Заява НАТО за підсумками візиту в Україну: підтримка рішень Бухарестського саміту

 

Північноатлантичний альянс підтверджує рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року, який постановив, що Україна в майбутньому стане членом НАТО. Як повідомляє «Новинарня», про це йдеться в заяві, схваленій за результатами засідання Комісії Україна-НАТО, що відбулося 31 жовтня в Києві, та оприлюдненій офіційним сайтом НАТО. «У світлі відновлених прагнень України до членства в НАТО ми виступаємо за рішення, прийняті на Бухарестському саміті та наступних самітах. Ми спільно працюватимемо над зміцненням та адаптацією нашого самобутнього партнерства в межах Комісії Україна-НАТО, що сприятиме створенню стабільної, мирної та неподільної Європи. Незалежна, суверенна і стабільна Україна, твердо віддана демократії та верховенству закону, є ключовою для євроатлантичної безпеки», — зазначено в документі.

Заява була схвалена представниками всіх країн-членів Альянсу, включно з Угорщиною. У заяві також ідеться про те, що НАТО підтримує міжнародні санкції проти Росії за її агресивні дії в Україні та наголошує на неможливості співпраці з Росією у звичайному режимі без конструктивних змін її поведінки. «Реакція НАТО на незаконні дії Росії в Україні відповідає загальним міжнародним заходам та підтримує їх, зокрема запровадження санкцій. Ситуація «справи у звичному режимі» неможлива без чітких конструктивних змін у діях Росії, що продемонструє дотримання міжнародного права і міжнародних зобов’язань та відповідальності», — йдеться в документі.

Країни-члени НАТО заявили про рішуче засудження і невизнання незаконної та нелегітимної анексії Криму Росією, засудили постійне та широкомасштабне нарощування військового потенціалу Росії в Криму, що є частиною загальної моделі агресивних дій РФ у регіоні, і закликали її повернути Україні контроль над півостровом.

«НАТОвці» привітали обопільне звільнення утримуваних осіб, погоджене Україною та Росією, зокрема 24 українських військовослужбовців та 11 інших українських в’язнів із РФ. «Це крок у правильному напрямку. Ми закликаємо Росію повернути захоплені судна та виконати її міжнародні зобов’язання, забезпечивши безперешкодний доступ до українських портів в Азовському морі й забезпечивши свободу судноплавства. Відповідно до резолюції 73/263 ООН від 22 грудня 2018 року, ми закликаємо Росію негайно звільнити та дозволити повернення в Україну без попередніх умов громадян України, які були незаконно затримані та засуджені без урахування вимог міжнародного права», — сказано в заяві.

Щодо ситуації на Донбасі, то підписанти з НАТО «ще раз підтвердили підтримку врегулювання конфлікту дипломатичними засобами відповідно до Мінських домовленостей, які мають бути повністю виконані всіма сторонами. Росія як підписант Мінських домовленостей несе щодо цього значну відповідальність», — сказано в заяві.

«Ми підтримуємо зусилля нормандського формату, тристоронньої контактної групи та ОБСЄ. Ми закликаємо Росію припинити всю політичну, фінансову та військову підтримку груп бойовиків, припинити військове втручання у Донецькій та Луганській областях і вивести війська, техніку й найманців із території України, а також повернутися до Спільного центру контролю та координації», — зазначено у відозві.

Підписанти наголосили на важливості повного та безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до контролю територій аж до російсько-українського кордону. «Ми вітаємо розведення сил у районі Станиці Луганської та підтримуємо зусилля щодо здійснення розведення в інших визначених районах як частину зусиль для повного виконання Мінських домовленостей», — зазначено також у заяві.

Члени Альянсу привітали вже наявні досягнення Києва та висловили сподівання на подальший прогрес у реформуванні сектору безпеки й оборони України, включаючи імплементацію закону про національну безпеку, ухваленого 2018 року. «Його положення про цивільний контроль та демократичний нагляд за сектором безпеки й оборони є ключовою євроатлантичною нормою», — зазначено в заяві.

Союзники закликали Україну прийняти та впровадити законодавство, що випливає із закону про національну безпеку, зокрема про Службу безпеки, новий комітет з нагляду за парламентом, розвідку, державну таємницю та закупівлю у сфері оборони. «Чорноморський регіон має стратегічне значення для Альянсу та його партнерів. Члени Альянсу вітають діалог та співпрацю між НАТО та Україною, що розвивається, щодо безпеки в Чорноморському регіоні. Відповідно до рішення міністрів закордонних справ НАТО від квітня 2019 року, союзники посилили свою практичну підтримку України, включаючи спів-працю з її Військово-морськими силами, ситуаційну обізнаність, відвідування портів, навчання та обмін інформацією… Союзники продовжуватимуть підтримувати зусилля України щодо посилення її стійкості проти гібридних загроз, зокрема через активізацію діяльності в межах Платформи НАТО-Україна щодо протидії гібридній війні», — наголошується в заяві.

Крім того, вони позитивно оцінили успішне проведення мирних та конкурентних цьогорічних виборів в Україні, «які відображають волю українського народу». «Українські виборці надали новому уряду та парламенту додаткову можливість продовжувати широкомасштабні реформи, які повинні повністю відповідати міжнародним зобов’язанням та зобов’язанням України. Успіх цих реформ, включаючи боротьбу з корупцією, матиме вирішальне значення для ствердження процвітаючої та мирної України, міцно утвердженої серед європейських демократій, прихильних до загальних цінностей, поваги до прав людини, меншин та верховенства права», — сказано в заяві.

Міститься в документі і пункт, на якому наполягала Угорщина. «Що стосується закону про освіту, прийнятого Верховною Радою у вересні 2017 року, союзники закликають Україну повністю виконати рекомендації та висновки Венеціанської комісії. Україна зобов’язана це зробити», — зазначено в заяві.

Коментуючи позицію голосування угорських представників, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт зняв своє вето з ухвалення заяви Комісії Україна-НАТО, оскільки в останній момент угорські пропозиції до документа було враховано. Про це він заявив 31 жовтня державному агентству «MTI».

Нагадаємо, напередодні угорські лідери заблокували спільну заяву послів НАТО та України, оскільки їхні пропозиції щодо нацменшини на Закарпатті не були підтримані.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 44 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Zhhkln.

rocaltrol buy online <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol 0.25 mg pills</a> order rocaltrol 0.25mg sale