У Гадяцькому районі врятували оленицю з оленям, а в Хорольському — птаха

Олені були настільки виснажені, що, коли їм обробляли рани, навіть не пручалися.
 
Птаха з родини яструбових рятувальники передали волонтеру,  який запевнив: шанси на те, що він його виходить, є.
 

Жителі села Рашівка Гадяцького району, відпочиваючи поблизу річки Псел, почули гавкіт собак і одночасно якийсь незрозумілий шум. А прибігши на звуки, з їхніх слів, побачили, що самиця оленя з дитинчам, втікаючи від бродячих псів, прямо посеред водойми провалилися в ополонку. Борсаючись у воді, вони намагалися викарабкатися на кригу, проте безрезультатно. Небайдужі люди, відігнавши собак, одразу ж кинулися рятувати диких тварин, які потрапили в біду, а також викликали на підмогу рятувальників із Рашівської пожежної охорони та лісівників із Гадяцького лісового господарства. Олениця з оленям тим часом ледве трималися на поверхні води. Андрій Устименко, Олександр Кириченко та Василь Головченко з допомогою автомобільного троса встигли буквально підхопити одну з тварин, яка вже зникала під водою. Потім настала черга другої. Коли приїхали рятувальники, то допомогли доправити бідолашних  тварин до берега й витягти їх на сушу. А тоді обробили всі ранки. Олені були настільки виснажені, що навіть не пручалися. Відпочивши й дещо набравшись сил, вони самостійно звелися на ноги й на очах у всіх спершу побрели, а далі побігли до лісу. Лісівники при цьому зазначили: якщо тварини почуваються непогано, то буде краще, коли вони повернуться в природне середовище. 

«Це просто диво, що все закінчилося так добре, — констатує речниця ГУ ДСНС України в Полтавській області Світлана Рибалко. — Зокрема пощастило, що крига витримала вагу людей, які рятували тварин. Адже це було аж на середині річки, а за календарем уже ж весна».

А от допомога хорольських рятувальників знадобилася цими днями… птахові. Його слабкий писк почули рибалки із села Ставки, що в Хорольському районі. Заглянувши до гідроспоруди, у якій, на щастя, не було води, на глибині приблизно 5 метрів вони й побачили пернатого, який подавав слабкий голос, очевидно, кличучи на допомогу. Самі лізти до глибокого колодязя чоловіки не наважилися, а тому звернулися до рятувальників із хорольського підрозділу державної пожежно-рятувальної частини. «ДСНСники» спустилися вниз по драбині й узяли до рук птаха, який був настільки знесилений та змерзлий, що також навіть не пручався. Після цього з Хорола викликали волонтера, який опікується дикими птахами, котрі з якихось причин потребують допомоги. Як виявилося, врятований птах належить до родини  яструбових і зветься канюком звичайним. Волонтер запевнив: шанси на те, що він його виходить, є.

За словами Світлани Рибалко, зазвичай рятувальникам доводиться рятувати не тільки людей, а й тварин. «От невдовзі розпочнеться сезон порятунку котів, котрі забираються на верхів’я дерев і самостійно потім злізти не можуть, — пророкує речниця. — А нерви наших людей не витримують, коли «пухнастики» в такому разі достатньо довго кричать. Тому, коли є така можливість, наші «надзвичайники» приходять на допомогу. А загалом ми цікавилися в наших європейських, американських колег, чи виїжджають вони на подібні виклики, то ті відповіли: ні, коти, мовляв, і самі злізуть. Узимку працівникам нашої служби доводилося  рятувати й собак, які провалювалися під лід. Бо через те, що мороз часто змінювала відлига, крига цього року була ненадійною. Тому таких випадків можна пригадати  чимало».

Ганна ЯРОШЕНКО

Фото зі сторінки ГУ ДСНС України в Полтавській області у «Фейсбуці»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 6 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Qrbemw.

rocaltrol 0.25mg cost <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol 0.25mg sale</a> calcitriol 0.25 mg us