«Ворскла» програє «Олімпіку» і ділить із ним та «Львовом» останнє місце в таблиці

20 жовтня в Києві на стадіоні «Динамо» у межах одинадцятого туру УПЛ зійшлися «аутсайдери» першості — полтавська «Ворскла» та донецький «Олімпік». Якщо «олімпійцям» із самого початку пророкували боротьбу за виживання, то одинадцяте місце недавнього учасника групового етапу Ліги Європи має стати для команди справжнім ляпасом. Останні результати, дискваліфікація Ігоря Пердути й інші проблеми свідчили проти «Ворскли». Втім, полтавці самі загнали себе у позицію пораненого звіра. Питання тільки в тому, що це за звір: хижак, який боротиметься за життя, чи покірна жертва.
«Олімпік» — «Ворскла» — 2:0.
«Олімпік»: Кринський, Пасіч, Гришко, Лук’янчук, Вантух, Цимбалюк, Політило, Імері (Балашов, 61), Фабіньо (Кравчук, 61), Тейшейра, Матар (Шахаб, 83).
Головний тренер — Вінсенте Гомес.
«Ворскла»: Ткаченко, Сапай, Баєнко, Чеснаков, Мельничук, Челядін (Скляр, 90), Васін, Луїзао (Габелок, 69), Стрижак, Коломоєць, Козиренко.
Головний тренер — Віталій Косовський.
Голи: Тейшейра (67), Лук’янчук (75).
Віталій Косовський здивував стартовим складом. У старті ви-йшов лише один легіонер і четверо молодих учорашніх дублерів. Отож по порядку. У воротах зіграв Олександр Ткаченко. На лівому фланзі захисту дебютував Максим Мельничук. У центрі захисту зіграла звична пара Володимирів — Баєнко і Чеснаков. Єдиним яскраво вираженим «опорником»  став Артем Челядін. У центрі півзахисту під нападником розташувалися Луїзао і Андрій Стрижак. Ліворуч на фланзі зіграв бомбардир із «молодіжки» Юрій Козиренко. Ліворуч в атаці вийшов Денис Васін, а на позиції форварда вболівальники знову побачили Юрія Коломойця.
Уже на другій хвилині Юрій Козиренко пробив по воротах. Загалом команди по черзі контролювали м’яч і в першому таймі мали приблизно однакову кількість моментів. Приміром, у «Ворскли» двічі міг забити Володимир Баєнко: на 37-й хвилині йому не вдалося проштовхнути м’яч у порожні ворота повз чотирьох захисників, а на 42-й хвилині після подачі партнера він не зумів влучити головою по м’ячу, перебуваючи прямо перед воротами. У «Олімпіка» могли забити Імері, Тейшейра та Роман Вантух. Перший на 23-й хвилині ледь не закрутив м’яч у дальню дев’ятку після штрафного. На щастя, удар парирував Олександр Ткаченко. Удари інших теж стали здобиччю воротаря. Перший тайм команди відіграли без голів. Хоч і з оглядкою на низький клас суперника, констатуємо: молодь має не гірший вигляд, ніж легіонери, яких ми звикли бачити в основі.
Другий тайм видався жахливим. Спочатку «Ворскла» контролювала гру і щонайменше двічі могла забити. На 57-й хвилині Луїзао тонким розрізним пасом вивів на удар Юрія Коломойця. Нападник «Ворскли» пробив у поперечку. На 66-й хвилині після кутового Володимир Кринський помилився на виході, і м’яч після удару Андрія Стрижака дивом не залетів у площину воріт, влучивши у захисника. Все було на користь «Ворскли», однак вона втратила свої моменти, за що дуже жорстоко поплатилася. На 67-й хвилині господарі організували швидку контратаку. Тейшейрі дали змогу не лише обі-гратися з партнером, а й прийняти м’яч у чужому штрафному майданчику, прицілитися і пробити. Ткаченко був дезорієнтований і не зміг нічого вдіяти — 1:0. Після голу підопічні Віталія Косовського «попливли». Після цього «Олімпік» мав агресивніший вигляд і швидко забив вдруге. На 75-й хвилині господарі заробили право на кутовий. Політило подав на Лук’янчука, а той головою з відскоком від поперечки забив м’яч у ворота — 2:0. На 85-й хвилині сам на сам із Ткаченком вийшов «джокер» Вінсенте Гомеса — Шахаб, який все ж не зумів переграти нашого голкіпера. Він став третьою заміною «Олімпіка». Полтавці теж мали свої моменти. Зокрема мали можливість забити Денис Васін та Артем Габелок — все повз ворота. У підсумку маємо поразку від «аутсайдера». Замість боротьби за Єврокубки ділимо з «Олімпіком» та «Львовом» останнє місце.