Про дві підозри у провадженні щодо пожежі в Будинку дворянського зібрання
Схоже, невдовзі у драматичній історії з багатостраждальним Будинком Полтавського дворянського зібрання матимемо розв’язку. На підставі висновку київської експертної установи в умисному підпалі історичної будівлі підозрюють полтавця, якого знайшли загиблим під час гасіння пожежі. Другу підозру пред’явлено очільнику підприємства, яке здійснило незаконну прибудову до колишнього кінотеатру імені І. П. Котляревського, — до речі, також заочно, оскільки місцеперебування останнього невідоме. І якщо щодо першої особи процесуальне рішення винесене за ч. 2 ст. 194 (підпал) ККУ, то щодо другої — за двома статтями, зокрема ч. 2 ст. 382 (невиконання рішення суду), оскільки було 3 судові ухвали про знесення згаданої незаконної прибудови, та ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки) ККУ. Про це повідомив 18 січня під час пресконференції керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.
«Деталей до вироку суду я вам не розкрию, — зокрема сказав він, — але зараз ми розпочинаємо завершальний етап досудового розслідування. Безумовно, порушуватимемо й питання про відшкодування збитків через подання позовів. Сподіваюся, нинішнього року ми поставимо крапку в цій історії».
Про прибудови до будівлі кооперативного коледжу
Окрім того, дбаючи про збереження культурної спадщини, прокуратура порушує питання про укладення власниками пам’яток історії й архітектури охоронних договорів. Останнім часом у нашій області з’явилися 600 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Частково питання про внесення їх до переліку пам’яток історії й архітектури вирішила Полтавська облдержадміністрація, а щодо деяких прокуратура подала позови зобов’язального характеру про укладення охоронних договорів.
«Досліджуючи питання законності зведення двох прибудов до приміщення Полтавського кооперативного коледжу, було встановлено, що це також об’єкт культурної спадщини, щодо якого не укладений охоронний договір. Минулого року ми подали позов зобов’язального характеру, і не так давно, 6 січня, ухвалою суду справа призначена до розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження. Зобов’язання укласти охоронний договір у певному сенсі допоможе вирішити й питання щодо незаконних прибудов. Хоч я не виключаю подальшої процесуальної боротьби: у разі, якщо власник історичної будівлі відмовиться зносити прибудови, ми змушені будемо знову подати відповідні позови. Якщо цього не робити, кількість прибудов, що спотворюють пам’ятки історії й архітектури, у місті тільки зростатиме. Бо в нас деяким громадянам усе можна», — резюмував Антон Володимирович.
Про Прирічковий парк
Як відомо, у Полтаві намагаються забудувати прирічкову зону. На сьогодні на сумнозвісній локації, огородженій металевим парканом, уже розбито 4 ділянки під забудову. «У грудні минулого року ми подали позов до Господарського суду Полтавської області про розірвання договору оренди цих 4 ділянок, оскільки вважаємо, що, відповідно до закону, прирічкова зона не може бути забудована. Там є й інші порушення. Безумовно, через суд ми відстоюватимемо право громади на вільний доступ до прирічкової смуги, берега річки Ворскли», — пообіцяв керівник обласної прокуратури.
Перший крок до знесення незаконних МАФів
За словами Антона Столітнього, прокуратура подала 31 позов щодо знесення 57 тимчасових споруд. «МАФ не має перевищувати 30 квадратних метрів, а ті з них, яким продовжено дозвіл на розміщення, подекуди перевищують граничні розміри майже вдвічі. На сьогодні вже задоволено 15 позовів щодо 31 тимчасової споруди. Ці судові рішення іще не набрали чинності, бо опоненти подають апеляції. Але перший крок до знесення незаконних МАФів ми зробили», — констатував очільник обласної прокуратури.
Також Антон Володимирович зазначив, що Полтаву заполонили мобільні кав’ярні. «Цим кав’ярням продовжено дозвіл на їхнє розміщення, хоч первинного дозволу не було надано. Прокуратура знову ж таки подала позов до суду».
Про басейн Щербанівської ОТГ
Антон Столітній згадав і про сумнозвісний фізкультурно-оздоров-чий басейн Щербанівської територіальної громади. Торік його з горем пополам добудували, але він досі так і не працює, бо через злощасну тріщину не тримає води. «Оскільки збитки від цього горе-будівництва становлять 2,3 мільйона гривень, ми пред’я-вили 2 підозри: першу — за підробку документів підприємцю, який здійснював технічний нагляд, а другу — за халатність голові Щербанівської ОТГ. Наразі кримінальне провадження вже спрямоване до суду», — повідомив керівник прокуратури області.
Також він анонсував тему наступної пресконференції: «Як ви знаєте, на території Полтавщини створено 60 ОТГ, і нині ми маємо багато кримінальних проваджень стосовно їхніх керівників, зокрема пов’язаних і з незаконним використанням бюджетних коштів. Думаю, саме цьому й присвятимо нашу наступну розмову».
Ганна ЯРОШЕНКО
«Вечірня Полтава»
Фото автора
Додати новий коментар
Ioyeaw
4.11 2022 - 19:40
Посилання
calcitriol brand <a href=
SDichaelCax
21.02 2024 - 1:28
Посилання
Aviator Spribe скачать