Грудинка зі свинини в цибулинні — це українська класика, яку кожен робить по-своєму. За бажання таким чином можна робити й сало (багато хто так і робить). Попри те, що звичайна грудинка в цибулинні — страва доволі буденна, ця пряна й дуже ароматна версія воістину святкова. Що казати, українська душа небайдужа ні до грудинки, ні до сала. А до такої пряної й поготів. Навіть вибір християнської релігії в Україні князем Володимиром був невипадковим (так, то був не поклик серця, а прагматичний вибір, що й засвідчує літопис «Повість минулих літ»), бо князю не подобалося, що в мусульманстві — релігії, яку він також брав до уваги, не можна було їсти свинину й пити вино. Крім того, в українській культурі наявність у хаті сала, ковбас та інших виробів зі свинини з давніх-давен вважається символом добробуту. Тож їм точно місце на святковому столі, а грудинка зі свинини, варена та маринована в цибулинні, натерта спеціями, своїм смаком та пряністю дасть фору будь-яким купленим ковбасним виробам.
Перший нюанс приготування будь-чого в цибулинні: мийте його! Найкраще замочити цибулиння в мисці з холодною водою на 15—
20 хвилин, а потім у тій мисці, змінюючи воду кілька разів, добре вимити. Колись, як вперше знайомилася з цим методом приготування сала та грудинки, надивилася чимало відео на «YouТube», на яких сухе цибулиння одразу після чищення кладуть у каструлю. Ви знаєте, де та цибуля лежала, яким добривом ту землю обробляли? Екологічне добриво, навіть органічного походження, теж далеко не завжди викликає апетит. Тож добре мийте цибулиння, хто б що не радив, під холодною проточною
водою.
Стосовно самого приготування, то все доволі просто: трішки поварили, після цього варто залишити сало в гарячій каструлі доходити до готовності. Спеції можете змінювати. Дехто просто натирає грудинку сирим часником, хтось часником із сіллю й перцем. Багато хто віддає перевагу гранульованому часнику, оскільки він не такий різкий і термін зберігання грудинки одразу стає довшим. А ще, як додасте прянощів, грудинка взагалі стає особливою. Склад прянощів, звісно, можете змінювати. Салу, крім вищезазначеного, як спеції дуже добре підходять мелений ялівець, сушений кріп, мелене лаврове листя, білий мелений перець, гострий червоний перець чілі тощо. Одно слово, фантазії є де розгулятися. А солі в цій грудинці і так достатньо, тож краще не додавати.
Інгредієнти:
— 1,5 кг свинячої грудинки порізати великими шматками (в ідеалі по 0,5 кг);
— 2 великі жмені цибулиння (приблизно з 10—15 цибулин);
— 2 л води;
— 150 грамів солі;
— 30 грамів цукру;
— 1 ч. л. коріандру;
— 1 ч. л. чорного перцю горошком;
— 1 лавровий лист;
— 2 шт. гвоздики;
— 1/2 ч. л. духмяного перцю горошком;
— 2 зубчики часнику (порізати пластинками).
Для натирання:
— 1 ч. л. меленого коріандру;
— 1 ч. л. чорного меленого перцю;
— 2 ч. л. гранульованого часнику;
— 1 ч. л. меленої паприки.
Приготування
1. Воду, сіль, цукор, цибулиння, спеції та часник помістити у велику каструлю й довести до кипіння.
2. Покласти грудинку в каструлю поміж цибулиння, довести до повторного кипіння, зменшити вогонь до мінімуму, варити 15 хвилин, не накриваючи кришкою.
3. Каструлю з грудинкою зняти з вогню, накрити кришкою й залишити так на 8—12 годин. Приготування та маринування грудинки продовжиться внаслідок залишкового тепла. Наступного дня грудинку дістати й обтерти від залишків цибулиння.
4. Спеції для натирання змішати разом у глибокій мисці.
5. Щедро натерти кожен шматок грудинки спеціями.
6. Окремо загорнути шматки у фольгу й поставити ще на 24 години в холодильник.
Грудинка готова, можна подавати до столу. Зберігати готову страву необхідно не більше 10 днів у холодильнику загорнутою у фольгу або ж 4 місяці в морозильній камері.
Додати новий коментар
Gzycfi
3.11 2022 - 23:30
Посилання
calcitriol 0.25mg cost <a