В останні 10 років Полтаву фактично віддали на поталу амброзії. За час бездіяльності комунальників вона встигла вирости буквально повсюди. Зараз наслідки цієї кричущої ситуації виправляє команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»
Найвідоміший — не завжди означає найкращий. Ця істина особливо справедлива, коли стосується небезпечного бур’яну — амброзії. Протягом 2008—2018 років про неї знали всі, її володіння в Полтаві були настільки величезними, що від цього страждала не одна тисяча людей, схильних до алергії. І подітися від лиха було нікуди, адже боротьба з амброзією велася винятково на папері. Тож бур’ян не тільки не зникав, а навпаки, розростався.
— Якщо є мета досягти результату, а не просто займатися безкінечним і безплідним процесом задля самого процесу, потрібно не боятися застосовувати інноваційні методи, — говорить член «Рідного міста», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. — Тому, розв’язуючи давню проблему, ми почали шукати найдієвіший засіб і врешті знайшли «Амбростоп» — розчин на основі мінералу бішофіту. Чудово пам’ятаю, як деякі скептики ставили під сумнів його ефективність. Мовляв, ми про такий ніколи не чули, що це за новація? Невже просте обприскування може замінити косу й сапу? Тепер, після того, як ми його активно застосували минулого року, думаю, усі переконалися у високій результативності розчину. Цьогоріч, враховуючи попередній досвід, ми продовжуємо обробляти амброзію бішофітом.
Як же відбувається боротьба з амброзією? Передусім визначаються основні вогнища розповсюдження алергену. Інформацію збирають районні ради, повідомляють про забур’яненість через відділ оперативного реагування міськвиконкому й самі жителі. Після цього складається почерговий план знищення амброзії, що охоплює як території парків, скверів, вулиць, так і двори багатоповерхівок.
Обприскування комунальники здійснюють бригадним методом. Де територія рівна, а площа велика, там амброзію обробляють трактором із навісним обприскувачем. На решті локацій працюють люди з автоматичними ранцевими розпилювачами — до трубки такого розпилювача рідина потрапляє завдяки акумулятору й електродвигуну. Ранці наповнюють рідиною із трьох єврокубів, які возить за собою на причепі трактор.
Практичний ефект від використання «Амбростопу» більш ніж переконливий. Уже через 15—20 хвилин після обробки рослина сохне. Згідно з технологічними вимогами, амброзія ще має простояти 15 днів, щоб хімічна речовина потрапила в кореневу систему й знишила її цілком. Корінь гине безпосередньо в землі, тому виривати рослину не потрібно.
Комунальники працюють без респіраторів, адже речовина абсолютно безпечна для людей і тварин. Щоб жителі не боялися обприскувачів, вони одягають футболки з написами: «Амброзія стоп».
За попередніми підрахунками, якщо будуть збережені ті ж темпи, що й минулого року, то вже через 3—4 роки «алергіки» у звичний сезон цвітіння амброзії відчують значне полегшення. А через 6—7 років Полтава зможе позбутися її повністю.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
— Полтава не повинна стояти в бур’янах вище голови, а люди — страждати на алергію. Щоб результативно усунути наслідки попередньої безгосподарності, комунальники повинні діяти, шукаючи нові методи боротьби. А знайшовши, використати їх на повну потужність і нарешті навести на території міста порядок.
Денис КОМПАНІЄЦЬ
Додати новий коментар