«Ворскла» програла «Львову» і закріпилася на останньому місці турнірної таблиці

9 листопада у Львові на стадіоні «Україна» відбувся матч 14-го туру Української Прем’єр-ліги між полтавською «Ворсклою» та ФК «Львів». У цьому матчі була лише одна інтрига: проб’ють «ворскляни» чергове дно чи ні? «Львів» наразі ділить із «Ворсклою» останню сходинку, і зараз це єдина команда, яка виступає гірше за полтавців. Програвши «Львову», «ворскляни» остаточно опустилися на останню сходинку і претендують на виліт з УПЛ. «Нічия» означала б, що «Ворскла» не здатна виграти навіть у кризового «Львова» з неякісними бразильцями і частими замінами на тренерській лаві. Словом, будь-який результат, крім перемоги, — провал. Втім, букмекери вважали фаворитами саме господарів, та й деякі наші експерти не віщували нічого доброго. Як виявилося, були праві.
«Львів» — «Ворскла» — 2:0.
«Львів»: Сарнавський, Люлька, Борзенко, Братков, Татарков, Сабіно (Шина, 86), Приймак, Мартан, Педро, Ренан (Богунов, 67), Пернамбуко (Альваро, 81).
Головний тренер — Єгіше Мелікян.
«Ворскла»: Різник, Мельничук (Ребенок, 66), Мартиненко, Чеснаков, Баєнко, Скляр (Петрович, 85), Кравченко, Козиренко (Артур, 46), Луїзао, Пердута, Васін.
Головний тренер — Віталій Косовський.
Голи: Ренан (12), Педро (41).
У воротах зі старту зіграв Дмитро Різник. На лівому фланзі захисту вийшов Максим Мельничук. У центрі оборони зіграли Володимир Чеснаков та Євген Мартиненко. На правий фланг захисту після дискваліфікації повернувся Володимир Баєнко. В опорній зоні вийшов Олександр Скляр. Ближче до атаки в центрі поля вийшли Луїзао та Дмитро Кравченко. На лівому фланзі півзахисту вийшов Юрій Козиренко, праворуч — Ігор Пердута. Єдиним номінальним нападником став Денис Васін.
«Ворскла» намагалася володіти м’ячем, але зовсім нічого не могла створити в атаці. «Ворскляни» особливо не турбували Богдана Сарнавського. Лише на 23-й хвилині Богдан вийшов і забрав м’яч після навісу Юрія Козиренка, який чомусь зарахували як удар. На той момент господарі вже вели в рахунку. На 12-й хвилині Максим Мельничук, віддаючи передачу назад, подарував м’яч Ренану, який переграв Різника і забив у порожні ворота — 1:0. На 35-й хвилині «зелено-білі» залишилися у меншості. Луїзао порушив правила і побачив перед собою жовту картку, яка стала для бразильця вже другою. Тож вже у першому таймі полтавці грали вдесятьох. Через п’ять хвилин стало ще гірше. Володимир Баєнко у штрафному майданчику відмахнувся від Педро. Це було важко назвати повноцінною відмашкою — Володимир ледь торкнувся суперника, однак той впав, і суддя трактував епізод як «фол» і призначив пенальті, який сам Педро і реалізував, — 2:0. Катастрофа. Два пропущених м’ячі і червона картка — гіршого першого тайму годі й уявити.
У другому таймі на полі з’явилися Артур та Павло Ребенок, але на атакувальному потенціалі «ворсклян» це жодним чином не позначилося. «Ворскла» у меншості так і не створила нічого справді небезпечного. Натомість львів’яни могли забити ще. На 56-й хвилині Педро «обікрав» Ігоря Пердуту і віддав пас на Ренана. Той пробив головою впритул, але Дмитро Різник дістав м’яч з-під поперечки. На 81-й хвилині другу жовту картку отримав Євген Мартиненко, залишивши команду вдев’ятьох. Це остаточно поховало надії «Ворскли» на очки. Голу престижу «Ворскла» так і не забила і, відверто кажучи, не награла на нього. «Львів» же спокійно довів поєдинок до перемоги.

Віталій Косовський: «Ігрова дисципліна — це важливо»
Головний тренер «Ворскли» Віталій Косовський прокоментував поразку від «Львова» у матчі 14-го туру УПЛ, повідомляє vorskla.com.ua.
— Пане Віталію, які ваші враження від матчу?
— Коментувати щось важко, ви самі розумієте, бо бачили гру. Ніщо не передбачало біди. І ця груба помилка трохи надломила хід матчу, як і подальші дії, я маю на увазі вилучення, все це впливає на гру. У меншості важко протидіяти будь-якому супернику.
— Два вилучення, пенальті... Можна сказати, що проблеми з ігровою дисципліною?
— Я розумію, про що ви говорите. Так, ігрова дисципліна — це важливо, але все-таки більшою мірою вплинули емоції. Як я говорив хлопцям, є таке словосполучення, як «контролювати агресивність». І це дійсно потрібно вміти. Необхідний контроль над агресивністю в кожному епізоді.

Капітан «Ворскли» Володимир Чеснаков назвав винних в останніх невдачах полтавців
Лідер і капітан полтавської «Ворскли» Володимир Чеснаков поділився емоціями після поразки від «Львова» (2:0) у 14-му турі Української Прем’єр-ліги. «Напевно, немає характеру в нашої команди. Якби це були один—два невдалих матчі, а в нас це вже закономірність. Потрібно звинувачувати і себе, і інших. Характеру немає, оскільки за рівної гри ми постійно програємо, — зауважив Чеснаков в ефірі телеканала «Футбол-1».