Опинився в потрібний час у потрібному місці: у Кременчуці 18-річний студент столичного вишу допоміг 9-річній дівчинці, котра провалилася на річці крізь лід, вибратися з крижаної води

Сам Дмитро Петулько героєм себе не вважає — говорить:  кожен на його місці вчинив би так само.
 
Полтавці Даниіл Дзябенко (ліворуч) і Андрій Куль  стали справжніми янголами-охоронцями для двох 12-річних дівчат.
 

9 грудня в місті Кременчук 9-річна дівчинка в компанії двох ровесників вирішила прогулятися тонким льодом річки Сухий Кагамлик, проте молодий лід виявився підступним. Він тріснув, внаслідок чого  дитина по пояс опинилася у крижаній воді. Небайдужі містяни одразу ж викликали рятувальників, поліцію та «швидку». Як повідомила прес-служба патрульної поліції Кременчука, екіпаж поліцейських миттєво прибув на місце події, однак на ту пору школярку вже витягнув на берег 18-річний кременчужанин. Побачивши дівчинку, яка борсалася у воді, юнак, не роздумуючи, кинувся на допомогу.

 Як виявилося, рятівника звати Дмитро Петулько. Він є студентом 2 курсу Київського національного авіаційного університету, навчається за спеціальністю «Льотна експлуатація повітряних суден», а вдома перебував після практики з льотної підготовки (на його рахунку 40 годин нальоту, тож невдовзі хлопець має отримати ліцензію приватного пілота). Дмитро розповів, що того дня він повертався із тренувального залу і, проходячи через міст, побачив дітей, які гуляли на льоду: «Я хотів зробити їм зауваження, бо крига ж іще дуже тонка. Аж тут побачив, як лід тріснув і одна дівчинка опинилася у крижаній воді. Я чимдуж побіг берегом річки, аби наблизитися до місця пригоди, на ходу міркуючи, як допомогти бідоласі. Ступити на крихкий лід не міг, бо також провалився б — я ж іще важчий. Запитав у малої школярки, чи вміє вона плавати, і після ствердної відповіді скерував її, щоб пливла в мій бік. Бачу: вона прекрасно з цим справляється. Дівчинка вже була майже поряд, але через те, що дно водойми дуже замулене, вона загрузла ногами і знову впала у воду. Тієї ж миті я схопив її за руку й рюкзак і щосили витягнув на берег. А невдовзі приїхали поліцейські, рятувальники й медики зі «швидкої допомоги».

«ДСНСники» та правоохорон-ці зняли зі школярки мокрий одяг, закутали її в бушлат і посадили до салону поліцейського автомобіля, аби вона зігрілася. Тут же дитину оглянули медики. Її батьки, яким поліцейські передали малу любительку пригод, від подальшої госпіталізації відмовилися. 

Рятувальники зазначають: дівчинці просто пощастило, що Дмитро опинився поряд і взяв ситуацію під контроль, даючи їй чіткі вказівки, як діяти. Як наголосила головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Кременчуцького міськрайонного управління  ГУ ДСНС України в Полтавській області Ірина Сушко, «надзвичайники» під час виходу в ефір місцевих телеканалів постійно інформують містян про загальні правила поведінки на водоймах узимку, а також звертаються до батьків із проханням пояснювати своїм дітям, щоб ті не виходили на лід самостійно. За таких нестабільних погодних умов, коли температура то мінусова, то наближається до нуля градусів, говорити про його надійність не доводиться. Лід вважається безпечним, якщо його товщина не менше 7 сантиметрів.  

Як стало відомо, Кременчуцьке міськрайонне управління ГУ ДСНС України в Полтавській області  підготувало пакет документів, аби номінувати Дмитра Петулька на звання «Герой-рятівник року». Тим часом сам Дмитро героєм себе не вважає — говорить: кожен у такій ситуації навряд чи зміг би пройти мимо. А на моє запитання, чи подякували йому батьки дівчинки за її порятунок, юнак відповідає заперечливо: «Ні, вони мені не телефонували. Та я й не чекав подяки — хіба в цьому річ? Головне — допоміг дівчинці вибратися зі скрутного становища».

А тим часом

Наступного дня в Полтаві на одному з Пушкарівських ставків, що в мікрорайоні Огнівка, провалилися під кригу, в якій було багато незамерзлих проталин, двоє 12-річних дівчаток. На щастя, обидві також відбулися переляком. Усе завдяки прикладу справжньої небайдужості двох друзів — 21-річного студента Полтавського національного педагогічного університету Даниіла Дзябенка і 20-річного студента Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Андрія Куля. Даниіл та Андрій зі своєю дівчиною гуляли біля сусіднього ставка, коли до них донеслися крики. Хлопці одразу зрозуміли, що хтось потрапив у біду, а тому кинулися на допомогу.

«Підбігаємо до цього ставка з боку мікрорайону Сади й бачимо, що посередині його, де дуже глибоко, борсаються поміж уламків криги дві дівчинки. Було видно, що одна з них уже вибилася із сил і ледве трималася на поверхні води, — відтворює ситуацію неподалік від місця згаданої події Даниіл Дзябенко. — Не роздумуючи (адже на роздуми не було часу), ми просто побігли по льоду. І чим далі відбігали від берега, тим дужче він тріщав під нашими ногами. Аби підстрахуватися, Андрій дещо відстав і почав телефоном викликати на підмогу рятувальників, а я побіг далі. Метрів за два до дівчат крига почала й зовсім прогинатися. Тоді я ліг на живіт і поповз, але було дуже слизько, тож я боявся не встигнути. У цей час з іншого боку ставка вибіг літній чоловік із палицею. Він кинув її мені, а я — у свою чергу дівчаткам, які вчепилися за її край. У підсумку я тягнув неборак, а дідусь тримав мене за ноги. Отак потихеньку спільними зусиллями нам вдалося витягнути дівчат на кригу й доправити їх до берега».

У відповідь на запитання, чи не страшно їм було, коли під ногами зловісно тріщав лід, Да-ниіл і Андрій  заперечливо хитають головою. Посміхаючись, зізнаються, що страшно було лише від думки, як пояснити батькам, чому вони з ніг до голови мокрі. Як з’ясувалося із розмови, незвичайна пригода не закінчилася для наших героїв простудою. Повернувшись додому, обидва прийняли дуже теплий душ, випили гарячого чаю — і все, слава Богу, обійшлося. Тим часом у ГУ ДСНС України в Полтавській області хочуть подати й кандидатури янголів-охоронців двох 12-річних дівчат — Даниіла Дзябенка та Андрія Куля — на присвоєння звання «Герой-рятівник року».

Начальник відділу інформації і комунікацій із громадськістю ГУ ДСНС України в Полтавській області Віталій Шкаревський повідомив, що, коли підрозділ рятувальників прибув на місце події, дівчаток уже врятували місцеві хлопці. «Волею випадку тут якраз опинився й наш співробітник Юрій Жорняк, котрий у позаслужбовий час перебував із товаришем поряд і, побачивши, як неподалік пробіг літній чоловік із палицею, зрозумів, що трапилося неладне. Тож, схопивши мотузку, і собі кинувся на поміч. На щастя, хлопці уже витягнули дівчаток із крижаної води. Юрій  допоміг дотягнути останніх до берега, а потім, знявши із себе куртку, накрив їх, бо в тих зуб на зуб не попадав, і передав медикам «швидкої допомоги».

«ДСНСники» вкотре наголошують: першої криги краще не випробовувати на міцність, адже вона вкрай ненадійна. При цьому  не лише малі, а й дорослі відчайдухи, котрі займаються риболовлею, починають виходити на лід, не враховуючи того, що він іще дуже тонкий, — і часом це закінчується фатально.  За словами Віталія Шкаревського, цьогоріч, на жаль, уже маємо дві перші жертви тонкого льоду — у п’ятницю в Зіньківському та Великобагачанському районах «надзвичайники» дістали з водойм тіла двох потопельників.

Ганна ЯРОШЕНКО

«Вечірня Полтава»

Фото автора 

та з відкритих джерел

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 10 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Mohqub.

calcitriol 0.25mg generic <a href="https://rocaltrtn.com/">buy rocaltrol 0.25mg sale</a> buy calcitriol 0.25 mg