У Кременчуцькому водосховищі спіймали сома з Південної Америки

Знавці впевнені, що у відкриту водойму незвичайну рибу випустили з акваріума

Локарієвий або кольчужний сом.
 

Держрибагентство України 

повідомило про те, що 17 чер-вня в Кременчуцькому водосховищі поблизу Світловодська Кіровоградської області одному з рибалок пощастило вловити небачену в цих краях рибину —  600-грамового кольчужного сома, який водиться у водоймах Південної Америки. «Локарієві або кольчужні соми («Loricariidae») — із сімейства прісноводних риб ряду сомоподібних. Їхнє тіло вкрите зрощеними кістяними пластинами, що нагадують кольчугу лицарів і захищають цих риб від природних ворогів. Зустріти кольчужних сомиків можна в басейнах річок Південної Америки», —  йдеться в повідомленні.

Державне рибне агентство, підкріплюючи інформацію фотогра-фією незвичайного улову невідомого рибалки, проте не пояснило, яким чином американський сом міг опинитися в наших широтах. Не міг же він припливти з іншого материка. «Хтось анциструса з акваріума викинув», —  одразу ж припустили користувачі Інтернету, обговорюючи цю новину.

«Шановні любителі екзотики! Досить зливати своїх рибок в унітаз або випускати в річку, якщо вам не шкода! Віднесіть у китайський ресторан  або ще куди. Ви шкодите екосистемі!» — закликає один з учасників обговорення. «Вони харчуються винятково нальотом водоростей на каменях і корчах. Ні для риб, ні для рослин небезпеки не являють», — виступає на захист плямистих сомиків другий. «Хтось випустив на свободу, як колись піраній. Але цікаво, як він перезимував?» — спантеличений третій. «Дякую акваріумістам. Я під Києвом на зливі з Бортничів  скалярію (теж акваріумна риба, її інша назва — «риба-ангел». — Авт.) на поплавок ловив», —  ділиться своїм досвідом іще один знавець риб. А дехто жартує із цього приводу: «Усе ж дешевше, ніж у зоомагазині», «Краще смажити чи на тараньку? Думаю, копчений сом буде саме те, що потрібно», «А зі шкіри туфлі пошити»...

До речі. Анциструс або сомик-присоска, дуже популярний серед акваріумістів, уперше був завезений у наші широти в 70-х роках минулого століття. Великих кольчужних сомів, які мають незвичайну форму тіла й величаву повільність рухів, запускають в акваріуми великого об’єму. Вони мають гарний зовнішній вигляд і приносять користь, поїдаючи водоростевий наліт.

Яна СОКОЛОВА

Фото із сайту 

Держрибагентства України 

 

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 9 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Ujpmoi.

calcitriol 0.25mg canada <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol 0.25mg online cheap</a> order rocaltrol generic