Як узимку не хворіти на застуду

Завідувач кафедри внутрішніх хвороб і медицини невідкладних станів  Української медичної стоматологічної академії Максим Потяженко.
 

Як зберегти здоров’я і не витратити коштів? І чи можливо таке взагалі? Із цими запитаннями ми звернулися до професора, доктора медичних наук, завідувача кафедри внутрішніх хвороб і медицини невідкладних станів Української медичної стоматологічної академії Максима Потяженка, який до того ж очолює валеологічний осередок в Українській медичній стоматологічній академії і взимку ніколи не хворіє… 

— Максиме Макаровичу, як уникнути простудних захворювань узимку? І при цьому ще й особливо не витратитися?

— Для цього необхідно усвідомлено ставитися до свого здоров’я. Переважно люди згадують про здоров’я тільки тоді, коли хворіють. Але, якщо хочете бути здоровими, необхідно підтримувати своє здоров’я, а не нехтувати ним.

— Що означає «підтримувати здоров’я»?

— Захворіє людина чи ні — вирішує стан її імунної системи. Імунітет спрацьовує — людина не хворіє. Як тільки відбувається послаблення імунітету — з’являється хвороба. Саме це пояснює той факт, що навіть узимку на ГРВІ та грип хворіють не всі. 

— Як зробити імунітет міцним?

— Усі пам’ятають прислів’я про те, що рух — це життя. Тож людині потрібні щоденні фізичні навантаження відповідно до віку і стану організму — це фундамент здоров’я. Правильне харчування — це його стіни. Позитивне мислення — його дах (посміхається). Ви самі повинні збудувати свій «будинок» здоров’я, а потім підтримувати його у належному стані. А дисципліна і постійність у дотриманні здорового способу життя повинні стати мешканцями цього будинку. Повірте, не існує чарівних таблеток, здатних зробити людину здоровою. Таблетки — це допомога організму у скрутний час. Медикаменти допомагають, але своє здоров’я людина повинна вибороти сама. Ви матимете міцний імунітет, якщо вестимете правильний здоровий спосіб життя.

— Які вправи і дії ви можете порекомендувати?

— Людство накопичило багато різноманітних технік оздоровлення, з яких можна обрати ту, яка буде до вподоби саме вам. До найвідоміших східних систем належать йога, ушу, цигун. Дуже популярною стає так звана «скандинавська ходьба», яка виконується з допомогою спеціальних палок. Корисне дихання за методом Бутейка. Ми як лікарі постійно рекомендуємо плавання, ранкові фізичні вправи. Але головне — ви повинні щодня відводити на фізкультуру хоча б годину і спітніти від навантаження. Для зміцнення імунітету важливо і загартовування. Якщо ви привчите себе після фізичних вправ приймати прохолодний або холодний душ, то відчуватимете прилив сил і здоров’я. Спробуйте!

Для багатьох людей причиною хвороб стає неправильне харчування. Зараз у продажу дуже багато хімізованої їжі. Хімічно створені напої, хімізована м’ясо-молочна продукція, солодощі із «вічним» терміном зберігання тощо здатні поступово пригнічувати імунітет. Якщо людина постійно вживає такі продукти, то захворіє з часом, але хвороба буде, імовірніше, вже невиліковною. 

А тепер, будь ласка, ви дайте відповідь на моє запитання: скільки коштує щодня робити ранкову зарядку, ополіскуватися або обтиратися прохолодною водою, не їсти хімічної їжі? А ще не палити, не вживати алкоголю, не лаятися, а навпаки, посміхатися…

— Майже нічого…

— І я про це. Живіть так — і вам лікарі будуть потрібні дуже рідко.

— І все ж, Максиме Макаровичу, що ви порадите додати до раціону, аби не хворіти?

— Вітаміни природного походження. Це можуть бути різноманітні фрукти. Корисною є суміш Амосова. Зробити її дуже просто: подрібніть ізюм, курагу, лимон, додайте меду і перемішайте. Зберігайте у холодильнику і вживайте щодня по одній—дві столових ложки. Для імунітету необхідні мікроелементи, зокрема сірка. Вона міститься у зернах яблук, кісточках абрикоса. Доцільно додати до свого раціону такий природний продукт, як гімалайська сіль. Вона містить понад 70 мікроелементів, зокрема і сірку у природних концентраціях. Вживання гімалайської солі по 1—

2 г на день забезпечує організм необхідними сполуками і зміцнює здоров’я. 

— Які медикаменти ви радите мати вдома для боротьби із застудою, а які, навпаки, є шкідливими?

— Оксалінова мазь є доступним засобом для профілактики ГРВІ. В епідемічний період можна змазувати носові ходи перед виходом у місця скупчення людей. Порошок інтерферон можна зберігати у холодильнику. За наявності ознак ГРВІ його потрібно розвести водою і закапувати у ніс тричі на день перші два—три дні. Інші широко розрекламовані засоби діють опосередковано і не є настільки ефективними, як хотілося б.

Хочу ще раз попередити по-лтавців про небезпеку вживання нестероїдних протизапальних засобів і судино-звужувальних препаратів при застудних захворюваннях. Підвищення температури тіла є захисною реакцією організму. За температури вище 37 градусів розмноження вірусів уповільнюється, за 39 градусів віруси гинуть. Необхідно дати можливість організму самому вбити інфекцію. До того ж підвищення температури тіла збільшує утворення внутрішнього інтерферону, що також знешкоджує віруси. Знижувати температуру потрібно лише після 39 градусів, застосовуючи фізичний вплив: розім’ятися, обтиратися водою — тобто збільшити зовнішнє охолодження тіла. Нестероїдні протизапальні засоби і комплекси із ними, навпаки, пригнічують імунітет, неконт-рольовано знижують температуру до рівня норми і тим створюють умови для подальшого розмноження вірусів. Після їхнього регулярного прийому в ході лікування застуди у пацієнтів часто виникає ускладнення — запалення легень. Нагадую, що антибіотики на віруси не діють. У перші три доби вірусної інфекції їх призначати немає сенсу і навіть шкідливо!

Нежить — це неприємно. Але це теж захисна реакція організму. Організм збільшує притік крові з імунними комплексами до носових ходів, створюючи набряк. При цьому організм намагається видалити віруси з тіла зі слизом. Якщо ми застосовуємо судинозвужувальні ліки, то перешкоджаємо боротьбі з інфекцією. До того ж ця група препаратів звужує судини головного мозку і скорочує людям життя. У вас нежить — промийте носові ходи розчином повареної солі (1 чайна ложка на склянку окропу, охолодити до температури тіла). Доцільно також використовувати відвари кори дуба, ромашки. Промивати можна багато разів на день. Сіль і фітонциди рослин вб’ють інфекцію, і ви швидко й задешево одужаєте. 

Дотримуйтеся вищенаведених порад, і ви збережете не тільки здоров’я, а й гроші! Бажаємо вам не хворіти, любі полтавці.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 50 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Cqwsen.

oral rocaltrol <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol 0.25mg</a> rocaltrol 0.25 mg pills