Дубль Владислава Кулача та дебютний гол Олів’є Тілля приносять «Ворсклі» перемогу над «Олександрією»

27 лютого в Полтаві на стадіоні «Ворскла» імені Олексія Бутовського полтавські вболівальники вперше за довгий час пандемії побачили великий футбол. У межах 16-го туру до «Ворскли» приїхала «Олександрія». Полтавці готувалися до цього матчу після двох невдалих ігор, в яких не змогли переграти аутсайдерів. «Олександрія» ж після зимової перерви не програвала. Однак ця тенденція могла цього разу змінитися.

«Ворскла» — «Олександрія» — 3:1.

«Ворскла»: Різник, Пердута, Чеснаков, Альюн, Тілль (де Ноєр, 81), Пуцлін, Скляр, Цітаішвілі (Сапай, 65), Кане (Луїзао, 65), Степанюк (Челядін, 71), Кулач.

Головний тренер — Юрій Максимов.

«Олександрія»: Білик, Гордієнко, Бабогло, Бондаренко, Мірошниченко, Лучкевич (Третьяков, 46), Банада (Новіков, 80), Гречишкін, Вантух (Стецьков, 80), Ковалець (Мишенко, 89), Шастал (Устименко, 67).

Головний тренер — Володимир Шаран.

Голи: Кулач (39, 77, пен.), Тілль (70) — Бабогло (55).

Незважаючи на відсутність ключового захисника Сергія Яворського, який перебрав жовтих карток, Юрій Максимов не став відходити від звичної робочої схеми: 3-5-2. Трійку центральних захисників склали Альюн, Володимир Чеснаков та Ігор Пердута. Георгій Цітаішвілі знову зіграв латераля, але цього разу вже на правому фланзі. Ліву ж бровку закрив Ібрахім Кане. У центрі поля зіграв трикутник Олександр Скляр — Давід Пуцлін — Олів’є Тілль з Олів’є на вершині. А попереду грали форварди Руслан Степанюк та Владислав Кулач.

Усі прогнозували важку гру та багато боротьби, і ці очікування матч виправдав. У першому таймі «Олександрія» агресивно пресингувала «ворсклян» і на старті матчу буквально притисла полтавців до своїх воріт. Гості заробили цілу серію кутових. Вже на 5-й хвилині після невпевненої гри Дмитра Різника на виході Давід Пуцлін змушений був виносити м’яч із лінії порожніх воріт після удару Дмитра Шастала. Дмитро взагалі завдав трьох ударів поспіль, один з яких — під час падіння через себе. На щастя, жоден із м'ячів не залетів у ворота.

У середині тайму «Ворскла» дещо вирівняла становище, і контратаки почали доходити до воріт. Олександрійці надійно захищалися і пресингували, але самі ж привезли собі гол. Дмитро Бондаренко, приймаючи пас назад від партнера, послизнувся на газоні й подарував м’яч Владиславу Кулачу. Владислав вийшов віч-на-віч із голкіпером і переграв того — 1:0. На окрему відзнаку заслуговує Олів’є Тілль. Він був активним під час контратак, вчасно повертався назад і назбирав купу «фолів» від олександрійців.

Другий тайм також розпочався з агресивного пресингу олександрійців, і через десять хвилин це вилилося у доволі брутальний гол. Біля воріт Дмитра Різника знову були два кутових. Після першого Давід Пуцлін у боротьбі не дав пробити Євгену Банаді, а от у другому випадку Дмитро Різник не міг забрати м’яч на виході, а Владислав Бабогло у боротьбі із захисниками проштовхнув м’яч у ворота — 1:1.

Здавалося, «Олександрія» знову притисне господарів до воріт, але ні. «Ворскла» не забувала про контратаки, і вже на наступній хвилині Олів’є Тілль небезпечно пробив головою, проте м’яч полетів вище воріт. На 70-й хвилині люксембуржець зірвав оплески вболівальників. Владислав Кулач віддав пас на правий фланг Ігорю Пердуті (команда перебудувалася, і Ігор пішов на позицію латераля). Той, падаючи, перенаправив м’яч на Олів’є Тілля, а Олів’є так само одним дотиком відправив м’яч у ворота — 2:1. Однак дуже скоро олександрійці знову створили собі мороку. На 76-й хвилині під час кутового Євген Банада завалив на газон Артема Челядіна. Арбітр одразу цього не помітив, але ясність внесла система відеодопомоги арбітрам (VAR). Як результат, пенальті й гол Владислава Кулача з «точки» — 3:1.

Володимир Шаран кинув усі сили на те, щоб врятувати матч, але команда цього не змогла, хоча й мала моменти. У підсумку маємо першу перемогу цього року й гарний настрій вболівальників, принаймні на тиждень.