Щоб смакувало аж до весни!

Чому капусту не варто тримати разом із коренеплодами, як вберегти квасолю від шкідників та скільки часу картопля може зберігатися на балконі?

 

Нині саме час, коли господарі готують свої погреби для зберігання овочів та фруктів. Як це зробити належним чином і в які ємності найкраще спакувати зібране?

— Передусім погріб потрібно побілити гашеним вапном, найкраще з додаванням мідного купоросу, — розповідає кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Інституту овочівництва і баштанництва НААН України Сергій Щербина. — Завдяки цьому відбудеться дезінфекція сховища від патогенних мікроорганізмів, її потрібно проводити щороку перед закладанням овочів на зберігання. Якщо ви плануєте складати урожай у дерев’яні ящики, то їх варто винести надвір і також знезаразити розчином вапна та мідного купоросу, після чого добре просушити. Якщо ж ваші ємності для зберігання пластикові, промийте їх водою й просушіть на сонці декілька днів.

— Як правильно складати коренеплоди?

— Спочатку розміщуємо городину в сховищі невеликим шаром, аби випарувався конденсат, який на них утворюється внаслідок перепаду температури. Через 5—7 днів після цього коренеплоди можна закладати на зберігання в ящйки чи поліетиленові мішки. Але до таких мішків потрібно заглядати кожні п’ять днів, аби з'ясувати чи не утворився на овочах конденсат. Якщо так, то варто відкрити їх на 2—3 дні. Буряку можна не складати в ящики, а тільки висипати на підлогу, зробивши борт та засипавши овоч зверху піском. А от моркву потрібно пересипати піском шарами. Картоплю ж можна зберігати в ящиках без нічого. А цибулю й часник взагалі найкраще тримати на горищі, адже вони потребують сухості.

— А як зберегти квасолю, аби в ній не множилася квасолева зернівка?

— Щоб припинити розвиток шкідника в зібраній квасолі, треба покласти її на тиждень до морозильної камери. Після цього висушити, спакувати в будь-яку торбину й зберігати в приміщенні за кімнатної температури.

— Які овочі не можна зберігати разом?

— Не варто зберігати в одному приміщенні капусту й коренеплоди. Адже перша виділяє етилен, який провокує проростання останніх. Також не раджу разом з овочами зберігати фрукти.

— А як бути, коли в тебе лише один погріб?

— Капусту можна розмістити біля самого виходу на стелажах. Після неї поставити моркву, а далі — картоплю та буряк. Фрукти варто розмістити в окремому закутку, але, на жаль, це не на 100% врятує їх від псування. І головне правило зберігання: гарне поставиш — гарне візьмеш. Тобто потрібно закладати в погріб найкращі плоди — без пошкоджень та ознак уражень хворобами.

— А чи можна зберігати урожай на балконі?

— Хіба що цибулю та часник. Інші ж овочі та фрукти не раджу зберігати там понад місяць.

Діана КВАСНЕВСЬКА

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 22 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Vnertc.

calcitriol 0.25 mg ca <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol 0.25mg cost</a> rocaltrol 0.25 mg tablet