У патрульній поліції вважають, що трагічна загибель інспекторки на трасі Київ — Харків значною мірою пов’язана з інструкцією радянських часів, яка зобов’язує поліцейського складати адмінпротокол за участю двох свідків. 2 жовтня близько 16.00 на автотрасі Київ — Харків під Лубнами при виконанні службових обов’язків була смертельно травмована 35-річна працівниця поліції Марина Фетч. Пізно ввечері того ж дня в Головному управлінні Національної поліції в Полтавській області у зв’язку з цією трагічною подією відбувся брифінг заступника начальника Департаменту патрульної поліції України Олексія Білошицького, начальника обласної поліції Андрія Замахіна й керівника патрульної поліції Полтави Віталія Мельничука. Як розповіли журналістам правоохоронці, екіпаж, який чергував на посту патрульної поліції під Лубнами, отримав повідомлення від своїх колег з іншого поста про те, що по автотрасі, грубо порушуючи Правила дорожнього руху, створюючи аварійні ситуації, мчить у бік Києва білий мікроавтобус «Volkswagen Passat» з полтавськими номерами. Вимогу поліцейського зупинитися водій проігнорував. Тоді патрульні почали його переслідування. Через кілька кілометрів їм вдалося наздогнати правопорушника. Візуально було видно, що він перебував у стані сп’яніння (алкогольного чи наркотичного, було незрозуміло) і мав при собі травматичну зброю.
Для того, щоб зафіксувати ступінь сп’яніння правопорушника і скласти адмінпротокол, патрульним потрібні були два свідки. Інспектор Марина Фетч почала зупиняти транспортні засоби. Але це виявилося непросто — автомобілі проїжджали повз. Нарешті на узбіччя звернув водій «Жигулів». Щоб знайти другого свідка, Марина змушена була перейти на протилежний бік траси, де її вимогу виконав водій вантажного мікроавтобуса «Mercedes Sprinter». І в той момент, коли вона поверталася до правопорушника, її смертельно травмував такий же «Mercedes Sprinter» із дніпропетровськими номерами, що їхав із боку Києва. За попередньою інформацією, він перевищив допустиму швидкість. Збивши інспектора, «бус» зачепив за лівий бік припарковані «Жигулі» і врізався у «Фольксваген» правопорушника. У результаті всі транспортні засоби виявилися в неглибокому кюветі.
На жаль, оперативні реанімаційні заходи з боку колег не дали результату — Марина Фетч отримала травми, несумісні з життям.
— На обидва мікроавтобуси накладено арешт, речі й документи вилучені, — повідомив на брифінгу начальник ГУ НП в Полтавській області Андрій Замахін. — Дозвіл на травматичну зброю у водія «Фольксвагена» виявився простроченим. Водій «Мерседеса» з дніпропетровськими номерами, який збив Марину, затриманий, щодо нього порушено кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 КК України («Порушення правил безпеки руху»), санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
Заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький висловився за необхідність змінити інструкцію, яка зобов’язує поліцейського шукати двох свідків, аби скласти протокол на порушника.
— Це радянський рудимент, — сказав він. — Такого немає в жодній розвиненій країні. Адже поліцейські мають бодікамери, що фіксують їхні дії. Виходить, пошук свідків піддає поліцейського ризику... Марина два роки працювала патрульною. Була доброю, щирою, справедливою, небайдужою. Мала найкращі показники на службі. І стала першою втратою в родині патрульних області. Без мами залишилася десятирічна дитина. Ми всі сумуємо і приносимо сім’ї загиблої щирі співчуття.
4 жовтня Марину похоронили.
Фото зі сторінки Марини Фетч у соцмережах.
Додати новий коментар
Gszclp
4.11 2022 - 20:22
Посилання
calcitriol 0.25 mg cost <a