«Ворскла» на останніх секундах втратила нічию в Чернігові

6 грудня у Чернігові «Ворскла» в межах 12-го туру УПЛ зіграла з місцевою «Десною». Після невдалого матчу проти «Динамо» чернігівці наблизилися до «Ворскли» на відстань двох очок. Тож якщо команда Юрія Максимова програє — втратить третю сходинку, і за те, щоб її повернути, треба буде неабияк позмагатися. Перемога ж не лише реабілітує команду після останніх невдач, а й принесе перевагу над прямим конкурентом в особистих зустрічах.

«Десна» — «Ворскла» — 1:0.

«Десна»: Паст, Тамм, Єрмаков (Гуцуляк, 83), Гітченко, Конопля, Калитвинцев (Дегтярьов, 90+2), Огіря, Мудрик (Картушов, 72), Мостовий (Волков, 90+2), Арвеладзе (Домбровський, 72), Будківський.

Головний тренер — Олександр Рябоконь.

«Ворскла»: Різник, Сапай, Яворський, Альюн, Пердута, Скляр, Челядін, Якубу, Пуцлін, Щербак (Кравчук, 74), Степанюк.

Головний тренер — Юрій Максимов.

Гол: Дегтярьов (90+4).

Юрій Максимов, попри невтішні підсумки гри з ФК «Агробізнес», знову обрав схему з трьома захисниками за участю Вадима Сапая. Загалом «Ворскла» вийшла з побудовою команди «3-5-2». У воротах зіграв Дмитро Різник. У центрі захисту вдруге поспіль діяли Альюн, Сергій Яворський та Вадим Сапай. На позиціях латералів зіграли Ігор Пердута (праворуч) та Наджеб Якубу (ліворуч). В опорній зоні вийшли Олександр Скляр та Артем Челядін. Трохи вище в центрі півзахисту піднявся Давід Пуцлін, а Руслан Степанюк та Дмитро Щербак утворили пару форвардів.

Перший небезпечний момент у матчі створили господарі. На 9-й хвилині Владислав Огіря перехопив м’яч у центрі поля, той відскочив до Пилипа Будківського, а Пилип у свою чергу вивів його на ударну позицію Михайла Мудрика. На щастя, Дмитро Різник оцінив ситуацію і класно зіграв на виході. Через 2 хвилини «Ворскла» відповіла ударом Руслана Степанюка. Руслан також перехопив м’яч на чужій половині поля й пробив з-за меж штрафного майданчика — м’яч прилетів до рук Євгена Паста.

Команди не балували телеглядачів великою кількістю моментів, але і «Десна», і «Ворскла» мали нагоди для голу. Більш небезпечними вони були у «Ворскли». На 24-й хвилині Наджеб Якубу класно пройшов лівим флангом і прострелив. На цю передачу дивом ніхто не відгукнувся, хоча тягнулися одразу кілька футболістів. На 33-й хвилині із середньої дистанції класно пробив Артем Челядін. Удар із лівого нижнього кута витягнув Євген Паст.

У «Десни» найнебезпечніший момент у першому таймі стався на 34-й хвилині. Пилип Будківський сильно й точно пробив із розвороту. Цей удар спочатку відбив Дмитро Різник, а потім головою спрямував у поле Альюн. У першому таймі голів не було, а гру можна назвати рівною. Напевне, такий сценарій не влаштовував обох тренерів.

«Ворскла» розпочала другий тайм з атаки. Дмитро Щербак прорвався на лівому фланзі й виконав подачу на Давіда Пуцліна. Однак Давід пробив набагато вище воріт. На 53-й хвилині знову із середньої дистанції пробив Артем Челядін — знову в руки Євгену Пасту. Був період активності і в «Десни». Свої моменти мали Михайло Мудрик та Юхим Конопля, але не реалізували їх. На 79-й хвилині мав виводити полтавців уперед Наджеб Якубу, але, увірвавшись до штрафного майданчика після пасу Руслана Степанюка, Наджеб пробив невдало. На 82-й хвилині Пилип Будківський після навісу партнера перестрибнув Наджеба Якубу і пробив головою. Дмитро Різник був на місці. На 84-й хвилині «Ворскла» заробила чергове безглузде вилучення. Руслан Степанюк в атаці підіграв собі рукою. І все б нічого, та після свистка Катерини Монзуль він, по-перше, забив, а по-друге, почав із нею сперечатися. У підсумку маємо другу «жовту» й вилучення. «Десна» здебільшого домінувала. Здавалося, що полтавці таки захищаються, але вже на 4-й компенсованій хвилині господарі заробили право на штрафний на правому фланзі, який обернувся подачею і голом Максима Дегтярьова — 1:0. Фінальний свисток.