ММО. Що-о-о?

Про м’ясо механічного обвалювання: із того, що в ЄС вважають харчовим сміттям, в Україні  роблять пельмені, ковбаси та сосиски

 

Чому в багатьох країнах ЄС його утилізують, і чи можна взагалі вважати продукт м’ясним виробом, якщо основна частка у ньому — ММО?

— Це так званий промисловий фарш, — зауважує професорка, завідувачка кафедри технології м'яса, риби і морепродуктів Одеської національної академії харчових технологій Людмила Віннікова. — Коли птицю чи тушу обвалюють (тобто відділяють м'ясо від кісток), залишаються масиви складного профілю — ті, з яких неможливо відокремити м'ясо вручну. Їх пропускають через спеціальну м'ясорубку, пресують під тиском, аби м'ясна частина та кісткова маса розділилися. Так і утворюється промисловий фарш, який використовують для виготовлення ковбас, сосисок, напівфабрикатів. Кісткова суміш виварюється, з неї роблять бульйонні кубики або перемелюють на кісткове борошно.

— Крім кісток, у такий фарш часто потрапляють і курячі голови, і лапи, і коров'ячі хвости. Завдяки цьому збільшують масу та здешевлюють виробництво ковбасних виробів, — зазначає голова ГО «Громадський контроль за захистом прав споживачів» Владислава Миронова.

— А що згідно зі стандартом  може входити до ММО?

— Кістки, хрящі, сполучні тканини, шкіра, жир. ММО — це продукція низької якості, проте її використання і додавання до ковбасних виробів дозволене державними стандартами. В ідеалі там не має бути ні голів, ні лап, проте недобросовісні виробники можуть перемелювати все підряд, — уточнює Людмила Віннікова.

— Як зрозуміти, продукт виготовлений з якісного м’яса чи з ММО?

— За Держстандартом ковбаси вищого гатунку не повинні містити замінників м’яса. У вареній ковбасі вищого гатунку має бути 100% м’яса, першого гатунку — не менше, ніж 70%, а другого — 60%, — продовжує пані Людмила.

— Утім, напис «вищий гатунок» не гарантує відповідної якості. Під час однієї з перевірок ковбасних виробів ММО та мікроскопічні частки кісток знайшли й у продуктах вищого гатунку, і в ковбасі та сосисках для дітей, — зауважує Влади-слава Миронова.

— Чим шкідливі такі продукти?

— У них можуть траплятися частини кісточок розміром від 1-го до 2 міліметрів, які під час споживання здатні пошкодити слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Часте вживання таких харчів — це ризик виразок та інших проблем із травною системою.

Марина МОРОЗ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 46 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Ksqcng.

buy calcitriol 0.25 mg without prescription <a href="https://rocaltrtn.com/">buy calcitriol 0.25mg for sale</a> brand rocaltrol 0.25 mg