Родина кременчуцьких пасічників отримала чотири медалі на всеукраїнському конкурсі за питні меди

 

Цими днями в Києві підбили підсумки і визначили найкращих медоварів України. Конкурс вже вийшов за межі держави й об'єднав медоварів із різних країн. Полтавщину представляла на цьому конкурсі лише родина Гречаних, яка традиційно щороку презентує якісь новинки.

Цьогоріч до Києва на конкурс медоварів з’їхалися понад 50 фахівців. Уперше були учасники з Білорусі, Казахстану, Прибалтійських країн. «Ми повезли на конкурс 14 зразків питного меду, за чотири з них отримали медалі», — розповідає Оксана Гречана.

А Микола Гречаний пригадує, що почав возити свої питні меди на конкурс з 2010 року. Зазвичай повертався з перемогою, зайнявши 2-ге або 3 місце. Минулого року отримав золоту нагороду, а цього — аж дві. Ще два призові місця в різних номінаціях питних медів. Окрім Миколи, призеркою конкурсу медоварів стала і Оксана Гречана.

Отже, Микола Гречаний отримав срібну медаль у номінації «Меди ставлені з додаванням соків» за мед питний «Полтавська тернівка», «золото» за мед варений питний без додавання соків і трав «Гречанівський» і мед ставлений питний із додаванням соків «Букет Кременчука». У Оксани Гречаної бронзова медаль у номінації «Мед ставлений із додаванням соків і трав» за мед питний «Дари лісів».

Кременчуцький медовар зазначає, що понад 10 років займається виготовленням солодких хмільних напоїв. І той, що отримав визнання на всеукраїнській виставці, зварений за його власним рецептом, напрацьованим роками. Він нагадує, що в них вже склалася династія медоварів. Зараз, окрім Миколи і його дружини Оксани, медоварінням займається син Євген із дружиною Юлією. Усі вони завжди беруть участь у міських заходах, пропонуючи кременчужанам свою солодку продукцію.

Микола Гречаний показує стару фотографію, датовану 1939 роком, де зображений його дід Іван Федорович. «Він теж був пасічником. Мій дід Іван Гречаний, 1898 року народження, займався бджільництвом до Другої світової війни. У вересні 1941 року був призваний на війну. Додому вже не повернувся. Батько — Михайло Гречаний, 1923 року народження, — також був учасником бойових дій на Курській дузі, де його тяжко поранили. Та, на щастя, вижив. У 1943 році був комісований за станом здоров’я. У госпіталі лікарі порадили йому стати пасічником. От він і став успішним бджолярем, а також привив мені любов до бджільництва. Дуже вдячний дідові та батькові за правильний вибір професії», — говорить Микола Гречаний.

  Він показує свідоцтво про завершення курсів із бджільництва, яке свого часу отримав його батько. Нині династію продовжує Євген Гречаний, який теж отримав освіту професійного бджоляра і продовжує родинну справу Гречаних.

Донька Оксани Гречаної Юлія Браславська і її чоловік Олександр теж знаються на медоварінні. І хоч зараз проживають за кордоном, нерідко передають на Батьківщину рецепти того ж глінтвейну і рекомендують, як покращити смак того чи іншого продукту. 

Не можна не згадати, що кременчуцькі медовари уклали договори з Інститутом садівництва Національної академії аграрних наук на перевірку якості продукції. Кременчужани вже можуть скуштувати на смак питні меди та інші солодкі продукти родини Гречаних на святі Масляної, яке стартує вже цього тижня (з 28 лютого по 1 березня) на площі Перемоги. Медовари обіцяють, що будуть і ті питні меди, які перемогли на всеукраїнському конкурсі.

Світлана ПАВЛЕНКО

Фото Олександра ПОПЕНКА

«Кременчуцька газета»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 30 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Lojiyj.

buy rocaltrol sale <a href="https://rocaltrtn.com/">order rocaltrol 0.25mg for sale</a> brand rocaltrol 0.25 mg