На Пирятинщині відбувся етнофестиваль

 
 
 

Цими днями на Пирятинщині відбувся Міжнародний кобзарський фестиваль, на який з’їхалися учасники з України та США. Протягом трьох днів вони співали українські народні пісні, ліпили з глини та грали на різних музичних інструментах, повідомляє «Суспільне».

Із двома лірами з Рівного на Полтавщину приїхав Андрій Ілляшук. Уперше до рук цей інструмент чоловік взяв 10 років тому. «Традиційно ліра має три струни, а також коробку-резонатор, як і багато інших інструментів (гітара, скрипка). Основне, що тут видобуває звук, — це колесо, яке треться об струни. На ньому грали мандрівні співці — лірники. Вони були незрячими й разом із поводирями мандрували Україною», — розповідає учасник фестивалю Андрій Ілляшук.

Крім Андрія, на міжнародний кобзарський фестиваль завітали учасники з інших міст України та Америки. Із Полтави приїхала й Людмила Верещагіна. Вона виготовляє ляльки-мотанки. «Беремо ось таку тканину, щоб вона була об’ємною. Вкладаємо і всередині робимо їй уста. Тепер робимо писочок, вушка й ріжки. Вушка вирізаємо з такої ж тканини. Ріжки можуть бути різними — я робила з березових бруньок, але вони розпадаються», — ділиться учасниця фестивалю Людмила Верещагіна.

«От я звик до таких фестивалів, де є регламент, програма, хтось його організовує. Однак тут така сімейна, дружня атмосфера. Все відбувається спокійно й невимушено», — зауважує відвідувач фестивалю Ярослав Гончар.

Українські народні пісні на своїй скрипці виконує Олег Бут. «Ми їздимо в села до старих людей, записуємо найцікавіше і виконуємо без жодних змін у тій же манері та на тих же інструментах, відтворюючи як було раніше», — зазначає він.

Фестиваль організував на власному подвір'ї Юрій Фединський. В Україні він проживає останні 10 років, а сам родом зі США. Цим заходом, каже, хоче відтворити зокрема українські традиції. «Це ідеальні умови, щоб слухати пісні кобзарів. Ти не конкуруєш з автомобілями, автобусами чи радіо. Тут лише вітер і пташки. Щоб то не здавалося чимось штучним, дивним, спотвореним. Ми бачимо, як дід сидить і грає на бандурі. А чи справді кобзарство було таким? І хтось скаже: мовляв, ні, це не так, це щось радянське або американське. Проте ми якраз шукаємо втрачену інформацію», — розповідає організатор фестивалю Юрій Фединський. 

Нагадаємо, Міжнародний кобзарський фестиваль на Полтавщині організовують шостий рік поспіль. Зазвичай він триває декілька днів. 

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 15 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Pvsbeh.

oral calcitriol 0.25mg <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol 0.25mg usa</a> buy rocaltrol 0.25 mg generic