29 листопада на сесії міської ради депутати підтримали проект-рішення щодо підписання меморандуму між міжнародною кліматичною організацією «350.org Україна» та виконуючим обов’язки міського голови Олександром Шамотою про досягнення цілі — 100% відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) у Полтаві до 2050 року. Відповідний проект-рішення на розгляд депутатів вніс Дмитро Сенчакович за підтримки ГО «Еколтава», яка є учасником програми кліматичного лідерства «Активуй енергію» від організації «350.org» у Полтаві.
Таку саму ціль вже публічно задекларували в Україні ще 6 міст: Кам’янець-Подільський, Чортків, Житомир, Львів, Тростянець та Баранівка. Загалом у світі таку мету мають понад 1 000 міст. Основний фактор, що спонукає приймати таке рішення, — протидія кліматичним аномаліям, що спричиняються викидами парникових газів від транспорту, спалювання вугілля на електростанціях та надмірного споживання енергії.
«Підтримаймо це рішення, але, як зазначав раніше, очікуємо на підтримку з боку організації «350.org» та інших експертів під час розробки сценарію переходу Полтави на відновлювальну енергетику», — зауважив секретар Полтавської міської ради, виконуючий обов’язки міського голови Олександр Шамота під час голосування.
Енергетика — один із найвразливіших секторів економіки Полтави. Задекларована ціль міста перейти на використання відновлювальної енергетики означає зміну курсу на енергобезпеку, інвестиції в енергоефективність комунального, приватного секторів, а також бізнес-сектору, адаптацію міської інфраструктури до нових кліматичних умов. До того ж, якщо запровадити енергоефективні заходи й використовувати відновлювальні джерела енергії, можна значно скоротити витрати з бюджету на оплату тарифів за електроенергію в комунальних закладах та приватних будинках.
«Після підписання меморандуму планується розробити кліматичну стратегію для міста і програму з енергоефективності та енергобезпеки. Відповідно до зобов’язань Полтави в Угоді мерів, потрібно, аби частка енергії з відновлювальних джерел в енергобалансі міста сягала не менше 30% до 2030 року. Проте, коли буде детальний сценарій переходу на ВДЕ, досягти цієї позначки буде простіше. Адже, як показує досвід інших міст, мета проекту «100% ВДЕ до 2050 року» залучає до міста більше науковців, фахівців та покращує інвестиційний клімат у секторі енергетики» — розповідає координаторка проекту ГО «Еколтава» Маргарита Коптєва.
Раніше команда ГО «Еколтава» зареєструвала петицію «Перехід Полтави на безпечну енергетику», що набрала відповідну кількість голосів на сайті міської ради. Варто також зазначити, що Європарламент оголосив надзвичайний стан у Європі у сфері клімату й екології. А за розрахунками науковців, Україна має всі економічні й технічні можливості для переходу країни на відновлювальну енергетику — частку ВДЕ можна збільшити до 91%.
Науковці стверджують, що перехід на ВДЕ надасть українцям тисячі нових робочих місць, а також спричинить розвиток ринку сучасних технологій та енергетичної безпеки.
Контакти для уточнень:
(095) 002-56-28,
координаторка проектів
ГО «Еколтава»
Маргарита Коптєва.
Додати новий коментар