На фінансування нової обласної Програми розвитку й підтримки аграрного комплексу планують спрямувати вдвічі більше коштів, ніж на попередню

 

Проект Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу По-лтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року є логічним продовженням роботи облдержадміністрації з підтримки розвитку сільських територій, зок-рема підприємництва на селі. Про це розповів на нараді в голови Полтавської облдержадміністрації директор департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

Зокрема він зазначив, що в регіоні з 2016 року діяла профільна програма, якою користувалися сільгоспвиробники. На її фінансування використали понад 29 мільйонів гривень, зокрема з обласного бюджету — майже 26. Близько 3,5 мільйона гривень залучені з місцевих бюджетів та інших джерел. У програмі взяли участь 69 фермерських господарств, 15 фізичних осіб-підприємців, 648 особистих селянських господарств. За час її дії було створено 204 постійні робочі місця та понад 350 сезонних, підтримано 524 сімейні ферми, а також створені умови для залучення додаткових інвестицій у сільський розвиток на майже 28 мільйонів гривень, надано співфінансування в 14 бізнес-проектах у сільській місцевості, зареєстровано 27 нових сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Забезпечено додаткове надходження податків до місцевих бюджетів у розмірі понад 12 мільйонів гривень. Завдяки реалізації програми фермери області придбали 42 одиниці нової сільськогосподарської техніки.

Фахівці департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, громадських організацій фермерів, науковці Полтавського державного аграрного університету, представники сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, дорадчих служб розробили проект профільної програми, передбаченої до 2027 року. «Її учасниками можуть стати фермерські господарства — юридичні особи, сімейні фермерські господарства без створення юридичної особи, сільськогосподарські кооперативи, фізичні особи-підприємці, учасники бойових дій. Якщо раніше учасниками могли бути воїни АТО, то тепер за пропозицією членів робочої групи програмою зможуть скористатися всі учасники бойових дій, — зауважив Сергій Фролов. — Фінансуватиметься програма за рахунок коштів обласного і місцевих бюджетів, інвесторів, підприємств. Для її реалізації необхідно близько 215 мільйонів гривень. З обласного бюджету планується виділити 100 мільйонів гривень, що вдвічі більше, ніж передбачалося на попередню. Майже 115 мільйонів гривень планують залучити з районних, місцевих бюджетів громад та інших джерел».

Сергій Фролов додав, що в проекті програми збережені основні напрямки, зокрема розвиток тваринництва, бджільництва, садівництва і ягідництва, технічне оснащення, підтримка інвестиційної діяльності, кредитування фермерських господарств. «У програмі передбачені фінансова підтримка сімейних ферм на приріст поголів’я корів, відшкодування вартості доїльного обладнання й обладнання для переробки, зберігання молока і м’яса, заготівлі й переробки кормів, а також підтримка пасічників-початківців на закупівлю племінного матеріалу, відшкодування вартості матеріалів для створення першого робочого місця випускників ліцензованих закладів, які випускають пасічників, компенсація витрат на закладку плодово-ягідних насаджень, встановлення систем зрошення, придбання тракторів, — зазначив Сергій Фролов. — Крім того, підтверджено доцільність напрямку кредитування фермерських господарств, на нього планується збільшити фінансування. Залишається й підтримка сільськогосподарських кооперативів і дорадчої діяльності. Один із пріоритетних напрямків — підтримка товаровиробників органічної продукції».

Голова Полтавської облдерж-адміністрації Олег Синєгубов наголосив, що програма може ефективно реалізовуватися лише у співпраці з територіальними громадами. «Аграрний комплекс пріоритетний для Полтавщини. І його напрямки потрібно розвивати, зок-рема підтримувати фермерство. Органи місцевого самоврядування мають активно включитися в реалізацію програми, адже кожне новостворене робоче місце в її межах — це сплачені податки на місцях, кошти від яких можна потім спрямовувати на втілення в життя проектів для громади», — цитує Олега Синєгубова прес-служба Полтавської облдержадміністрації.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 5 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Pyzmes.

order rocaltrol 0.25 mg generic <a href="https://rocaltrtn.com/">buy calcitriol 0.25 mg</a> buy calcitriol 0.25 mg generic