Колишній глава Офісу Президента України Андрій Богдан заявив, що операцію із затримання найманців російської приватної військової компанії «Вагнер» зірвала людина «з найближчого оточення» Президента України Володимира Зеленського. Про це він сказав в інтерв’ю засновнику видання «ГОРДОН» Дмитру Гордону.
Зокрема Андрій Богдан зазначив, що насправді ситуація була «навіть гіршою», ніж про це писав головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов. «Дійсно, у Венесуелі було створено фірму, набрано персонал. Якісь люди вже туди поїхали працювати на конкретні вежі. Їм платили реальні гроші, адже вони справді охороняли ці вежі. Тобто це не просто якась казка, хтось їх звідти перевіряв: «Так а ви там, так? Тобто ви там працюєте?» — «Так, зарплату отримуємо, все...» І далі, на другій стадії, вже вибирали... І дивись: цій операції понад рік. Вона була суперсекретною і суперсерйозною. Її зруйнував один телефонний дзвінок. І людина, яка його зробила, фактично в цьому зізналася», — зауважив він.
Водночас Богдан відмовився назвати прізвище цієї людини: «Про це дуже скоро розповість прокурор, який розслідує цю справу. Однак я знаю, що дзвінок був. Знаю, хто телефонував, куди і кому».
За його словами, ця людина входить до «найближчого оточення» Президента Володимира Зеленського. Екс-чиновник також висловив надію, що сам Глава Держави не причетний до зриву операції. «Складно сказати, що він знав, чого не знав, що вони йому сказали, чого не сказали. Я б точно сказав. У Президента були страхи з приводу того, що станеться, якщо ми посадимо цей літак, а в нас перемир’я... Для нього важливе перемир’я. У Президента 97% роботи на сьогодні — це створення позитивного піар-образу. І для нього перемир’я — це найголовніший запит. Адже скоро вибори. Тому про цінність цієї операції можуть говорити фахівці, а цінність піар-образу він дуже добре розуміє. До речі, він не скасовував операції, він попросив, наскільки я знаю, її перенести», — зауважив Богдан.
29 липня влада Білорусі повідомила про затримання 33 росіян, які числяться у приватній військовій компанії. У Радбезі Білорусі заявляли, що стосовно затриманих порушили кримінальне провадження за статтею про підготовку терактів. Пізніше повідомляли, що їх підозрюють у підготовці масових заворушень.
В інтерв’ю засновнику видання «ГОРДОН» Дмитру Гордону, яке вийшло в ефір 6 серпня, президент Білорусі Олександр Лукашенко сказав, що видасть Україні затриманих бойовиків у разі, якщо Київ доведе їхню причетність до злочинів на Донбасі. Лукашенко доручив запросити в країну генеральних прокурорів Росії та України для розгляду ситуації із затриманими бойовиками. 9 серпня він заявив, що якщо генпрокурори не приїхали до Мінська, отже, їм «начхати на цих хлопців».
Офіс Генерального прокурора України 12 серпня звернувся до генеральної прокуратури Республіки Білорусь із запитами про видання 28 «вагнерівців» (із них дев’ятеро — громадяни України), які активно брали участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР».
14 серпня стало відомо, що влада Білорусі видала затриманих «вагнерівців» Росії. Президент України Володимир Зеленський вважає це недружнім кроком із боку Білорусі. На його думку, наслідки звільнення найманців «будуть трагічними».
Головний редактор Інтернет-видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бу-тусов 18 серпня заявив, що поїздка бійців ПВК «Вагнер» у Білорусь була частиною спецоперації СБУ та Головного управління розвідки Міноборони України: передбачалося
посадити літак із найманцями в Україні, після чого затримати їх. За його словами, спецоперація провалилася через рішення глави Офісу Президента України Андрія Єрмака і Володимира Зеленського про перенесення терміну вильоту бойовиків із Мінська, а також через витік інформації з України.
24 серпня журналістка Любов Величко опублікувала інтерв’ю «куратора спецоперації» та копії документів, які, за її словами, доводять реальність спецоперації. Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що бійців ПВК «Вагнер» до Мінська перекидали російські спецслужби і то не було спецоперацією СБУ. Андрій Єрмак назвав дезінформаційною кампанією версію про причетність СБУ до появи «вагнерівців» у Мінську. У СБУ її назвали «фантастичним сценарієм». Президент Росії Володимир Путін, коментуючи 27 серпня інцидент, заявив, що це була операція спецслужб України та США.
Додати новий коментар
Qnmyhs
4.11 2022 - 4:21
Посилання
buy rocaltrol 0.25 mg sale <a