим. Денис Шурман призначив пенальті й вилучив захисника маріупольців за «фол» останньої надії. Пенальті далеко неочевидний, не кажучи вже про вилучення. Втім, Владислав Кулач чітко його реалізував — 1:0. Останні 10 хвилин першого тайму команди дограли без особливої небезпеки і пішли до роздягальні.

Варто віддати належне підопічним Остапа Маркевича. У другому таймі номінальні господарі стримали стартовий натиск «ворсклян» і навіть дещо вирівняли володіння м’ячем. Втім, серйозних моментів біля воріт Дмитра Різника «Маріуполь» не створив, а контратаки «Ворскли» подекуди закінчувалися небезпечними пострілами. Зокрема небезпечно пробили Владислав Кулач та Олів’є Тілль. В обох випадках м’яч відбив Євген Гальчук. На 71-й хвилині під час боротьби у штрафному майданчику «Ворскли» Сергій Яворський вдарив по нозі Андрія Кулакова. Арбітр не побачив підстав для пенальті. Якби працювала система відеодопомоги арбітрам (VAR), рішення могло б бути інакшим. На 78-й хвилині В’ячеслав Танковський отримав другу жовту картку, і «Маріуполь» залишився вдев’ятьох. Все було на користь «Ворскли». Ложкою дьогтю стало ушкодження Георгія Цітаішвілі, який вийшов на заміну на 67-й хвилині й вже на 84-й змушений був піти, зазнавши травми. Тож у підсумку маємо другу поспіль перемогу «Ворскли».