На чергових загальних зборах жителі села Старі Санжари проголосували за вихід із Новосанжарської ОТГ та приєднання до Мачухівської територіальної громади
Громада села Старі Санжари нині Полтавського району не бажає більше перебувати у складі Новосанжарської ОТГ. За це рішення на чергових загальних зборах, що відбулися 8 січня нинішнього року, проголосували 95 жителів населеного пункту, де зареєстровано 1 015 осіб, хоч фактично проживають 1 494 особи, а право голосу мають понад
800 із них. Втім, спершу на зібранні затвердили положення про загальні збори. Як пояснив присутнім один із членів ініціативної групи, очільник громадської організації «Старосанжарська громада» Борис Аксюта, це необхідно для того, аби всі рішення жителів села були легітимними, вважалися фактичним волевиявленням громади.
«Найімовірніше, керівництво Новосанжарської ОТГ оскаржуватиме рішення нашої громади, бо воно не зацікавлене в її виході. Для цього й потрібно, щоб ці рішення були бездоганними, щоб юридично до них неможливо було підкопатися», — аргументував Борис Олексійович.
«За час перебування у складі Новосанжарської ОТГ ми мали повне ігнорування наших проблем»
Доповідачем із питання про вихід територіальної громади села Старі Санжари зі складу Новосанжарської ОТГ була член ініціативної групи Ніна Волошко. Вона нагадала передісторію протесту жителів села. За її словами, 2020 року їхню сільську територіальну громаду всупереч чинному законодавству про добровільне об’єднання без громадських слухань та рішення загальних зборів із подачі Полтавської облдержадміністрації внесли до перспективного плану формування територій громад області як одну із засновниць Новосанжарської ОТГ.
«За час перебування у складі згаданої територіальної громади ми мали повне ігнорування наших проблем: інфраструктура села не розвивалася, фінансування економічних, соціальних програм фактично не здійснювалося, транспортного сполучення між Старими Санжарами й центром ОТГ так і не налагодили. Окрім усього, жителі села не сприймають рішення про ліквідацію старостату, бо центр нового старостату — село Лелюхівка — знаходиться не ближче за селищну раду, і з ним також відсутнє транспортне сполучення, що унеможливлює забезпечення конституційного права на звернення людей похилого віку та осіб з обмеженими можливостями. Незрозуміло, якою буде доля й місцевого комунального підприємства. Плюс до всього маємо повну відсутність комунікації населення з адмінперсоналом Новосанжарської ОТГ. Тому вихід один — рятувати своє село, вийшовши з цього сумнівного товариства», — акцентувала Ніна Леонідівна.
Звичайно ж, вийти зі складу ОТГ буде непросто, констатувала вона. У законі про місцеве самоврядування в Україні зазначено: територіальні громади села, селища, міста, що добровільно об’єдналися в одну територіальну громаду, можуть вийти з її складу в порядку, передбаченому законом. А от самого порядку виходу не прописано.
«На попередніх загальних зборах ми оголосили, що маємо альтернативне рішення, — продовжила Ніна Волошко. — Звісно, хотілося б господарювати самостійно. Але нагорі прийняли ухвалу, згідно з якою громади з чисельністю населення менше 5 тисяч осіб можуть приєднувати до інших громад. І тут упираємося у велику стіну, яку тисячею населення не проб’єш. Тому й звернулися по допомогу до голови Мачухівської ОТГ Валерія Білоконя».
«У Мачухівській ОТГ набагато вигідніші умови для сіл, що входять до її складу»
Своїми враженнями від знайомства з Мачухівською територіальною громадою поділився іще один місцевий активіст — Віталій Гордієнко. «Там набагато вигідніші умови для сіл, що входять до її складу, — запевнив він односельців. — Скажімо, староста є навіть у населеному пункті, де проживають усього 56 жителів. До того ж ця посада виборна. Серед плюсів і те, що в цій територіальній громаді не закривають шкіл, ремонтують дороги навіть у населених пунктах із чисельністю 100 жителів тощо».
Тим часом депутат Новосанжарської селищної ради Анатолій Троян вніс певну смуту в ряди рішуче налаштованих старосанжарців, порадивши їм зняти рожеві окуляри й тверезо оцінити ситуацію. «Вам обіцяють у Мачухах золоті гори. Та маєте усвідомлювати, що все не так просто, — попередив він. — Здається, 2020 року внесли зміни до закону про місцеве самоврядування, згідно з якими добровільність при об’єднанні територіальних громад закінчилася. Тому оце ваше рішення «до одного місця». До того ж ви іще з посадовцями Полтавської облдержадміністрації не спілкувалися. Коли ми відстоювали право на існування Малоперещепинської територіальної громади, один із них мені особисто в кабінеті заявив: куди захочемо, мовляв, туди вас і приєднаємо, а ви ніхто. Це я цитую його дослівно».
«Суцільний негатив. Краще скажіть людям щось приємне, — попросив у промовця Борис Аксюта. — Усе можливо. Після рішення про вихід із Новосанжарської ОТГ буде ухвала Мачухівської ОТГ про прийняття нашої сільської територіальної громади до її складу. А далі черга за зверненням до Полтавської облдерж-адміністрації, яка має внести зміни до перспективного плану формування територій громад області, після чого їх затвердить Кабмін. Якщо ми ухвалимо рішення про вихід із Новосанжарської ОТГ, усі змушені будуть реагувати на нього».
Наприкінці обговорення присутні одноголосно затвердили рішення щодо виходу Старосанжарської сільської територіальної громади з Новосанжарської ОТГ та приєднання до Мачухівської ОТГ. Також учасники зборів прийняли звернення до депутатів Новосанжарської селищної й Мачухівської сільської рад, а також до народного депутата України Андрія Бобляха з проханням посприяти у виході з однієї об’єднаної громади і входженні до другої. Водночас вирішили звернутися до Полтавської облдержадміністрації, щоб та, враховуючи настійне бажання жителів села, внесла зміни до перспективного плану формування територій громад області.
Ганна ЯРОШЕНКО
«Вечірня Полтава»
Додати новий коментар
Urgnmh
5.11 2022 - 7:50
Посилання
buy rocaltrol 0.25mg generic