«Ворскла» втрачає очки в матчі з «Рухом»

14 лютого ФК «Ворскла» на стадіоні «Арена Львів» зіграв зі львівським «Рухом». Команда Юрія Максимова під час зимового міжсезоння вустами тренера й футболістів чітко заявила про завдання завоювати бронзові нагороди УПЛ цього сезону. Трансферна кампанія полтавців вселяє надію на те, що наміри втіляться в реальність. Команда «освіжила» склад, позбулася непотрібних футболістів і підсилилася кваліфікованими гравцями. Тож тепер залишилося лише здобути результат на футбольному полі. «Рух» — чудова команда для старту після паузи, адже львів’яни борються за виживання і за всіма показниками є слабшими за «ворсклян». Тож проти команди Івана Федика «Ворскла» може надати можливість зіграти новачкам, а також спробувати поекспериментувати і здобути очки на старті другого кола.

«Рух» — «Ворскла» — 1:1.

«Рух»: Бандура, Білий, Зец, Мисик, Карасюк, Федорчук, Притула (Русин, 73), Копина, Климчук, Бойчук, Кондраков (Кухаревич, 27).

Головний тренер — Іван Федик.

«Ворскла»: Різник, Чеснаков, Яворський, Альюн (Челядін, 71), Пердута, Пуцлін, Тілль, Кане, Цітаішвілі (Сапай, 90), Кулач (Щербак, 62), Степанюк (Луїзао, 62).

Головний тренер — Юрій Максимов.

Голи: Климчук (17, пен.) — Цітаішвілі (52).

Юрій Максимов обрав звичну і принаймні у першому колі ефективну схему «3-5-2». Ворота захищав Дмитро Різник. У захисті вийшла звична трійка Володимир Чеснаков — Сергій Яворський — Альюн. Ігор Пердута зіграв правого латераля. А от зліва неочікувано вийшов Георгій Цітаішвілі. Гіо — гравець, націлений насамперед на атаку, і він мав би органічний вигляд на позиції вінгера. Принаймні ми звикли його там бачити. Але цього разу він був лівим латералем. У центрі півзахисту зіграли Давід Пуцлін та Олів’є Тілль, а вершиною цього трикутника став Ібрахім Кане. В атаці вийшла пара форвардів Владислав Кулач — Руслан Степанюк.

«Рух» швидше зрозумів, що сезон вже почався і пора грати у футбол. Тому саме львів’яни в першому таймі володіли м’ячем і першими пробили по воротах. На 7-й хвилині здалеку приклався Остап Притула. М’яч був слизьким, але Дмитро Різник впорався з цим ударом, перевівши на кутовий. На 10-й хвилині полтавці відповіли небезпечним ударом Ібрахіма Кане — повз ворота. Втім, у першій половині «Рух» явно домінував. Підопічні Івана Федика розривали «ворсклян» на флангах. Ліворуч Георгій Цітаішвілі захопився атакою, а Альюн дуже нервово страхував Гіо. На 17-й хвилині «Ворскла» не змогла вийти з оборони низом і на своїй половині дозволила суперникам перехопити м’яч. У підсумку Юрій Климчук увійшов до штрафного майданчика, де його у підкаті зачепив Альюн. Француз встиг зіграти у м’яч — якби на матчі працював «VAR», можливо, цей епізод не перетворився б на пенальті. У динаміці ж арбітр матчу оцінив епізод як «фол» і вказав на позначку. Климчук сам же й реалізував одинадцятиметровий пенальті — 1:0. Не можна сказати, що гол розбудив «Ворсклу». Крім невлучного удару Владислава Кулача, на 21-й хвилині небезпечних моментів від «Ворскли» більше не було. Перший тайм провалено.

У другому таймі «ворскляни» одразу ж пропустили небезпечну атаку і тільки брак у діях Бойчука врятував полтавську команду від серйозних проблем. Втім, полтавська команда все ж відносно швидко відігралася. Кане віддав класну передачу Цітаішвілі, і Гіо на ривку пройшов між двома захисниками і влучно пробив у ближній кут — 1:1. Чудовий гол! На 63-й хвилині Луїзао вивів на удар Ібрахіма Кане, але Олександр Бандура вчасно вийшов із воріт, скоротив кут обстрілу й відбив удар. Другий тайм вийшов «валідольним» для обох команд, і це зовсім не схоже на гру, де одна команда є явним фаворитом. Юрій Максимов зняв із гри нестабільного Альюна, неочікувано випустив на лівий фланг захисту Артема Челядіна — і «Ворскла» перебудувалася за схемою: «4-2-3-1». Гіо Цітаішвілі пішов на більш звичний правий фланг, а зліва допомагав Ібрахім Кане. Команди попсували нерви вболівальникам, але голів більше не забили, повідомляє «Полтавщина Спорт».