Протягом останнього десятиріччя проблема зі збиранням і утилізацією побутових відходів у Полтаві розв’язувалася кустарними методами. Зараз ситуацію змінює команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»
У середньому людина викидає щороку 2—3 кубічних метри сміття. Якщо помножити їх на майже 300 тисяч жителів Полтави, то стане зрозуміло, чому сміттєзвалище заповнюється так швидко. Але за його розвантаження протягом 2008—2018 років ніхто не брався. Бракувало і бажання, і вміння, і єдиної стратегії.
Із мертвої точки справа зрушила завдяки активним заходам членів «Рідного міста» — заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка та начальника КАТП-1628 Тараса Бойка. Вони здійснили практичні кроки щодо розвантаження сміттєзвалища, запровадивши сортування сміття, збирання небезпечних відходів «екобусом» тощо. Вперше за багато років було придбано комунальну техніку.
— Мені часто доводилося чути: «Навіщо вам розробляти якусь програму? Вивозьте сміття з баків на сміттєзвалище — і все!», — говорить Олексій Чепурко. — Ну, ви ж бачили, останнє десятиріччя так і було. Тоді комунальники працювали за принципом «сьогодні на сьогодні». Сміттєзвалище заповнили, цінну сировину віддавали стороннім, сортування не запроваджували, нової техніки не купували. Вважав і вважаю, що це шлях у нікуди. Тому частину недоліків ми за рік виправили. Тепер же матимемо цілісну стратегію наведення в Полтаві чистоти. Наша команда розуміла, що зменшити кількість побутових відходів, які вивозяться на сміттєзвалище, можна лише в межах комплексного підходу. Саме для цього фахівці ГО «Еколтава», з якими комунальники вже мають результативний досвід співпраці, розробили відповідну програму. Тарас Бойко вніс у неї свої професійні правки.
Що ж передбачає програма, розрахована на 5 років? Насамперед на переробку відправлятимуть не тільки скло, пластик і папір, як нині, а й сировину, яка зараз вважається неліквідною, — картонні упаковки для напоїв, бите скло, пінопласт. Отже, КАТП-1628 отримає додаткові кошти, які допоможуть комунальникам якісніше наводити в Полтаві лад.
У програмі передбачено облаштування нового полігону. Також буде закуплено майже 6 тисяч баків, зокрема й для великогабаритних побутових відходів та 10 сміттєвозів.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
— Полтава повинна бути чистою, від центру й до віддалених мікрорайонів. Це одна з наймасштабніших проблем, тому всі заходи комунальники мають розробляти заздалегідь, а втілювати їх у життя — комплексно. Переконаний, що тільки стратегічний господарський підхід поверне нашому місту втрачений лад.
Денис КОМПАНІЄЦЬ
Додати новий коментар
Pcykzb
5.11 2022 - 7:39
Посилання
order calcitriol 0.25mg