В Україні розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусної інфекції, спричинена новими штамами хвороби COVID-19. Нові штами мають значно коротший інкубаційний період і в половини хворих спричиняють тривалий «постковідний синдром». Про це 9 березня на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Він повідомив, що за останній тиждень в Україні лабораторно підтвердили на 10 тисяч нових випадків захворювання на COVID-19 більше, порівняно з минулим тижнем. «За тиждень загалом на COVID-19 захворіли 54 666 осіб. Минулого тижня було понад 44 тисячі… Очевидно, в Україні почалася третя хвиля пандемії», — констатував глава МОЗ.
Максим Степанов нагадав, що країни Європи скасували послаблення карантину через нові штами коронавірусної інфекції, один з яких — «британський» — виявили і в Україні. Також він не виключає, що зростання рівня захворюваності на коронавірусну інфекцію в Україні викликане саме цими новими штамами — «британським» та «африканським».
Крім того, Максим Степанов назвав симптоми, що характерні для нових штамів хвороби. «Нові штами вірусу відрізняються коротким інкубаційним періодом (1—3 дні), втричі більшою заразністю, зменшенням частки безсимптомних або легких форм захворювання та, на жаль, високим рівнем смертності. Крім органів дихання, вірус почав уражати нирки, печінку, центральну нервову систему», — розповів Максим Степанов.
Міністр додав, що нові штами коронавірусної інфекції впродовж 3—6 місяців спричиняють «постковідний синдром», який фіксують у щонайменше половини пацієнтів. Щоб уникнути зараження, міністр охорони здоров’я України закликав українців продовжувати неухильно дотримуватися карантинних вимог та записуватися на вакцинацію від COVID-19.
Майже 10 областей України близькі до «червоного» рівня карантину
Про це 9 березня заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час селекторної наради під головуванням Президента Володимира Зеленського, зазначає прес-служба Офісу Президента. Голова уряду зазначив, що наразі в Україні продовжує працювати адаптивний карантин. В областях зі значним поширенням коронавірусної хвороби запроваджений «червоний» рівень. Нині це Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська й Житомирська області. «Також майже 10 областей знаходяться в «помаранчевій зоні» й близькі до «червоного» рівня», — наголосив Денис Шмигаль.
За словами Прем’єра, за попередній тиждень, якщо порівняти з позаминулим, збільшилася кількість госпіталізацій хворих на коронавірусну інфекцію — майже 21 тисяча проти 17 600. На сьогодні зайнято 29 573 ліжка. Загалом виділено 70 157 ліжок, з яких 60 тисяч забезпечені киснем. Зросла також кількість зайнятих реанімаційних ліжок — з 1,5 тисячі до 2 тисяч. Це означає, що кількість важких випадків захворювання збільшується.
60 відсотків медиків відмовилися вакцинуватися від коронавірусної інфекції
«Загальний рівень відмов від щеплень ми побачимо пізніше, так як кампанія з вакцинації тільки почалася. Коли проводили запис на вакцинацію медичних працівників, то з тих, хто працює безпосередньо з хворими на COVID-19, погодилися на вакцинацію близько 40%. Тобто 60% медпрацівників на першому етапі вакцинації від щеплень відмовилися», — заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
Серед тих, хто відмовився від щеплення, за його словами, великий відсоток осіб, які нещодавно перехворіли на коронавірусну інфекцію, тому вони ще мають антитіла. «Практично всі лікарі, які працюють із хворими на COVID-19, перехворіли, відтоді ще не минуло шести місяців. Вони виявляють бажання вакцинуватися, але пізніше, коли вже не буде антитіл. Чимало медиків, з якими я спілкувався, виступають на підтримку вакцинації, але поки хочуть подивитися на дію вакцини», — розповів міністр.
Втім, він стверджує, що всі вакцини від коронавірусної інфекції, які доступні на ринку, безпечні. «Всі вакцини в світі, які зареєстровані для екстреного використання, — повністю безпечні, всі вони пройшли першу й другу стадію досліджень. Третя стадія — питання ефективності вакцини. Ефективність, наприклад, 75% означає, що 75 осіб зі ста вірус не вразить, тож вони не захворіють. Залишається 25% людей, які можуть захворіти, але перенесуть коронавірусну інфекцію або без симптомів, або в легкій формі. Але їх точно не потрібно буде госпіталізувати. Ми хочемо знизити рівень смертності за допомогою вакцинації й уникнути важких «постковідних» наслідків. Найважчі ускладнення коронавірусної інфекції — ураження ЦНС, серцево-судинні захворювання, панічні атаки, психічні розлади. Вакцина здатна вберегти від цього», — повідомив Максим Степанов.
Україна й Ізраїль обговорюють взаємне визнання паспортів вакцинації
Україна та Ізраїль обговорюють питання взаємного визнання сертифікатів чи паспортів вакцинації. Але є складнощі з ізраїльської сторони. Про це заявив Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук в ефірі телеканала «Україна 24».
Він розповів, що 8 березня відбулося обговорення цієї ситуації, зазначивши: Ізраїль не готовий визнавати вакцинацію препаратом «AstraZeneca Covishield», який застосовують в Україні. «Ми працюємо над цим питанням спільно і прийматимемо рішення найближчим часом. В Ізраїлі, безперечно, високий рівень вакцинації, нині там колють фактично тільки дві вакцини — «Pfizer» i «Moderna». Уже відбулися переговори щодо взаємного визнання так званих паспортів вакцинації. У нас із цим поки що проблеми, оскільки ті вакцини, які застосовуються українським урядом, Ізраїль поки не збирається погоджувати», — зауважив Євген Корнійчук.
Нагадаємо, 8 березня в Ізраїлі щеплення від коронавірусної інфекції отримав 5-мільйонний пацієнт. Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу розраховує до кінця місяця дати першу дозу вакцин мільйону ізраїльтян, які ще не щеплені.
Додати новий коментар
Bqqixr
5.11 2022 - 1:44
Посилання
buy rocaltrol 0.25mg pill <a