13 квітня на Полтавщині — поблизу села Лихачівка Котелевського району — сталася лісова пожежа. Через сильний вітер вогонь дуже швидко поширився на площу близько 24 гектарів лісу в основному Котелевського лісництва, зачепивши й частину Опішнянського. Спільними зусиллями «ДСНСників» та лісівників пожежу вдалося локалізувати лише пізно ввечері, десь о 22-й годині. А окремі осередки загорання ліквідовували аж до 9-ї години ранку. За словами речниці ГУ ДСНС України в Полтавській області Світлани Рибалко, вогонь знищив тимчасову господарську будівлю (імовірно, осередок загорання був поблизу неї, хоч господарі цього приміщення стверджують, що вогонь прийшов із лісу), гектар сухої трави, приблизно 24 гектари лісової підстилки. У ліквідації пожежі були задіяні вогнеборці 7 відділень Служби з надзвичайних ситуацій — усього 35 осіб особового складу й 7 одиниць техніки, а також 25 працівників лісництв і 7 одиниць пристосованої для гасіння пожеж техніки. Завдяки злагодженим діям вдалося врятувати 50 гектарів лісу, наголосила Світлана Рибалко. Причину пожежі встановлюють. Тим часом місцеві жителі поширили в соцмережі інформацію про те, що хтось прибирав територію своєї садиби й вирішив спалити суху траву, після чого вогонь, підхоплений вітром, перекинувся на ліс.
А напередодні рятувальники з Полтавського гарнізону ДСНС України в Полтавській області та місцевої пожежної охорони ліквідували 17 пожеж на відкритій місцевості та одне займання поверхневих покладів торфу. Горіння сухостою загалом на десятках гектарів зафіксовані в Лубнах, Чутовому, Полтавському, Зіньківському, Миргородському, Оржицькому, Кременчуцькому, Гадяцькому, Лубенському, Новосанжарському, Великобагачанському, Лохвицькому та Карлівському районах.
От уже 10 днів «надзвичайники» з Полтавщини разом зі своїми колегами з інших областей гасять масштабну лісову пожежу в Чорнобильській зоні. Там щодня задіяні 35 осіб особового складу та 8 одиниць техніки, постійно відбувається ротація.
«6 квітня працівники нашої служби з Полтави, Кременчука та Лубен на своїй техніці виїхали на гасіння лісової пожежі спочатку до Житомирської області. І поступово, локалізуючи ділянки загорання, перемістилися до Чорнобильської зони. Там у наших бійців була дуже складна робота, бо палали густі непрохідні чагарники. Що й казати про покинуті дерев’яні будинки, які горять, як смолоскипи. Окрім усього, у лісосмугах погані проїзні дороги, що ускладнює пересування пожежної техніки. Наразі найстрашнішого — верхової пожежі, на щастя, уже немає. Окремими осередками горить тільки лісова підстилка. Тож будемо сподіватися, що невдовзі наші хлопці повернуться додому», — зазначила Світлана Рибалко.
За її словами, ліси горять через те, що люди звикли навесні палити торішнє листя, суху траву, провокуючи ситуацію, коли вогонь стає некерованим. А в результаті через чиїсь дурощі рятувальники, аби приборкати полум’я, змушені ризикувати життям. Наприклад, лише 8 квітня вогнеборці ліквідували в нашій області 35 займань на відкритій території та 5 лісових пожеж. А одного дня взагалі була рекордна кількість пожеж — аж 39! І це лише ті, до ліквідації яких залучають підрозділи ДСНС. А ще ж бувають і загорання невеликого масштабу, із якими місцеве населення справляється самотужки.
А тим часом депутати Верховної Ради України ухвалили закон, що передбачає підвищення відповідальності для паліїв сухої трави. Зокрема штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становитиме від 3 060 гривень до 21 420-ти, за такий же вчинок у межах територій та об’єктів природно-заповід-ного фонду — від 6 120-ти до
30 600 гривень. А за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу навколо населених пунктів, вздовж залізниць відтепер каратимуть штрафами в розмірі від 91 800 гривень до 153 тисяч.
Ганна ЯРОШЕНКО
«Вечірня Полтава»
Додати новий коментар
Pfvzim
4.11 2022 - 5:52
Посилання
rocaltrol 0.25 mg without