На Полтавщині виявили нові незаконні пам’ятники діячам комуністичного режиму

Пам’ятник Сергію Кірову в селі Лука, що на Лохвиччині.
 
Пам’ятник комсомольцю  1920-х років у Лохвиці.
 

У селі Лука Лохвицького району досі стоїть пам’ятник Сергію Кірову, а в селі Лобачі, що на Решетилівщині, — Георгію Димитрову. Про це повідомили «Новинам Полтавщини» голова ГО «Світанок», координатор проекту «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков та регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.

ГО «Світанок» вже надіслала лист на «гарячу лінію» Кабміну з вимогою забезпечити безумовне дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Крім того, Вадим Поздняков і Олег Пустовгар закликали органи місцевого самоврядування Полтавщини невідкладно забезпечити виконання закону. Також у Північно-східному відділі УІНП надали для ЗМІ історичні довідки про зазначених вище комуністичних діячів.

Зокрема поінформували, що Сергій Кіров (Костриков) (1886—1934 рр.) — активний організатор політичних репресій та переслідувань духовенства. Співчував меншовикам, але після Жовтневого перевороту 1917 року перейшов на бік більшовиків. Член Кавказького бюро ЦК РКП(б), у 1921 році став першим секретарем ЦК  компартії Азербайджану. Помер від пострілу в потилицю. «У 1919 році в Астрахані очолив придушення контрреволюційного заколоту, а 24 травня того ж року відіграв чималу роль у розстрілі хресного ходу. Переслідував духовенство. За його сприяння в Ленінграді було знесено багато храмів. Був одним з ініціаторів погрому вчених Російської академії наук. Під час проведення паспортизації в СРСР із Ленінграда насильно були виселені тисячі колишніх дворян. У віданні Кірова знаходилося будівництво Біломорсько-Балтійського каналу, гірничодобувних комбінатів на Кольському півострові, а також СЛОН — Соловецький табір особливого призначення ОДПУ», — зазначається у довідці УІНП. 

Георгій Димитров — соратник Йосипа Сталіна, діяч болгарського та міжнародного комуністичного руху, провідник міжнародної (зовнішньої) політики ЦК ВКП(б), голова Ради міністрів Болгарії (1946 р.), з 1947-го — генеральний секретар ЦК БКП. За Димитрова Болгарія почала дуже залежати від СРСР, її навіть іноді називали сімнадцятою республікою Радянського Союзу, а самого Георгія Димитрова — «болгарським Леніним». Після смерті Димитрову звели мавзолей у Софії на кшталт ленінського. Нині місто Димитров на Донбасі з ініціативи УІНП перейменоване на Мирноград», — додали в Інституті національної пам’яті.

«До козацьких сіл Лука та Лобачі Кіров і Димитров не мають жодного стосунку. Рано чи пізно цю патологію буде вилікувано», — підсумував Олег Пустовгар.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 10 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Ezrjxs.

buy calcitriol 0.25mg <a href="https://rocaltrtn.com/">purchase calcitriol generic</a> calcitriol 0.25mg without prescription