В Україні з’явився власний препарат проти коронавірусної інфекції: що показали випробування

 

Український фармвиробник представив перші результати дослідження українських препаратів для зняття симптомів під час зараження на коронавірусну інфекцію. Це препарати «Квертин» і «Корвітин» на основі кверцетину (фенольні сполуки рослин містяться, наприклад, у гречці). Нині їх хочуть включити до протоколу лікування захворювання COVID-19. Після препаратів пацієнти почуваються краще, розповіли на пресс-конференції координатори дослідження, по-відомляє «Сегодня». 

«Це препарати не специфічної дії і не противірусні засоби», — зауважила інфекціоніст і один із координаторів дослідження Ольга Голубовська. За її словами, препарат впливає на «основну ланку механізму розвитку патологічних змін». При цьому його застосовують тільки в комплексній терапії, а не як самостійні ліки. Дослідження препарату для лікування симптомів коронавірусної інфекції почалося 14 травня. Клінічні випробування проводили в трьох медустановах, зокрема на 200 пацієнтах.

«Ми побачили, що побічних ефектів від препаратів не було. Отже, вони безпечні. Пацієнти суб’єктивно почувалися краще, і це дало змогу дійти висновку про поліпшення їхнього самопочуття. Згідно з результатами лабораторних досліджень, за одним показником феритину видно, що вміст цього білка зменшується. Це свідчить про те, що препарат перешкоджатиме розвитку цитокінового шторму (летальна реакція імунної системи). Це і є пряма протизапальна дія кверцитину», — розповів про попередні результати дослідження координатор дослідження і завкафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету Ігор Зупанець.

Він зізнається, що цього препарату поки що немає в міжнародних протоколах і його не використовують у лікуванні. Однак в Україні він зареєстрований як лікарський засіб і його прописують пацієнтам із кардіозахворюваннями. «В Україні «Квертин» і «Корвітин» зареєстровані як лікарські препарати. Однак за кордоном вони здебільшого використовуються як біологічно активна добавка або спеціальний харчовий продукт. Чим відрізняється лікарський препарат від БАДа? Він може бути зареєстрований тільки тоді, коли провели всі дослідження, обов’язково повинна бути стандартизована технологія виробництва. Проводитися і реєструватися лікарські препарати можуть лише, якщо вони здійснюються за доброякісною виробничою практикою, на відміну від біологічно активних добавок. Законодавчо не регламентуються ті дослідження, про які я сказав, тому рівень доказовості біологічно активних добавок дуже відрізняється», — розповідає про препарати Ігор Зупанець.

«Квертин» і «Корвітин» виробляє в Україні «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод». Гендиректор директорату фармзабезпечення МОЗ Олександр Комаріда зазначив: «МОЗ зацікавлений, щоб українська фармацевтична галузь не стояла осторонь і проводила дослідження лікарських засобів для лікування коронавірусного захворювання».

За його словами, зараз проводять чотири клінічних дослідження ліків, які виробляють українські фармкомпанії. «Коли буде складений остаточний звіт про клінічні дослідження, ці дані передадуть до державного експертного центру МОЗ, де їх перевірятимуть. Після того, як експерти з ними попрацюють, можна буде говорити про об’єктивність і достовірність. Тоді МОЗ може ухвалити рішення про включення до інструкції про застосування цього лікарського засобу», — прокоментував Олександр Комаріда.

Як раніше повідомляв глава МОЗ України Максим Степанов, зараз в Україні проводять клінічні випробування декількох препаратів для лікування захворювання COVID-19. За його словами, нині вони використовуються в Україні для лікування інших захворювань, однак, на думку фахівців, можуть бути корисні в лікуванні коронавірусної інфекції.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 15 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Dhrzwn.

calcitriol 0.25mg brand <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol 0.25mg generic</a> order calcitriol 0.25 mg online