«Доступних ліків» у наступному році стане більше

 

Із початку нинішнього року в межах програми «Доступні ліки» жителі Полтавщини отримали медикаменти за 306 тисячами рецептів. Із них 241 тисяча рецептів відпущені на ліки від серцево-судинних захворювань, 58,1 тисячі — від цукрового діабету ІІ типу та 7,6 тисячі — від бронхіальної астми. У програмі зареєстровано 286 аптек й аптечних пунктів області, за цей рік вони вже отримали відшкодування від держави 23 мільйони гривень, повідомляє Національна служба здоров’я України.

12 серпня затверджено оновлену редакцію реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки», яка вже стала звичною, зручною і помічною для мільйонів українців. Кількість ліків у реєстрі збільшено на 19 торговельних найменувань, один лікарський засіб вилучено. Усього до нього увійшли 264 препарати, 85 з яких пацієнти зможуть отримувати безоплатно, інші — з невеликою доплатою. Винятком є лікарський засіб для лікування ревматичних хвороб, за який пацієнт сплачує повну вартість. Розширення включає препарати як українських, так і іноземних виробників.

Національна служба здоров’я України готує подальше розширення державної програми реімбурсації «Доступні ліки» на 2021 рік. Наразі програма надає можливість отримати безоплатно або з невеликою доплатою найбільш затребувані медикаменти від серцево-судинних захворювань, астми та діабету ІІ типу. Наступного року НСЗУ планує надавати такі ліки для ширшого спектра захворювань, а також додати нові найменування препаратів для вже наявних у програмі захворювань.

«Наразі Програма медичних гарантій на 2021 рік у процесі формування, і ми хочемо, щоб до неї потрапили препарати для лікування хвороб, пов’язаних із розладами психіки та поведінки, наприклад, для таких станів, як шизофренія, епілепсія, депресія, тривожні стани, манії тощо. А також медикаменти, які запобігають виникненню повторних інфарктів та інсультів», — зауважує виконувачка обов’язків начальника відділу роботи з договорами з аптеками Департаменту договірної роботи та моніторингу НСЗУ Ірина Ліштаба.

За найновішими даними, в Україні близько 300 тисяч пацієнтів, які страждають на розлади психіки й поведінки. Їхня реальна кількість насправді значно більша, бо люди часто не звертаються до лікаря, бояться отримати діагноз «психічний розлад». Є дані, які стверджують, що близько 30% українців хоча б раз за життя мали такі розлади. 

На сайті НСЗУ є електронна карта аптек, які беруть участь у програмі «Доступні ліки» (https://bit.ly/31HhBCH). А в кого немає Інтернету, можна зателефонувати на безкоштовний номер: 16-77 — і оператор «сall»-центру підкаже, яка аптека найближча. Оператори надають абсолютно всю інформацію, яка потрібна пацієнту.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 14 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Lgxkyg.

order generic calcitriol 0.25mg <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol sale</a> calcitriol cost