Чи «прозорі» на Полтавщині ради?

 

У квітні 2015 року було створено всеукраїнську коаліцію «Прозорі ради», метою якої є підвищення прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування в Україні. Із березня 2018 року Полтавщина стала одним із чотирьох регіонів України, де почав реалізовуватися новий спільний проект коаліції «Прозорі ради», спрямований на посилення громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні. Зокрема під громадський контроль потрапили і чотири місцеві ради: Полтавська обласна рада і три міські — Полтавська, Кременчуцька та Миргородська.
Методологія дослідження включала в себе 14 параметрів аналізу для міських рад та 10 — для обласних. За мету експерти поставили встановлення рівня імплементації інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень.
«На основі проведеного дослідження коаліція «Прозорі ради» розробила чіткі рекомендації задля покращення прозорості роботи рад і забезпечення участі громадян у місцевому самоврядуванні, які передала представникам органів місцевого самоврядування», — розповів представник коаліції в Полтавській області В'ячеслав Курило.
За результатами проведеного дослідження і запровадження поданих рекомендацій, із 16-ти проінспектованих рад першість за Рівненською облрадою. Рівень імплементації інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень піднявся з 68,3% до 91,6%. Якщо говорити про ради Полтавщини, то 8-ме місце за Кременчуцькою міською радою із динамікою змін у 10,7%. 11-ту і 12-ту сходинки посіли Полтавська обласна та Полтавська міська ради зі зростанням показника рівня імплементації всього на 3,3% та 7,1% відповідно. Миргородська міська рада зайняла найнижче місце серед рад Полтавщини, однак рівень імплементації інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень є найвищим і становить 16,7%.
«На сьогодні лідером із запровадження наданих рекомендацій є Миргород, хоча він і посідає найнижчу сходинку серед інших рад Полтавщини. На жаль, через різні обставини не всі ради прийняли рекомендації до уваги і врахували їх. Тому на сьогодні, безперечно, місцеві ради мають працювати над цим питанням і забезпечувати контроль та участь громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні», — зауважив В'ячеслав Курило.
Стосовно проінспектованих чотирьох рад Полтавщини експерт називає і топ-5 рекомендацій щодо приведення у відповідність нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування відповідно до чинного законодавства України:
1) зменшити кількість підписів у громадських слуханнях та місцевих ініціативах;
2) закріпити право доступу громадян на пленарні засідання ради;
3) прописати порядок оприлюднення рішень, проектів рішень, результатів поіменного голосування;
4) забезпечити належне звітування голів рад та депутатів;
5) прописати механізм запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у раді.
Довідково: матеріал підготовлений у межах Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні — найбільшої програми підтримки України з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації
Переглядів: 239 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Zgsvpn.

calcitriol 0.25mg us <a href="https://rocaltrtn.com/">order rocaltrol 0.25 mg for sale</a> buy generic calcitriol 0.25 mg