За примноження родючої сили полтавських чорноземів

Відновленому товариству сільського господарства — 5 років

 

Цими днями виповнюється п’ять років від дня заснування громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства». А розпочалася її історія з 2015 року, коли Верховна Рада України прийняла Постанову «Про відзначення пам’ятних дат у 2015 році», в якій ідеться про відзначення на державному рівні 150-ліття з часу заснування (1865 рік) Полтавського товариства сільського господарства.

У ході масштабного відзначення цієї дати виникла ідея відновлення роботи товариства, яку підтримала наукова спільнота. Із цією пропозицією виступили зокрема Герой Соціалістичної Праці, Герой України, засновник приватного підприємства «Агроекологія», що в Шишацькому районі, Семен Антонець та доктор сільськогосподарських наук, академік Національної академії аграрних наук України, директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, член Національної спілки журналістів України Віктор Вергунов.

18 вересня 2015 року в ПП «Агроекологія» відбулися установчі збори з приводу відновлення роботи Полтавського товариства сільського господарства і заснування громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства», президентом якої було обрано Семена Антонця, а віце-президентом — Героя України, заслуженого працівника сільського господарства України, знаного аграрія Тетяну Корост.

Головною метою спілки було визначено сприяння розвитку ефективного землеробства і тваринництва в Україні з метою підтримання та поширення на внутрішньому ринку й міжнародній арені іміджу України як виробника екологічно безпечної сільськогосподарської продукції, вирощеної за технологіями природного відтворення родючості грунтів та розкриття біологічного потенціалу рослин без застосування синтетичних мінеральних добрив та хімічних засобів захисту рослин. Завдання спілки — поширення агроекологічних технологій у господарствах різних форм власності з орієнтацією на збільшення обсягів виробництва органічної продукції в Україні; інформаційний та практичний супровід виробничого циклу; побудова ефективної комунікації між виробниками, державними установами та громадськістю задля створення сприятливих ринкових та законодавчих умов розвитку органічного виробництва; обмін міжнародним досвідом у питаннях технологій виробництва, сертифікації, маркування та продажу органічної продукції; організація навчально-методичних заходів та конференцій на підтримку розвитку органічного виробництва; збереження унікальності агроекосистем; підвищення обізнаності громадськості в питаннях споживчих якостей органічної продукції як основи здоров’я людей; участь у виставках, зокрема міжнародних; висвітлення в засобах масової інформації і популяризація в інших формах діяльності.

Незважаючи на період становлення, ситуацію в державі, зокрема з пандемією коронавірусної інфекції, за ці п’ять років було зроблено чимало. Наприклад, відпрацьовані напрямки роботи, в основі яких — підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва на основі природного землеробства без застосування синтетичних мінеральних добрив, хімічних засобів захисту рослин, збереження і примноження родючості грунтів, виробництво екологічно безпечної продукції для здорового харчування людей.

За період роботи відновленого товариства сільського господарства відбулося багато різнопланових заходів, спрямованих на втілення основних напрямків роботи товариства, зокрема понад 20 засідань з актуальних питань розвитку агропромислового сектору, 16 науково-практичних конференцій, 9 презентацій, 12 днів поля, 11 засідань круглих столів на актуальні теми: «Збережемо землю для нащадків», «Обіг земель сільськогосподарського призначення: стан та перспективи», «Ситуація в молочному комплексі Полтавської області», «Обговорення статті, опублікованої в журналах «Зерно» і «Farmer» «Прошу прощення в землі, в полів...» Володимира Старостишина», «Розробляючи якісне молоко, піклуємося про здоров’я людей», «Стан галузі бджільництва на Полтавщині та перспективи її розвитку», «Підсумки діяльності громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства» за три роки та завдання на перспективу», «Мораторій на продаж землі», «Простий успіх у непростих агрономічних питаннях: досвід влучних рішень», «Органічне виробництво — шлях до підвищення родючості грунтів та збереження здоров’я людей», «135-ліття заснування Полтавського дослідного поля». Крім того, спілка організаційно зміцніла — збільшилася кількість її членів.

До роботи спілки долучилися засновники товариства, Герої України, голова Полтавської облдерж-адміністрації, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, директор департаменту освіти і науки облдерж-адміністрації, голова громадської ради при облдержадміністрації, депутати Верховної Ради України, депутати Полтавської обласної ради, керівники і спеціалісти сільськогосподарських підприємств та організацій, фермерських господарств. До того ж члени громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства» брали активну участь у конференціях, семінарах, що відбувалися в області і за її ме-жами. Чимало зустрічей провів президент товариства Семен Антонець із депутатами Верховної Ради України, депутатами Полтавської обласної ради, керівниками та спеціалістами сільськогосподарських підприємств та організацій, фермерських господарств, а також із делегаціями з інших країн.

Варто зазначити, що приємною подією стало вручення 15 січня 2017 року в Палаці дозвілля «Листопад» на різдвяному концерті, на якому прозвучала інформація про роботу відновленого товариства сільського господарства, владикою Филипом громадській спілці «Полтавське товариство сільського господарства» грамоти «У благословення за старанні труди во славу Божу на благо Святої Церкви».

Задля пропаганди органічного землеробства в Полтаві відкрили два магазини з органічною продукцією, яку виробляють у ПП «Агроекологія». В офісі спілки навіть оформлена галерея фермерів і підприємців, які займаються виробництвом органічної продукції.

Завдяки Семену Антонцю, а також заснованій з його ініціативи громадській спілці «Полтавське товариство сільського господарства» ПП «Агроекологія» — вже не єдиний острівець оздоровленої землі в розбурханому морі технологій із широким застосуванням синтетичних мінеральних добрив і головне — хімічних засобів боротьби зі шкідниками, хворобами та бур’янами. Нині в області 14 сільгосппідприємств, які займаються органічним землеробством, 23 підприємства, що виготовляють екологічно безпечну продукцію, а 29 суб’єктів господарювання сертифіковані на право виробництва й реалізації органічної продукції сільського господарства. Останніми роками господарство «Агроекологія» налагоджує тісні міжнародні зв’язки. Спеціалісти господарства беруть активну участь у найбільших європейських виставках, розширюють ринок експортного збуту, налагоджують співпрацю з низкою зарубіжних країн щодо експорту органічної продукції.

На полях ПП «Агроекологія» вирощують олійний льон, нут, сою, чину, тобто культури, на які є попит. Крім того, господарство має 6 тисяч голів великої рогатої худоби. Оскільки молоко є екологічно безпечним, його використовують для виробництва продукції дитячого харчування торгової марки «Агуша».

Засновники громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства» — ПП «Агроекологія», ТОВ «Фірма «Астарта-Київ», ТОВ «Агрофірма імені Довженка», ПП «Білоцерківська агропромислова група», фермерське господарство «Еко-Маяк» — є своєрідними полігонами для проведення наукових досліджень вченими Полтавської державної аграрної академії, яка також долучилася до заснування спілки.

На полях ПП «Агроекологія» проводять широкомасштабні міжнародні дні поля. Питання роботи спілки широко висвітлюють у засобах масової інформації. На обласному радіо відбулося 19, а на телебаченні — 44 виступи членів спілки з актуальних питань агропромислового комплексу, зокрема органічного виробництва. У газетах за п’ять років опублікували 246 статей, у журналах — 28, у наукових збірниках — 7, понад 350 публікацій розмістили у «Фейсбуці». Усі ці матеріали висвітлювали питання збереження й примноження родючості грунту, нагромадження і збереження вологи в умовах глобального потепління, охорони навколишнього середовища, важливості органічного землеробства, виробництва екологічно безпечної продукції як основи здоров’я людей, збереження українського села.

Науковці, які є членами товариства, видали книги «Система органічного землеробства агроеколога Семена Антонця», «Сидеральні культури», «Органічне землеробство», «Органічне землеробство для приватного сектору», монографію «Управління агротехнологіями за умов посух».

Правління спілки щиро вдячне журналістам обласних газет «Вечірня Полтава», «Зоря Полтавщини», «Село Полтавське», а також особисто їхнім головним редакторам Володимиру Марченку, Олександру Макаренку, Ларисі Кобі, журналістам обласного радіо, телебачення, редколегії газети «Агро-Еко» й особливо відповідальній за випуск Ганні Козельській за оперативне і широке висвітлення діяльності громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства». У планах громадської спілки на майбутнє — широка інформованість населення про значення органічного землеробства, примноження родючої сили полтавських чорноземів, збільшення виробництва екологічно безпечної продукції як основи здоров’я людей, збереження навколишнього середовища, землі як основного багатства країни.

Микола ОПАРА, 

кандидат сільськогосподарських наук, доцент, професор кафедри землеробства і агрохімії імені В. І. Сазанова Полтавської державної аграрної академії, заслужений працівник сільського господарства України, заступник голови з наукової роботи громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства»

Надія ОПАРА, 

кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри безпеки життєдіяльності Полтавської державної аграрної академії, почесний член громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства» 

Родіон МОРОЗОВ, 

спеціаліст з організаційно-аналітичного забезпечення громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 30 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Ryazde.

buy rocaltrol online <a href="https://rocaltrtn.com/">buy rocaltrol generic</a> order calcitriol 0.25mg generic