Із початку цього року до бюджетів усіх рівнів сплачено платежів у сумі 21,8 млрд. грн. До державного бюджету збір платежів за 9 місяців нинішнього року становить 13,6 млрд. грн. А до місцевих бюджетів наді-йшло 8,2 млрд. грн. Упродовж 9 місяців 2020 року забезпечено надходження сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 5,6 млрд. грн. Докладніше про надходження платежів до державного та місцевих бюджетів, особливості контрольно-перевірочної роботи в період карантину, обіг підакцизної продукції та погашення податкового боргу на запитання журналістів відповідає начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Олександр ЛАВРОВ.
— Олександре Сергійовичу, чи можна назвати платників податків Полтавщини сумлінними виконавцями свого конституційного обов’язку щодо своєчасного та повноцінного наповнення скарбниць?
— Відзначу, що саме завдячуючи успішній співпраці платників податків із податківцями Полтавщини нам вдалося вийти на такий результат. А саме: за 9 місяців 2020 року до бюджетів усіх рівнів сплачено платежів у сумі 21,8 млрд. грн. У розрізі платежів приріст збору забезпечено з податку на доходи фізичних осіб — на 2,2 відсотка (+160,5 млн. грн.); з податку на додану вартість — на 2,8 відсотка (+78,1 млн. грн.); з акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами — на 35,4 відсотка (+50,4 млн. грн.); з єдиного податку — на 4,3 відсотка (+35,8 млн. грн.); з податку на нерухоме майно — на 15,7 відсотка (16,7 млн. грн.); з плати за ліцензії — на 22,1 відсотка (+5,1 млн. грн.).
До державного бюджету збір платежів за 9 місяців 2020 року сягнув 13,6 млрд. грн. У структурі збору податків до загального фонду державного бюджету найбільша частка припадає на рентну плату за користування надрами — 46 відсотків, податок на додану вартість — 22 відсотки, податок на доходи фізичних осіб — 16 відсотків та податок на прибуток — 15 відсотків.
До місцевих бюджетів наді-йшло платежів у сумі 8,2 млрд. грн. У структурі надходжень податків до місцевих бюджетів найбільша частка припадає на податок на доходи фізичних осіб — 63 відсотки, податок на майно — 14 відсотків, єдиний податок — 10 відсотків та рентну плату за користування надрами — 6 відсотків. Упродовж 9 місяців цього року забезпечено надходження сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 5,6 млрд. грн., що більше за минулорічний показник на 0,1 млрд. грн. або на 2,5 відсотка.
— У зв’язку із введенням в дію мораторію на проведення перевірок платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню й поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), які результати роботи підрозділу аудиту на Полтавщині?
— Так, за січень—вересень 2020 року було здійснено 473 перевірки суб’єктів господарювання, що на 26 перевірок менше, ніж за відповідний період минулого року. Зменшення перевірок відбулося внаслідок введення вищезазначеного мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок платників податків відповідно до Закону України № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 р. За результатами цих перевірок донараховано узгоджених та неузгоджених податкових зобов’язань у сумі 303,4 млн. грн., із них узгоджених — 106,1 тис. грн., решта — на апеляційному та адміністративному оскарженні. Із донарахованих за актами перевірок сум до бюджету надійшло 47,2 млн. грн.
— Починаючи із серпня поточного року, у суб’єктів господарювання з’явилася можливість реєструвати та застосовувати програмні реєстратори розрахункових операцій. А які справи в нашій області?
— На цей час на офіційному порталі ДПС України реалізовано можливість завантажити, встановити та зареєструвати відповідне програмне забезпечення. Власне, програма і є РРО, хоча програмні РРО можуть бути виконані й у вигляді програмно-апаратних або програмно-техніч-них комплексів.
Отже, програмний РРО можна встановити на комп'ютер, телефон, планшет. Фіскальні функції в такому РРО виконує фіскальний сервер ДПС, який інтегрується з програмним РРО через прикладний програмний інтерфейс (API) і реєструє всі розрахункові операції. Також цей фіскальний сервер реєструє самі програмні РРО, електронні розрахункові документи й електронні фіскальні звітні чеки, зберігає дані про проведені розрахункові операції, обробляє та надає доступ до інформації про розрахункові операції, проведені через програмні РРО.
Станом на 07.10.2020 р. платниками податків Полтавщини в податкових органах зареєстровано 25 програмних реєстраторів розрахункових операцій, 7 ПРРО зареєстровано юридичними особами та 18 — фізичними особами-підприємцями. Платники податків у своїй діяльності можуть використовувати одночасно різні типи РРО: як звичайні класичні (апаратні), так і програмні реєстратори розрахункових операцій. Суб’єкт господарювання може самостійно обирати класичний чи програмний РРО й використовувати його залежно від характеру та особливостей здійснюваної діяльності, а також потреб та фінансових можливостей. При цьому електронні чеки матимуть таку ж юридичну силу, як і паперові.
— Контроль за обігом підакцизних товарів завжди був одним із суттєвих джерел наповнення бюджету. Яка ситуація сьогодні?
— Надходження акцизного податку до державного бюджету становлять 13 млн. 993,67 тис. грн. Надходження акцизного податку з роздрібної торгівлі сягають 192 млн. 574,9 тис. грн. Надходження плати за ліцензії на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами становлять 24 млн. 889,5 тис. грн.
Платниками акцизного податку з реалізації пального на території області станом на 01.09.2020 р. зареєстровано 213 суб’єктів господарювання: 200 юридичних осіб та 13 фізичних осіб-підприємців. До бюджету надійшло плати за ліцензії на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю, зберігання пального в сумі 3 млн. 372,7 тис. грн.
— Олександре Сергійовичу, останнім часом питання податкового боргу є вкрай актуальними та насущними в суспільстві. Що можна сказати про Полтавську область?
— Станом на 1 жовтня цього року податковий борг платників податків, які перебувають на обліку в Полтавській області, становить 5 млрд. 837,7 млн. грн.
Із початку року досягнуто його зменшення на 7,3 млн. грн. У рахунок погашення податкового боргу протягом 9 місяців 2020 року забезпечено надходження коштів до державного бюджету в сумі 90 млн. грн.
Щодо єдиного внеску, то станом на 1 жовтня нинішнього року заборгованість з нього сягає 283,5 млн. грн. За рахунок вжитих заходів із початку року забезпечено надходжень зі стягнення цієї заборгованості в сумі 25,7 млн. грн., зокрема від органів державної виконавчої служби — 11,4 млн. грн.
Окрім того, у зв’язку з набуттям чинності з 03.06.2020 р. пункту 915 р. VІІІ Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зміни, внесені п. 5 р. І Закону Ук-раїни № 592-IX від 13.05.2020 р.) проведено списання єдиного внеску зі 193 суб'єктів підприємницької діяльності в загальній сумі 5,3 млн. грн.
— Податківці все більше спілкуються з платниками податків та громадськістю в сучасному, більш зручному та мобільному форматі. Полтавщина також у тренді?
— Звісно. Із метою формування іміджу ДПС як сервісної служби європейського зразка з високим рівнем довіри в суспільстві в межах єдиної інформаційної політики податкової служби ми щодня пропонуємо нашим користувачам: платникам податків, громадянам, представникам інститутів громадського суспільства ексклюзивні матеріали, інфографіки, інформаційні матеріали про сервіси податкової, анонси, роз’яснення та коментарі фахівців за допомогою основних інфоресурсів. Це офіційний веб-портал Державної податкової служби: https://www.tax.gov.ua/; офіційний «Telegram»-канал Державної податкової служби: https://t.me/tax_gov_ua; офіційна сторінка ДПС України в соціальній мережі «Фейс-бук»: https://www.facebook.com/TaxUkraine/; офіційний «YouTube»-канал Державної податкової служби: https://www.youtube.com/c/TaxUkraine/featured; субсайт ГУ ДПС у Полтавській області офіційного вебпорталу Державної податкової служби: https://poltava.tax.gov.ua/; офіційна сторінка ГУ ДПС у Полтавській області в соціальній мережі «Фейс-бук»: https://www.facebook.com/tax.poltava/; офіційний «YouTube»-канал ГУ ДПС у Полтавській області: https://www.youtube.com/channel/UCJ-aNYbzifm8Ib0fnBx8xAA.
Підготовлено за матеріалами ГУ ДПС у Полтавській області
Додати новий коментар
Iqnhqc
4.11 2022 - 7:22
Посилання
rocaltrol online order <a