Про це розповіли в Інституті аналітики та адвокації на прес-конференції «Аналітика закупівель для Нової української школи в Полтавській області». Аналітики дослідили закупівлі управлінь та закладів освіти для забезпечення потреб НУШ міст Полтави, Кременчука та Миргорода, де було залучено найбільше коштів. На оснащення НУШ уряд виділив 44,5 млн. грн., з яких 34 млн. грн. — на створення наукового середовища. Для вивчення обрали оприлюднену в електронній системі «ProZorro» інформацію за 2018—2019 роки.
— На Нову українську школу в 2018-му та 2019 роках виділено значні кошти. Нас зацікавило, як саме витратили гроші на придбання меблів, дидактичних матеріалів, сучасного обладнання для створення освітнього середовища, — пояснює консультант із закупівель та аналітики ІАА Поліна Колганова.
Загалом стан закупівель задовільний. Проте під час моніторингу дослідники зіткнулися зі складнощами.
— По-перше, у системі не відображається інформація про договори, укладені у сумі менше 50 тис. грн., — додає Поліна Колганова. — А інформація, яка все ж таки оприлюднена, неповна, адже замовники не зазначають у звітах номенклатури товарів та ціни за одиниці (наприклад, прописують: «шкільні меблі»). До того ж замовники надають перевагу неконкурентним закупівлям. У Миргороді та Кременчуці 100% товарів для НУШ були придбані за прямими договорами.
Серед товарів для забезпечення діяльності НУШ закуповують: шкільні меблі (столи, стільці, шафи), шкільні пристосування (дошки), комп’ютерне обладнання (проектори, ноутбуки, планшети, принтери тощо) та дидактичні матеріали (карти, таблиці, різні навчальні набори тощо). Аналіз показав, що ціна стільців варіювалася у 2018 році від 367,5 грн. до 372 грн. у Полтаві, у Кременчуці — 490 грн., а в Миргороді — 360 грн. Тобто найдорожчі стільчики вийшли у Кременчуці.
Топ-переможцями торгів у Полтаві 2018 року стали ПП «ІНФОЛ-СЕРВІС» (офісна та комп’ютерна техніка) — 12,3 млн. грн., ТОВ «Розком» (меблі) — 3,4 млн. грн., ТОВ «Меблі-Укрспецторг» — 1,1 млн. грн. Цьогоріч ситуація змінилася: ТОВ «Індустріальні системи автоматизації» (офісна та комп’ютерна техніка) — 10,3 млн. грн, ТОВ «Пріорітет 1» — 5,9 млн. грн.
Довідково. Матеріал підготовлений у межах Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні — найбільшої програми підтримки України з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку («DANIDA»).
Прес-служба Інституту аналітики та адвокації
Додати новий коментар