Як відомо, 2 вересня в межах проведення слідчих дій у Полтавській міській раді відбулися обшуки та затримання. А невдовзі в соцмережі з’явилося відео, на якому чітко видно, як силовики ведуть до автомобіля очільника фракції партії «За майбутнє» в міськраді Євгена Диканя. Йому інкримінують отримання хабаря. Як уже відомо з Інтернет-ресурсів, другим підозрюваним в одержанні неправомірної вигоди став начальник управління з питань містобудування та архітектури міськвиконкому, головний архітектор міста Полтави Микола Шевельов.
Про деякі подробиці цієї гучної справи 3 вересня під час брифінгу повідомив очільник прокуратури Полтавщини Антон Столітній: «Усі ви знаєте, що на отриманні хабаря погоріли двоє службових осіб — депутат міськ-ради та начальник одного з управлінь міськвиконкому. Вказані особи вимагали та отримали від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 5 тисяч доларів за видачу паспорта опорядження (зовнішнього оздоблення) фасаду нежитлового приміщення, розташованого в історичному центрі Полтави, та уникнення відпові-дальності за проведену реконструкцію будівлі. Згадана сума була розбита на дві частини. Одну частину ці особи отримали раніше, а другу — учора. Так, було звернення підприємця до правоохоронних органів. Документування ж протизаконної діяльності здійснювалося кілька місяців — кримінальне провадження було відкрито ще у травні за частиною 3 статті 368 ККУ. У підсумку депутата міськради затримали. Друга особа не була затримана. Ви запитаєте: чому? На жаль, не можемо вийти за межі статті 208 КПК України, яка передбачає затримання особи лише в тому разі, якщо її застали під час вчинення злочину або ж якщо все вказує на те, що саме вона скоїла його. Наразі обом чоловікам повідомлено про підозру, і матеріали скеровані до суду для обрання їм запобіжного заходу. Ми вважаємо: це має бути тримання під вартою».
За словами керівника обласної прокуратури, поки що через таємницю слідства він не може розкрити всіх деталей, але правоохоронці володіють значним обсягом інформації, відтак підозра грунтується не на одному доказі. Журналісти поцікавилися, чи була зафіксована передача коштів, — про це чомусь ніде не вказано.
— Там дуже цікава схема, в якій були задіяні двоє, — її деталей поки що розкрити знову ж таки не можу, — поінформував Антон Столітній. — Я вичитав у пресі версію про те, що грошей ми не знайшли. Так от, можете бути спокійними — усе в порядку: гроші є, вони були дуже цікаво приховані.
На запитання, чи був обшук у кабінеті міського голови Полтави, очільник обласної прокуратури відповів заперечливо: «Ні. Чому з’явилася така інформація? Мабуть, тому, що один із фігурантів кримінального провадження був затриманий при виході з кабінету мера. А загалом право-охоронці провели десь 6 обшуків, зокрема один із них — у ресторані: саме через цей заклад відбувалася передача коштів уже згаданим особам».
4 вересня під час обрання запобіжного заходу в Октябрському районному суді міста Полтави депутат міськради Євген Дикань заявив, що справа проти нього сфальсифікована через те, що він відмовився брати участь у розвалі коаліції в міськраді та відстороненні від посади міського голови Олександра Мамая. Суд призначив підозрюваному в отриманні хабаря запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 681 тисяча гривень. Після цього Євгену Диканю стало зле, тож адвокат викликав «швидку допомогу». Клопотання про обрання запобіжного заходу іншому фігуранту кримінального провадження станом на 5 вересня скероване до суду.
Далі події розвивалися таким чином. 6 вересня стало відомо, що рідні Євгена Диканя внесуть за нього заставу. Адвокат підозрюваного повідомив, що, як тільки надійдуть необхідні кошти, Євген Дикань вийде з медзакладу, якщо його, звісно, відпустять лікарі, і невдовзі зробить додаткові заяви.
Ганна ЯРОШЕНКО
«Вечірня Полтава»
Фото автора
Додати новий коментар
Iysftg
4.11 2022 - 2:14
Посилання
cheap calcitriol 0.25 mg <a