В останнє десятиріччя нічною Полтавою треба було ходити з ліхтарем. Чому? Щоб не перечепитися на неосвітлених вулицях, яких було дуже багато. Комунальники не ворушилися, а жителі страждали. Зараз цю проблему розв’язує команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»
Протягом 2008—2018 років на численні «темні зони» Полтави ніхто не звертав уваги. Тим часом без світла були не тільки вулиці, а й цілі мікрорайони. І не кілька років, а десятиріччя. Адже освітлення тієї самої Огнівки не було передбачене навіть у проекті!
Системне освітлення «темних зон» розпочалося минулого року з ініціативи члена «Рідного міста» — заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка.
— Я вважав абсолютно неприпустимим стан, коли частина Полтави сяяла вогнями, а частина потопала в темряві, — говорить він. — Тому ми відразу ж склали план цих проблемних точок, щоб поступово їх освітлювати. Скажу відверто, в більшості випадків довелося зіштовхнутися з технічними складнощами. Іноді навіть, щоб просто закопати стовп, треба було викликати на місце представників «Полтававодоканалу», «Полтаватеплоенерго», «По-
лтавагазу», бо під землею щільно пролягають їхні мережі. Але то вже таке, хто хоче зробити, той шукає можливості, а хто не хоче, шукає причини. І зараз ми вже освітлили низку територій — це і Огнівка, і селище Яр, і «перешийок» на Браїлках, і вулиця під дендропарком, і небезпечний «серпантин», що веде до Червоного Шляху. Тобто працюємо і в спальних мікрорайонах, і у віддалених — скрізь, де довгі роки жителі потерпають від незручностей.
Один з останніх прикладів, який має не тільки практичне, а й символічне значення, — Біла альтанка — одна з беззаперечних окрас Полтави. Тут завжди людно, адже біля неї люблять відпочивати й жителі, й гості міста. Дивно, але спуск із неї (вулиця Мазурівська) ніколи не був освітлений. Іще ж треба враховувати, що там схил не рівний, а має східці. Тобто, спускаючись на Поділ, люди ризикували поламати ноги.
Член «Рідного міста», керівник КП «Міськсвітло» Роман Кикоть уперше в історії взявся за освітлення вулиці Мазурівської. Комунальники встановили опори, а на них — 5 сучасних і довговічних LED-ліхтарів та 3 натрієвих (щоб не псувати архітектурного ансамблю). Спуск нарешті засяяв привітними вогнями!
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
— У Полтаві не повинно залишитися «темних зон». А освітлити їх можна тільки завдяки системному підходу. Ось тоді, коли там з’являться сучасні ліхтарі, люди більше не відчуватимуть незручностей і, можливо, вперше побачать, яка приваблива наша Полтава.
Денис КОМПАНІЄЦЬ
Додати новий коментар
Gywyqe
5.11 2022 - 3:34
Посилання
rocaltrol 0.25mg cheap <a