Підприємництво без статусу ФОП: який бізнес депутати хочуть дозволити домогосподарствам

 

Велика група народних депутатів зареєструвала проєкт закону про домогосподарство (домоекономіку) (№ 6539 від 18.01.2022 р.). Законопроєктом передбачається створення правового механізму функціонування домогосподарств (домоекономік) в Україні. Під домогосподарством розуміються особа або сукупність осіб, які спільно мешкають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життєдіяльності, ведуть спільне господарство, повністю або частково об’єднують та витрачають кошти. Ці особи можуть перебувати в родинних стосунках або стосунках свояцтва, не перебувати у будь-яких із цих стосунків або перебувати і в тих, і в інших. Кількість членів домогосподарства не обмежується. 

Законопроєктом пропонується здійснювати підприємницьку (економічну) діяльність домогосподарством без реєстрації фізичної особи-підприємця за умови:

подання річної податкової декларації домогосподарства;

ведення такої підприємницької (економічної) діяльності лише членами домогосподарства;

якщо річний дохід від економічної діяльності домогосподарства не перевищує суми 8 мільйонів гривень.

До видів підприємницької (економічної) діяльності, яку дозволяється проводити без реєстрації фізичної особи-підприємця, належать: 

— перукарські та косметологічні послуги;

— юридичні консультації; 

— послуги домашньої прислуги;

— догляд за хворими або немічними особами; 

— надання індивідуальних уроків (репетиторство); 

— індивідуальне виховання дітей (гувернер);

— послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням; 

— ремонт взуття, одягу, побутових текстильних та трикотажних виробів, килимів та килимових виробів, шкіряних, галантерейних та дорожніх виробів, меблів, радіотелевізійної та іншої аудіо- й відеоапаратури, електропобутової техніки та інших побутових і офісних приладів, годинників, інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;

— технічне обслуговування і ремонт музичних інструментів;

— послуги з прання та прасування білизни та інших текстильних виробів;

— роздрібна торгівля продовольчими та непродовольчими товарами з лотків і на ринках;

— послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом;

— послуги з перевезення вантажу;

— діяльність у сфері ресторанного господарства;

— інші види робіт, до яких залучаються члени цього домогосподарства, крім видів діяльності, що підлягають ліцензуванню та належать до незалежної професійної діяльності відповідно до закону.

Облік доходів домогосподарства здійснюється в спрощеному вигляді, відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України. Податкова знижка надається домогосподарствам винятково на підставі подання річної податкової декларації відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Із метою отримання бюджетного відшкодування, передбаченого податковим законодавством, домогосподарство в особі його представника (уповноваженої особи) подає річну податкову декларацію в порядку та строки, встановлені податковим законодавством.

У пояснювальній записці до законопроєкту також вказано, що «для досягнення мети потрібні додаткові зміни до Податкового кодексу України». Отже, варто чекати ще законопроєкт про внесення відповідних змін до ПКУ. У разі ухвалення цей закон набере чинності з 1 січня 2025 року.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 147 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Xhfbfu.

calcitriol 0.25 mg sale <a href="https://rocaltrtn.com/">buy rocaltrol 0.25mg generic</a> order calcitriol 0.25mg generic