Протягом місяця в Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка демонструвалася персональна виставка «Легенди Кременчука в картинах» Оксани Бойко, яка нині очолює Кременчуцьку міську художню галерею. Виставка продемонструвала велике розмаїття жанрів, напрямків і технік художниці, зокрема є серія творів у старовинній східній техніці живопису сумі-е. Представлені й публікації Оксани Бойко в газеті «Кременчуцькі новини».
Оксана Бойко — журналіст, художник, мистецтвознавець, магістр мистецтв, доктор філософії. Протягом 15 років очолювала мистецьку школу «Око», реалізувала 30 соціальних і міжнародних проектів у галузі культури, є автором 1 000 картин та монументальних творів, а також ілюстрацій до 30 видань. Пані Оксана — лауреат конкурсу «Успішна жінка Полтавщини — діяч культури та мистецтва» (2019 р.), огляду-конкурсу на ідентифікацію елемента нематеріальної культурної спадщини «Народні джерела Полтавщини» проект «Легенди Кременчука» (2020 р.), Міждержавної українсько-казахської премії в галузі літератури і мистецтва; нагороджена пам’ятною медаллю Українського фонду культури імені Бориса Олійника «За вірність заповітам Кобзаря», почесною відзнакою «За особисті заслуги» Товариства «Знання» України, медаллю «За служіння мистецтву Всеукраїнського об`єднання «Країна», орденом Української православної церкви Київського патріархату «Святого Миколая Чудотворця».
На закритті виставки, що відбулося 23 липня, авторка презентувала свою книгу з однойменною назвою «Легенди Кременчука в картинах», яка видана за фінансової підтримки департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації. Ця книга є частиною проекту «Мій Кременчук: легенди, історія, сучасність», присвяченого 450-й річниці першої літописної згадки про Кременчук. Окрім цієї книги, Оксана Бойко створила ще три — «Мости часу», «Мій Кременчук. Три пішохідні екскурсії», «Мій Кременчук: легенди, історія, сучасність».
У науково-популярного видання «Легенди Кременчука в картинах» три рецензенти: доктор філософських наук, президент Національної академії педагогічних наук України, президент Товариства «Знання» України Василь Кремень, доктор філософських наук, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, голова правління Товариства «Знання» України Василь Кушерець і наш відомий земляк — мистецтвознавець Віталій Ханко.
Оксана Бойко розповіла дуже детально про всі особливості видання, над яким працювала упродовж 20 років, — від обкладинки, де зображений козак Іван Кремень, до останньої сторінки. Книга справді приємно вразила полтавців. Видана вона в ПП «Бітарт» у Кременчуці на високому поліграфічному рівні. У ній вміщено 45 картин Оксани Бойко. Це своєрідний рекорд, бо такої кількості графічних ілюстрацій одного художника не було ще в жодному виданні на Полтавщині за роки незалежності України. Початок книги народився давно, коли авторка навчалася в магістратурі в Українському вільному університеті в Мюнхені. Саме тоді почула легенду про онуку князя Яро-слава Мудрого — Едінгу. Вона прожила 35 років у селі Пух, що за 30 кілометрів від Мюнхена, була цілителькою та ясновидицею, допомагала людям у біді та лікувала від хвороб. У книзі вказано джерела кожної легенди чи історії.
У післямові «Образ міста між Заходом і Сходом» Віталій Ханко сказав: «Як історик мистецтва, я вважаю, що в науковій сфері пані Бойко поєднує кращі риси віденської мистецтвознавчої школи — глибоке аналітичне мислення та теплу емоційну сердечність. Відчутно, що цінності художника і науковця набули остаточного формування в європейському освітньому осередку — Українському вільному університеті в Мюнхені, де пані захистила звання доктора філософії».
100 примірників книги «Легенди Кременчука в картинах» Оксана Бойко передала до Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської облдержадміністрації, 200 — до Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського, 4 — до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. Подарувала книги і кожному учаснику презентації, й замість автографа, до яких звикли полтавці, авторка ставила на примірниках свою печатку. Також примірники «Легенд…» потраплять до обласних бібліотек інших міст нашої держави.
Голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко дав високу оцінку мистецькому доробку кременчужанки і повідомив, що нині готуються документи для вступу Оксани Бойко до Національної спілки художників України, а кілька графічних робіт із нинішньої виставки увійдуть до колективного вернісажу, присвяченого Дню художника, що відбудеться в жовтні.
Також під час презентації президент Українського фонду культури імені Бориса Олійника, директор Міждержавного інституту українсько-казахських відносин імені Н. А. Назарбаєва Микола Степаненко вручив трьом полтавцям — директору По-лтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, мистецтвознавцю Ользі Курчаковій, заслуженій майстрині народної творчості України Наталії Свиридюк, члену міжнародної Асоціації критиків мистецтва «АСІА» при ЮНЕСКО Віталію Ханку — медалі «За служіння мистецтву» від ВГО «Країна». Директор департаменту культури і туризму По-лтавської облдержадміністрації Ірина Удовиченко була нагороджена медаллю «За вірність заповітам Кобзаря».
Оксана КРАВЧЕНКО
Фото Олександра Розума
Додати новий коментар
Fbzviw
4.11 2022 - 19:10
Посилання
order rocaltrol 0.25mg pills