«Ворскла» сенсаційно перемогла «Шахтаря»

1 березня Українська Прем’єр-ліга повернулася до Полтави — «Ворскла» приймала «Шахтаря». Якщо глянути на вивіску цього матчу, то, звісно, можна подумати, що в полтавців немає жодного шансу. Але є одне «але»: після важкого матчу в Лізі Європи «Шахтар» приїхав до Полтави без сімох(!) футболістів основи. Отож склад «Шахтаря» можна назвати ослабленим, а значить, полтавці могли поборотися бодай за очко.

«Ворскла» — «Шахтар» — 1:0.

«Ворскла»: Різник, Пердута, Чеснаков, Пап-Альюн, Сапай, Кане, Скляр, Пуцлін, Луїзао, Кулач (Васін, 86), Степанюк (Якубу, 63).

Головний тренер — Юрій Максимов.

«Шахтар»: Шевченко, Болбат (Додо, 58), Кривцов, Хочолава, Сіпріано (Фернандо, 82), Майкон, Патрік (Бондаренко, 46), Тете, Марлос, Коноплянка, Дентіньо.

Головний тренер — Луїш Каштру.

Голи: Степанюк (30).

Юрій Максимов знову вдався до схеми з трьома центральними захисниками. Їх зіграли Вадим Сапай, Володимир Чеснаков і Пап-Альюн Ндіайе. У центрі поля зіграли четверо — Ібрахім Кане (ліворуч), Олександр Скляр, Давід Пуцлін (у центрі) та Ігор Пердута (праворуч). Атакувальне тріо склали Руслан Степанюк, Владислав Кулач та Луїзао.

«Ворскла» у першому таймі вдало «пресингувала» і довгий час не давала «гірникам» нічого створити. Більше того, «ворскляни» самі систематично загрожували воротам суперника. На 29-й хвилині Руслан Степанюк опинився на вбивчій позиції, але пробив вище воріт — як виявилося, з «офсайду». Втім, вже на 30-й хвилині Руслан «запалив» своє прізвище на табло. Олександр Скляр відібрав м’яч в Алана Патріка і вивів на пусті ворота Руслана Степанюка. Нападник «Ворскли» не схибив — 1:0. Після голу «ворскляни» хвилин на п’ять віддали ініціативу. У цей час міг забити Ромеро Марлос, але з його ударом впорався Дмитро Різник. Отож після першого тайму «Ворскла» йшла з перевагою в рахунку і під гучні оплески.

У другому таймі «Шахтар» замінив Алана Патріка, кинувши у бій Артема Бондаренка. Пізніше підсилювати атаку вийшов Додо. На 48-й хвилині міг забити Євген Коноплянка, але з розвороту пробив повз ворота. «Ворскла» відповіла класним моментом на 57-й хвилині.  Чим ближче до кінця матчу, тим більшим ставав натиск гірників. Втім, «ворскляни» щільно оборонялися і знову ж таки не забували про контратаку. Також класну гру продемонстрував Дмитро Різник. Вдалі моменти втратили Ібрахім Кане та Владислав Кулач. На 82-й хвилині «Ворскла» залишилася в меншості — Олександр Скляр отримав дві жовті картки. І навіть за такого розвитку подій полтавці могли забити. Кінець матчу видався багатим на емоції та картки, але не на голи. У підсумку маємо неочікувану перемогу над чемпіоном.