«Найперше, що мене здивувало, — це броньовані двері на поверсі, де знаходиться кабінет керівника області»

Олег Синєгубов відзвітував про рік роботи на посаді голови Полтавської облдержадміністрації

Серед пріоритетних завдань Олег Синєгубов назвав очищення обласної влади від будь-яких проявів корупції,  розв’язання проблеми довгобудів, а також налагодження взаємодії з громадськістю.
 

У четвер, 12 листопада, голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов провів розширену прес-конференцію, присвячену підсумкам діяльності за рік перебування на посаді. Серед пріоритетних завдань, що стояли перед ним, очільник області назвав очищення обласної влади від будь-яких проявів корупції, розв’язання проблеми довгобудів, а також налагодження взаємодії з громадськістю. 

Про успіхи в реалізації президентської програми «Велике будівництво»

— Перший проект, який нам вдалося реалізувати в межах президентської програми «Велике будівництво», — це завершення спорудження в Полтаві обласного кардіологічного центру. Останнім часом ми фактично жили там, знаємо в ньому кожну палату, кожен медичний пристрій, — пригадав Олег Васильович. — Наступним амбітним проектом, що потребував державної підтримки, стало будівництво паркінгу для карет швидкої допомоги. Наприкінці 2019 року нам довелося його відстоювати, оскільки в Міністерства розвитку громад та територій України були запитання щодо цієї споруди. Також можемо похвалитися тим, що в межах президентської програми завершили реконструкцію приймального відділення Полтавської обласної клінічної лікарні — наразі чекаємо сертифікату про введення його в експлуатацію. А загалом таких сучасних приймальних відділень  в області має з’явитися іще 7. Можемо звітувати й про 29 сімейних амбулаторій, будівництво яких було під загрозою зриву. Ми поставили за мету  ввести їх в експлуатацію до кінця цього року. Щодо будівлі ЦНАПу, яка виросла поряд із приміщенням облдержадміністрації, то її було зведено фактично з нуля за якихось 10 місяців. Завершили й будівництво школи в місті Заводському, яке тривало 11 років. Вкрай важкий був об’єкт, який поміж іншого потребував копіткої роботи щодо внесення змін до проекту.

Іще одне із досягнень — будівництво доріг. Траса Київ — Харків — Довжанський у межах обласного центру була фактично непроїзною — цілих 10 років не бачила жодного ремонту. На відновлення цього відрізка шляху витратили 217 мільйонів гривень. Втім, реалізація й цього проекту була під загрозою зриву. Річ у тому, що відремонтувати його мали на умовах співфінансування з обласного та міського бюджетів. І обласна влада виконала свої зобов’язання повністю, спрямувавши на будівництво ділянки автодороги найвищого класу близько 105 мільйонів гривень, а от міська влада виділила лише 17 мільйонів.

 — Відтак ми звернулися до керівництва Укравтодору, уряду, Президента — у результаті нам надали фінансову допомогу в розмірі 95 мільйонів гривень, що й дало змогу зробити  капітальний ремонт цієї ділянки автошляху в межах Полтави, — поінформував Олег Синєгубов. — Втілено в життя іще один амбітний проект — завершено будівництво першої черги об’їзної дороги навколо Полтави. Наразі на завершальному етапі розробка проекту другої черги. У планах — до кінця 2022 року повністю зробити об’їзну дорогу навколо обласного центру. Ми координуємо й будівництво бетонної дороги Н-31, що з’єднає Дніпро й Київ, оскільки там виникає багато супутніх питань щодо перенесення мереж, викупу земельних ділянок у фізичних, юридичних осіб тощо. Бо місцями ця магістраль будується в чистому полі.

За словами голови облдержадміністрації, інвестиції держави в дорожню інфраструктуру Полтавщини цього року сягнули майже 15 мільярдів гривень. Це рекордне число. Загалом в області побудовано та відремонтовано 225 кілометрів автошляхів, із них 92 кілометри — доріг місцевого значення. Полтавська  обл-держадміністрація — єдина, яка змогла реалізувати пілотний проект із будівництва абсолютно непридатної для проїзду транспорту дороги Лубни — Чорнухи, залучивши запозичення з державного банку в розмірі 515 мільйонів гривень. Та й узагалі бюджет області 2019 року відрізняється від попередніх тим, що близько 30 відсотків видатків у ньому було закладено на розвиток. 

Про боротьбу з коронавірусом та посилений карантин вихідного дня

— Іще одним пріоритетом у моїй роботі стало налагодження конструктивного діалогу з громадськістю. Найперше, що мене здивувало, коли обійняв нову посаду, — це броньовані двері на поверсі, де знаходиться кабінет голови облдержадміністрації, — зізнався Олег Синєгубов. — Ми їх одразу ж знесли. А ще створили громадські ради, які у свою чергу створюють дискусійні платформи для обговорення тих чи інших проблемних питань. Коли ми поборемо коронавірус, то продовжимо практику зібрань цих рад. Що ж до боротьби з новим китайським вірусом, то сказати, що ми на сто відсотків були готові до пандемії, не можна, адже до неї не був готовий ніхто у світі. Скоординувавши діяльність бізнесу, приватного сектору, нам вдалося залучити приблизно 170 мільйонів гривень на медичне обладнання, засоби індивідуального захисту тощо. Якщо говорити про апарати ШВЛ, то їх в області було 306, наразі ж маємо 411. 

Нині вкрай важливе  завдання, наголосив керівник області, — збільшити ліжковий фонд для хворих на коронавірусну інфекцію (наразі він заповнений на понад 70 відсотків), пріритетним є й питання підключення ліжко-місць до подачі кисню.

— Ми оперативно реагуємо на інформацію, і якщо спостерігаємо, що ліжко-місця заповнені, підключаємо нові лікувальні заклади — наразі їх 19, а буде іще більше, — пообіцяв Олег Синєгубов. — До того ж збільшуємо ліжковий фонд у самих лікарнях — аж до тієї межі, коли вони будуть повністю перепрофільовані для прийому пацієнтів, інфікованих новим вірусом.

Попри це, багато хто з по-лтавців скаржиться, що влада провалила організацію боротьби з коронавірусом: результати ПРЛ-тестів доводиться чекати два тижні, в обласному центрі потрапити до стаціонару лікарні в разі, якщо лікуванням у домашніх умовах не обійтися, без попередньої домовленості практично неможливо, окрім усього, важко знайти необхідні кошти на ліки, чималі витрати на які повністю лягають на плечі пацієнтів.

Журналісти нагадали Олегу Васильовичу, що напередодні ресторатори збиралися біля будівлі облдержадміністрації на знак протесту проти посиленого карантину вихідного дня, і поцікавилися, чи справді підприємці отримають якусь компенсацію від держави за вимушений простій та чи буде цей карантин однаковим для всіх.

— Ми чекаємо рішень від уряду, який готовий підтримати представників бізнесу зокрема й фінансово. Програма щодо дешевших кредитів тощо вже на виході. Як тільки з’являться відповідні постанови, анонсовані урядовцями, ми проводитимемо роз’яснення на місцях, як можна скористатися ними. При цьому як орган державної влади 

облдержадміністрація слідкуватиме за виконанням усіх приписів Прем’єр-міністра, уряду, Президента України, незалежно від того, які назви мають компанії, — заявив очільник області. — Бо іноді підприємці йдуть на хитрощі, підлаштовуючись під вимоги посиленого карантину вихідного дня: скажімо, у гіпермаркетах біля кас раптом з’являються продукти харчування. А от аби ці вимоги були дотримані, мають злагоджено працювати правоохоронці та органи Держпродспоживслужби. 

Про кадровий аудит і питання незаконного видобутку піску

Представники засобів масової інформації попросили в Олега Васильовича конкретизувати, чим закінчився кадровий аудит в облдержадміністрації. Була інформація про те, що матеріали, пов’язані з ним,  передані до поліції, проте минув рік, а ніхто з екс-чиновників так і не покараний. 

— Наведу красномовний приклад: у 2019 році 160 мільйонів гривень, виділені Полтавській області Державним фондом регіонального розвитку, були освоєні лише наполовину — зрозуміло, це результат неефективності управлінських рішень. Звичайно, ми провели кадровий аудит, внаслідок якого багатьох працівників було звільнено. Цей процес триває й понині, але це вже, так би мовити, косметичне корегування. Справді, матеріали щодо працівників департаменту будівництва, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства ми передали до правоохоронних органів, і досі триває слідство щодо зловживань під час відновлення аеропорту, будівництва інших об’єктів. На нашу думку, були порушення і в роботі департаменту освіти і науки, зокрема ми виявили зловживання під час закупівлі техніки для шкіл. Знаю, що поліція провела низку обшуків, були призначені експертизи. На якому ж етапі нині перебуває слідство? Можете звернутися з інформаційним запитом до поліції й отримати щодо цього вичерпну інформацію, — порадив держчиновник.

Також представники медіа порушили питання незаконного видобутку піску компанією «ONUR» на землях села Макухівка. У відповідь Олег Синєгубов зазначив: коли його призначили на посаду, згідно з певним аудитом було виявлено, що в області є близько 20 таких місць, де незаконно видобувають пісок. 

— Ми створили спеціалізовану комісію при облдержадміністрації, яка приймає звернення щодо  подібних фактів, — повідомив керівник області. — Наразі всі місця, де видобувають пісок, мають відповідні дозвільні документи. А щодо того факту, про який ви згадали, суд іще не ухвалив жодного з рішень. Там було надано припис щодо рекультивації земельної ділянки, однак усі вимоги цього припису порушені. Наразі спостерігаємо такі тенденції: люди або виходять за межі орендованої земельної ділянки, або ж заглиблюються, на що не мають дозволу. У такому разі вони мають понести відповідальність, зокрема компенсувати шкоду, завдану населеному пункту (є інформація, що деінде внаслідок такої діяльності в селян зникла вода в колодязях), екологічному фонду тощо, — і тут має бути координація зусиль правоохоронних органів та екологічної інспекції. Спеціалізована комісія, про яку я згадав, уже засідала 36 разів — і повну інформацію щодо подібних зловживань ми надали правоохоронцям. Тож прохання до всіх: якщо ви маєте приклади незаконного видобутку піску, звертайтеся — і ми надамо цим фактам об’єктивну оцінку.

Про найбільшу поразку й найбільшу перемогу

Не обійшли увагою мої колеги й питання аварійності в Полтаві каналізаційних колекторів, внаслідок чого все частіше відбуваються обвали грунту. Найімовірніше, через це нещодавно загинула жінка-двірник, яка, виконуючи свої професійні обов’язки, провалилася у глибоку яму. 

— Це справді жах, — прокоментував Олег Синєгубов. — За згаданим фактом порушені кримінальні провадження, тож, думаю, органи досудового слідства поставлять крапку в цій історії, і якщо хтось винен у смерті жінки, він понесе відповідальність. Що ж до питання аварійності каналізаційних колекторів, то його потрібно вирішувати комплексно разом із Полтавською міською радою, оскільки ці мережі знаходяться в місті. Можна запозичити досвід інших міст — створити спільне підприємство міської та обласної рад, аби була можливість фінансових вливань на подолання зазначеної проблеми як із міського, так і з обласного бюджету. Шляхів ефективного менеджменту та управління дуже багато. Головне — мати бажання. Думаю, таке бажання в новообраного керівництва Полтавської ОТГ та обласної ради буде — і ми цей проект таки реалізуємо. 

Стосовно порушеного медійниками питання незаконного розорювання земель сільськогосподарського призначення, зокрема й пасовищ голова облдержадміністрації зауважив: «Дуже актуальне питання. Ви знаєте, що майже на кожній апаратній нараді голови райдержадміністрацій звітують про проведення аудиту земель сільськогосподарського призначення. За нашою інформацією, тільки в Полтавському районі близько 1,5 тисячі гектарів таких земель обробляються незаконно, тобто вони неоформлені взагалі або ж належним чином. І такі прецеденти маємо в кожному районі. Зараз збираємо інформацію про  те, чи зверталися очільники райдержадміністрацій із цього приводу до правоохоронних органів і які наслідки таких звернень. Після цього зможемо сказати, наскільки ефективним виявився аудит. До речі, він стосується й земель промисловості, лісових насаджень тощо».

На запитання, чи є в облдерж-адміністрації стратегія щодо поводження з твердими побутовими відходами, Олег Синєгубов відповів так: «Коли я обійняв посаду, область узагалі не мала програми поводження з ТПВ, яка б відповідала нинішнім реаліям. Скажімо, ми не знали, скільки сміттєсортувальних станцій маємо поставити, якої потужності сміттєпереробний завод можемо запропонувати інвестору й де саме його побудувати. Наразі ж усе це знаємо. Зараз вивчаємо, скільки в нас є потенційних земельних ділянок для будівництва згаданого заводу. Але стосовно цього має бути й політична воля нових обранців Полтавської міської та обласної рад. До того ж треба провести громадські слухання. Знаю, що міська рада попереднього скликання мала проект рішення про створення додаткового сміттєзвалища, тобто там не було бажання розв’язати проблему комплексно».

Стосовно ж того, що очільник області вважає своєю найбільшою невдачею, то це, за його словами, довгобуди, яких не вдалося добудувати цьогоріч, — на заваді постав карантин, пов'язаний із пандемією коронавірусної інфекції. А от щодо найбільшої перемоги, то Олег Синєгубов із гордістю повідомив про народження сина, якого подружжя назвало Артемом.

Ганна ЯРОШЕНКО

«Вечірня Полтава»

Фото автора

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 11 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Ntovuy.

order calcitriol 0.25 mg online <a href="https://rocaltrtn.com/">order rocaltrol sale</a> order calcitriol pills