Костя Щербина підкорив Говерлу через п’ять місяців після пересадки серця

Історія хлопчика Кості Щербини із села Вовчик, що на Лубенщині, якому в Індії пересадили донорське серце («Вечірня Полтава» писала про це в № 38 від 18.09.2019 року), мабуть, не залишила нікого байдужим, адже всім хочеться вірити у дива і безхмарне майбутнє. У попередній публікації йшлося про звикання Кості до нового серця.  Але, на щастя, його сердечко вже готове і до серйозних випробувань.

 27 вересня нинішнього року Всеукраїнська платформа донорства організувала сходження на гору Говерла для людей із пересадженими органами. Насамперед вони ставили за мету продемонструвати суспільству, що трансплантація для людини — це шанс на повноцінне життя, за-явити про важливість порятунку смертельно хворих людей з допомогою трансплантації органів. Взяти участь у цій акції запросили і нашого Костю. Він, як і 25 пацієнтів із пересадженими органами здійснив спробу підйому на найвищу гору України. Так як Костя у Карпатах був уперше, то могутні вершини відразу підкорили серце хлопчика. 

Для повної безпеки разом з особливими туристами на гору піднімалися 6 лікарів, серед яких були трансплантологи, а також ті, хто веде пацієнтів до та після трансплантації, адже вони стали людьми, підтримка яких важлива для тих українців, які пережили ці випробування. Не відставали від групи «ДСНСівці»  з рятувальним спорядженням та ношами, дві бригади «швидкої допомоги» з переносним дифібрилятором та кисневим балоном, які вперше в Україні були підняті на висоту 2 061 метр. 

Цей шлях був непростим як для наймолодшого учасника сходження, якому виповнилося 3 роки і 8 місяців, так і для найстаршого, який перетнув вікову позначку в 50 років. Та хіба вік має значення, коли впевнено підкорюєш чергову вершину у своєму житті! Для когось це тільки початок, а хтось поповнить список своїх досягнень ще одним.

Здавалося, що вони йдуть цілу вічність, адже шлях  тривав упродовж цілих 8 годин. Та загальна атмосфера і командний дух не давали нікому змоги опустити руки, і їхні старання були виправданими. Учасники походу встановили рекорд з наймасовішого сходження на найвищу точку України людьми, які живуть із донорськими органами, його зафіксували представники Національного реєстру рекордів.

...Костя був надзвичайно втомлений, але дуже щасливий, поруч із ним була мама, а також такі ж врятовані завдяки пересадженим органам українці, лікарі, яких боготворять пацієнти, і сині-сині гори, такі ж сильні й горді, як він сам. Хай здоров’я, віра і надія буде з вами завжди. 

Дарина ТКАЧУК

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 46 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Umskev.

purchase rocaltrol generic <a href="https://rocaltrtn.com/">order rocaltrol 0.25 mg generic</a> order calcitriol 0.25 mg pill