«Ворскла» на виїзді впевнено розібралася з «Колосом»

24 серпня у Києві на стадіоні «Оболонь-Арена» полтавська «Ворскла» в межах п’ятого туру Української Прем’єр-ліги зіграла з «Колосом» із Ковалівки. Обидві команди підійшли до матчу відповідально. «Колос» взагалі стартував в УПЛ феєрично, за п’ять турів програвши лише «Зорі». «Ворскла» провалила перші два матчі, але все ж починає забивати й перемагати. Букмекери віддавали невелику перевагу «Колосу», втім, вболівальники та наші експерти були іншої думки.
«Колос» — «Ворскла» — 0:3.
«Колос»: Яшков, Зозуля, Максименко, Рябов, Чорноморець, Мілько, Задоя (Лисенко, 46), Морозко (Демченко, 67), Смирний, Волков, Нехтій (Костишин, 46).
Головний тренер — Руслан Костишин.
«Ворскла»: Ткаченко, Баєнко, Мартиненко, Чеснаков, Кане, Петрович, Луїзао, Пердута (Козиренко, 89), Габелок, Артур (Ребе-
нок, 74), Коломоєць (Хебай, 82).
Головний тренер — Віталій Косовський.
Голи: Пердута (4, 54), Коломоєць (73).
Через те, що з команди через травму випали Денис Васін та Едін Шехіч, Віталій Косовський вдався до ротації. У воротах зіграв Олександр Ткаченко. На лівому фланзі захисту знову вийшов Ібрахім Кане. У центрі захисту зіграла вже звична пара Євген Мартиненко — Володимир Чеснаков. А от на правому фланзі почалися сюрпризи. Ігоря Пердуту, якого ми звикли бачити у захисті, тренер змістив вище — в атаку, а на позиції лівого захисника дебютував Володимир Баєнко. В опорній зоні вийшли Луїзао та Тодор Петрович. Ліворуч в атаці зіграв Артур. На позицію форварда вийшов Юрій Коломоєць, а під ним розташувався Артем Габелок.
«Ворскла» дуже вдало почала гру. На четвертій хвилині Артем Габелок змістився ліворуч, отримав передачу від Ібрахіма Кане і як фланговий гравець віддав поперечну передачу. Пас виявився зовсім неточним, і м’яч потрапив до захисників «Колоса». Втім, вони не розібралися в ситуації, і Ігор Пердута, обігравши оборонця, переправив м’яч у ворота — 0:1. Похід в атаку виявився для Пердути фартовим. В іншому перший тайм, будемо відвертими, видався доволі нудним. «Ворскла» не дала змоги суперникам створити моменти, і атаки «Колоса» запам’яталися хіба що двома «гірчичниками» за симуляцію, якими Катерина Монзуль справедливо нагородила Владислава Нехтія та Євгена Смирного. На 35-й хвилині Артем Габелок «підрізав» захисників «Колоса» і здалеку пробив по воротах, однак удар перехопив Антон Яшков. На 45-й хвилині так само з-за меж штрафного майданчика пробив Ігор Пердута, і знову м’яч став здобиччю воротаря суперників. «Ворскла» більше володіла м’ячем, але великої кількості моментів не створила.
У другому таймі Руслан Костишин випустив на поле Володимира Лисенка та Дениса Костишина, але це не допомогло. Після кількох невдалих атак «ворскляни» повернули собі контроль над грою і знову почали забивати. На 54-й хвилині після подачі Володимира Баєнка Юрій Коломоєць намагався пробити. Удар у нападника не вийшов, але, на щастя, на шляху м’яча опинився Ігор Пердута, який відправив його у ворота — 0:2. На 73-й хвилині «ворскляни» забили втретє. Полтавці перехопили м’яч на чужій половині поля. Артем Габелок віддав пас на Артура, той увійшов до штрафного майданчика, змістився і пробив. Удар прийшовся на захисника, але відскочив прямісінько на ногу Юрію Коломойцю, який навіть неоковирним ударом влучив у ворота, дезорієнтувавши голкіпера, — 0:3. Це фантастика. Полтавці домінували все більше. На 80-й хвилині вже Ібрахім Кане, отримавши м’яч, змістився у центр і пробив — м’яч влучив у поперечку. За такого рахунку Віталій Косовський дозволив дебютувати албанському нападнику Рубіну Хебаю. Той навіть мав момент на 92-й хвилині, але не влучив у ворота.
У підсумку маємо позитивні зрушення: «Ворскла» домінувала в обох таймах, флангові гравці почали зміщуватися в центр і ефективно там діяти, ну, і, звісно, констатуємо впевнену перемогу. «Колос» за увесь матч так і не наніс жодного удару в площину воріт. Найкращий удар господарів стався на 86-й хвилині. Після удару Дениса Костишина м’яч пролетів над поперечкою.
Фото із сайту koloskovalivka.com

Тренер «Ворскли» Віталій Косовський: «Ми кілька днів аналізували гру «Колоса»
Головний тренер полтавської «Ворскли» Віталій Косовський поділився враженнями від виїзної перемоги (3:0) у матчі проти ковалівського «Колоса», повідомляє zik.ua.
— На початок матчу, звичайно ж, вплинув швидко забитий нами м’яч. Хлопці відчули впевненість, контролювали хід матчу. Але потрібно віддати належне і супернику. Нам чинили опір, але, думаю, майстерність визначила хід матчу.
— Це був день Ігоря Пердути?
— Думаю, ви маєте рацію. Звичайно, хлопець забив два м’ячі, як цього не відзначити? Тим паче, що дуже важливих. Коломоєць теж забив, молодчина. Йому не вистачає впевненості, думаю, з кожним матчем він ставатиме краще й краще. До того ж він дуже добре працює у тренувальному процесі та намагається у грі приносити максимальну користь команді.
— Схоже, ви добре вивчили «Колос».
— Ви маєте рацію. Дійсно, ми дивилися кілька матчів, аналізували. Не один день, а кілька. Протягом усього тижневого циклу ми моделювали гру. Зважаючи на те, що «Колос» грав удома, ми спочатку планували йому віддати ініціативу, грали другим номером, але були ігрові відрізки, коли діяли в позиційній атаці.